Mateusz Gessler

Mateusz Gessler to znany polski restaurator. Jest właścicielem restauracji "Warszawa Wschodnia", "Ćma", "Warszawski Sen" i "Dock19 by Mateusz Gessler". Ma na swoim koncie dwie książki kucharskie i kilka programów kulinarnych, w których był prowadzącym lub jurorem. Zagrał też w... serialu. Jakim? Sprawdź! Poznaj znaną rodzinę Mateusza Gesslera.

Imię: Mateusz Adam

Nazwisko: Gessler

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 31.07.1980 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: kucharz

Osoby - związki:
 • żona Edyta Gessler


 • Rodzice: Adam Gessler, Joanna Fedorowicz-Roqueblave

  Dzieci: Syn Franek Gessler ze związku z Edytą Gessler.

  Rodzeństwo: brat przyrodni Adam Szczęsny-Gessler

  BIO: Mateusz Gessler urodził się 31 lipca 1980 roku w Warszawie. Jest synem Joanny Fedorowicz-Roqueblave i Adama Gesslera, a jego dziadek to popularny satyryk Jacek Fedorowicz. Ojciec kucharza to znany polski restaurator, który wcześniej zajmował się także aktorstwem. Niestety nie był on obecny w życiu Mateusza, który w dzieciństwie wraz z matką mieszkał we Francji. Joanna Fedorowicz-Roqueblave wyszła ponownie za mąż, a jej nowy partner okazał się ogromnym wsparciem i wzorem dla przyszłego kucharza. Patrice Roqueblave zainspirował Mateusza do gotowania, a ponadto wniósł do jego życia zasady, wartości i poglądy, za które Gessler jest niezwykle wdzięczny. Sławny kucharz to absolwent szkoły gastronomicznej w Lozannie. Doświadczenie kulinarne zdobywał nie tylko we Francji, lecz także w Kanadzie i Szwajcarii. Choć nie planował powrotu do Polski, zrobił to z miłości do swojej żony Edyty. Mateusz Gessler jest obecnie właścicielem trzech znanych i lubianych restauracji. W 2012 roku otworzył "Warszawę Wschodnią", cztery lata później "Ćmę", a w 2017 roku "Warszawski Sen". W 2021 roku otworzył swoją czwartą restaurację "Dock19 by Mateusz Gessler", która mieści się w warszawskiej Elektrowni Powiśle. Najnowsza restauracja stanowi połączenie kuchni europejskiej i azjatyckiej. Praca restauratora przynosi mu wiele radości i spełnienie. Jak sam mówi, nie zamieniłby jej na żadną inną. Mateusz Gessler jest znany nie tylko dzięki swoim restauracjom, lecz także programom telewizyjnym, w których brał udział. Od 2016 do 2021 roku zasiadał w jury "MasterChef Junior" stacji TVN. W 2017 roku prowadził wyjątkowy reality show "Drzewo marzeń", w którym odwiedzał uczniów szkół podstawowych i wraz ze stacją TVN spełniał ich marzenia. Otrzymał też propozycję prowadzenia programu "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia", jednak zrezygnował z niego z powodów osobistych. Od czasu do czasu pojawia się w programie Dzień Dobry TVN, w którym prezentuje ciekawe przepisy dla całej rodziny. Od 2019 roku prowadzi własną audycję radiową "Mateusz Gessler serwuje" w stacji newonce.radio. Jest też autorem dwóch książek kucharskich - "Smaki dzieciństwa" i "Moja Kuchnia Polska". Znajdziemy w nich pyszne przepisy na dania, które wykona każdy laik. Gessler jest znany nie tylko w telewizji, lecz także w sieci. Jego instagramowy profil obserwuje ponad 120 tysięcy osób. Kucharz dzieli się na nim zdjęciami dań, wspomnień zza kulis czy ukochanymi kotami rasy devon rex.

  Znany z: programu telewizyjnego "Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia", "MasterChef Junior", "Drzewo marzeń" oraz audycji radiowej "Mateusz Gessler serwuje" w newonce.radio. Ma też znaną rodzinę. Jego ojcem jest słynny restaurator Adam Gessler, a wujkiem Piotr Gessler, były mąż Magdy Gessler.

  Funkcja w telewizji:aktor (rola epizodyczna) w serialu "Zakochani po uszy" (2019)

  Płyty: brak

  Książki: - "Smaki dzieciństwa" (2016) - "Moja Kuchnia Polska" (2017)

  Nagrody:nagroda za debiut roku w plebiscycie "Gwiazdy Plejady" (2016)

  LINK Instagram: @mateuszgessler

  LINK Facebook: @Mateusz-Gessler
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index