Czy śmierć Piotra Gessler zjednoczy rodzinę?
East News
Newsy

Czy odejście Piotra Gesslera, męża Magdy, zbliży na nowo klan Gesslerów? 

Kim był mąż Magdy Gessler, Piotr? To dzięki niemu jest gwiazdą "Kuchennych rewolucji"! Historia ich zakazanej miłości to scenariusz na film

Nagła śmierć Piotra Gesslera to wielki cios dla klanu restauratorów. Kim był mężczyzna, który stracił kiedyś głowę dla Magdy Gessler? I czy jego odejście zbliży rodzinę? 

"Dziś w nocy odszedł mój pierwszy najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia, Tato” – tymi słowami Lara Gessler pożegnała swojego ojca Piotra Gesslera, który zmarł nagle w wieku 63 lat. O śmierci ojczyma tak napisał Tadeusz Müller:

„W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel Hiszpanii, kotów i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety, dla których to najtrudniejszy czas, z jakim przyszło im się zmierzyć”.

Choć Piotr był znanym restauratorem i pochodził z jednej z najsłynniejszych rodzin w Polsce, sam unikał wywiadów i branżowych imprez. Wolał trzymać się z boku, dlatego tak rzadko mówiło się o nim w mediach. Przełomowym momentem w jego życiu było poznanie Magdy Gessler. Dla niej był gotów nawet zerwać kontakty z rodziną.

Magda Gessler pierwszy raz zobaczyła wnuczka tuż przed naszym wywiadem. Jak zareagowała?

Wszystko dla Magdy Gessler

Gdyby nie on, Magda Gessler nie byłaby pewnie gwiazdą „Kuchennych rewolucji”. To właśnie Piotr wprowadził ją do świata restauratorów. Jego rodzina od pokoleń zajmowała się kulinariami i wyrobiła sobie renomę nie tylko w Warszawie. Jednak twórca całego imperium i ceniony cukiernik Zbigniew Gessler sprzeciwiał się pozamałżeńskiemu romansowi syna z nikomu nieznaną wdową. Ten związek to był skandal, o którym plotkowali wszyscy. Piotr wiele ryzykował, ale ostatecznie zniósł gniew ojca i postawił na swoim. Został z Magdą. Choć ta miłość od samego początku wiele ich kosztowała…

Magda Gessler i Piotr Gessler
Zenon Zyburtowicz/East News

Zakazane uczucie

Kiedy w 1987 roku pierwszy mąż Magdy Gessler, znany dziennikarz Volkhart Müller, zmarł na nowotwór skóry, jej świat runął.

„Gdy Volkhart umarł, umarłam wraz z nim”, mówiła.

Niedługo potem wraz z 4-letnim wówczas Tadeuszem wróciła z Madrytu do Polski. Nie miała innego wyjścia. Musiała zacząć pracować, żeby utrzymać syna. Wtedy poznała słynnych braci Piotra i Adama Gesslerów. Początkowo obaj konkurowali o jej względy.

„Miałam do wyboru albo Adama, albo Piotra. Wybrałam Piotra i nazywam się Gessler”, opowiadała Magda.

Po latach wspominała, że urzekła ją jego pasja do gotowania, którą bardzo szybko ją zaraził. Był tylko jeden problem… Gdy Piotr poznał Magdę, był żonaty. Co więcej, wraz z Martą Gessler w 1986 roku doczekali się narodzin syna Mikołaja. Jednak nawet to nie było w stanie powstrzymać go przed romansem z Magdą. Ojciec Piotra nigdy nie zaakceptował decyzji syna. Robił wszystko, aby go powstrzymać.

„Kiedy nie chciał, żebym pojechał z Magdą do Madrytu, poszedł do Kiszczaka, żeby odebrali mi paszport”,wspominał Piotr.

Ale starania Zbigniewa poszły na marne, bo romans Magdy i Piotra trwał w najlepsze. W 1989 roku na świecie pojawiła się ich córka Lara, a sześć lat później postanowili wziąć ślub. Gdy Lara podrosła, Magda zaczęła coraz bardziej poświęcać się pracy, oddaliła się od rodziny, aż w końcu podjęła decyzję o rozstaniu z mężem. 9-letnia wówczas Lara zamieszkała z ojcem.

„Mój tata bardziej pełnił rolę osoby dbającej o domowe ognisko, więc nie odczuwałam dużego braku mamy. Po prostu zawsze był podział. Mama była tą, która nosiła spodnie, miała jaja i tak jest do teraz”, opowiadała Lara.

Córka Gessler nie ukrywa jednak, że gdy była małą dziewczynką, miała dużo żalu do mamy o to, że tak bardzo poświęciła się pracy.

„Pracowała dzień i noc. Zarzucała nas prezentami, jakby chciała zrekompensować to, że nas zostawiła. Mój brat Tadeusz starał się sprowadzić mamę na ziemię, mówiąc, że żadne prezenty nie zastąpią dzieciom matki i że w życiu nie liczy się wyłącznie praca. (…) Nieraz płakałam z żalu i tęsknoty za dawnym życiem. I choć wiedziałam, że mama jest szczęśliwa, nie potrafiłam zrozumieć, jak mogła zostawić tak fantastycznego faceta, jak mój ojciec”, wspominała Lara.

Piotr Gessler, Lara Gessler
ONS

Klan Gesslerów

Choć związek Piotra i Magdy przestał istnieć, wciąż – poza córką – łączyły ich interesy. W 1991 roku, w wyniku podziału firmy, przypadła im restauracja U Fukiera. Z biegiem czasu stała się oczkiem w głowie Magdy. Restauratorka zainwestowała w nią całe pieniądze, które odziedziczyła po śmierci pierwszego męża. Do dziś jest to jedna z najbardziej renomowanych warszawskich restauracji, wyróżniona przez słynny przewodnik Michelina. Dzieci Magdy, Lara i Tadeusz, również świetnie odnalazły się w świecie kulinariów, a gotowanie stało się ich pasją. Lara jest właścicielką uwielbianej przez gwiazdy warszawskiej cukierni Słodki Słony, a Tadeusz prowadzi w telewizji programy kulinarne i współpracuje z kilkoma restauracjami. Magda i jej dzieci mają w stolicy sporą rodzinną konkurencję, ponieważ większość bliskich Piotra także rozwija swoje biznesy w branży kulinarnej. Marta Gessler, pierwsza żona Piotra, jest właścicielką Qchni Artystycznej w Zamku Ujazdowskim. Z kolei syn Adama Gesslera (brata Piotra) Mateusz prowadzi kilka restauracji, m.in. Warszawa Wschodnia i Ćma, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Jedyną osobą z tego słynnego rodu, przez którą nazwisko Gessler zaczęło się źle kojarzyć, jest ojciec Mateusza, Adam Gessler. W latach 90. z sukcesami rozwijał kilka restauracji, ale  w pewnym momencie popadł w ogromne długi. Przestał płacić czynsze za wynajem kilku lokali. Dziś jest winien miastu Warszawa około 24 mln złotych. Na koncie ma też kilka wyroków sądu, m.in. za składanie fałszywych zeznań oraz za sprzedaż alkoholu bez zezwolenia.

„Mój ojciec stworzył coś wielkiego i sam to zarżnął”, tak biznesy ojca podsumował Mateusz Gessler.

Nigdy nie mieli dobrych relacji. Adam rozstał się z matką Mateusza, Joanną Roqueblave, gdy ten miał zaledwie trzy lata. Chłopiec wyjechał wtedy z mamą do Francji i nie utrzymywał kontaktów z ojcem. Ponownie spotkali się dopiero w 2002 roku. Jednak Mateusz wciąż ma sporo żalu do ojca. Ponoć gwiazdor TVN mówi o nim „pan Gessler”.

„Nie mamy kontaktu. Żeby być ojcem, trzeba dziecko wychować. Moim tatą był Patrice (partner jego matki – przyp. red.)”, stwierdził Mateusz.

Teraz, podobnie jak jego ciotka Magda Gessler, pracuje dla stacji TVN – jest jurorem programu „MasterChef Junior”. Z Magdą łączą go silniejsze więzi niż z rodziną ze strony ojca. Choć śmierć Piotra Gesslera to cios dla nich wszystkich, wspólne przeżywanie żałoby nie zmieni skomplikowanej przeszłości.

Mateusz Gessler i Magda Gessler na ramówce TVN
Instagram

Ostatnia droga

Bliscy Piotra Gesslera, aby uciąć domysły, poinformowali, że przyczyną jego śmierci były powikłania pooperacyjne. Restaurator odszedł po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu. Na jego pogrzeb na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przyszły tłumy.

„Najcudowniejszy, niezastąpiony tata Lary, Mikołaja, ojczym Tadeusza. Będzie nam go brak bez końca”, tak o swoim drugim (byłym) mężu napisała Magda Gessler.

Przez lata udało im się zachować przyjacielskie stosunki. Nie tylko przez wzgląd na Larę i Tadeusza, ale również na wnuczkę Nenę Gessler-Szeląg, która niebawem skończy rok. Szkoda tylko, jej dziadkowi niebyło dane dożyć tego momentu… (JM)

Magda Gessler z dziećmi na pogrzebie Piotra Gesslera
East News

Piotr Gessler odszedł niespodziewanie
ADAM JANKOWSKI/REPORTER
Newsy
Piotr Gessler był żegnany przez tłumy. Wprowadził Magdę Gessler do świata restauratorów
Nagła śmierć Piotra Gesslera to wielki cios dla klanu restauratorów. Kim był mężczyzna, który stracił kiedyś głowę dla Magdy Gessler? I czy jego odejście zbliży rodzinę?

"Dziś w nocy odszedł mój pierwszy  najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia, Tato” – tymi słowami Lara Gessler pożegnała swojego ojca Piotra Gesslera , który zmarł nagle w wieku 63 lat. O śmierci ojczyma tak napisał Tadeusz Müller: „W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel Hiszpanii, kotów i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety, dla których to najtrudniejszy czas, z jakim przyszło im się zmierzyć”. Choć Piotr był znanym restauratorem i pochodził z jednej z najsłynniejszych rodzin w Polsce, sam unikał wywiadów i branżowych imprez. Wolał trzymać się z boku, dlatego tak rzadko mówiło się o nim w mediach. Przełomowym momentem w jego życiu było poznanie Magdy Gessler . Dla niej był gotów nawet zerwać kontakty z rodziną. Wszystko dla Magdy  Gdyby nie on, Magda nie byłaby pewnie gwiazdą „Kuchennych rewolucji”. To właśnie Piotr wprowadził ją do świata restauratorów. Jego rodzina od pokoleń zajmowała się kulinariami i wyrobiła sobie renomę nie tylko w Warszawie. Jednak twórca całego imperium i ceniony cukiernik Zbigniew Gessler sprzeciwiał się pozamałżeńskiemu romansowi syna z nikomu nieznaną wdową. Ten związek to był skandal, o którym plotkowali wszyscy. Piotr wiele ryzykował, ale ostatecznie zniósł gniew ojca i postawił na swoim. Został z Magdą. Choć ta miłość od samego początku wiele ich kosztowała… Zobacz także:   Maria Andrejczyk: Zanim rozkochała w sobie Polaków na olimpiadzie, stoczyła walkę z rakiem Zakazane uczucie Kiedy w 1987 roku pierwszy mąż Magdy Gessler, znany dziennikarz...

Magda Gessler i jej mąż, Piotr
Zenon Zyburtowicz/East News
Newsy
Piotr Gessler nie żyje. Magda Gessler żegna byłego męża: "Najcudowniejszy tata Lary"
Magda Gessler za pośrednictwem Instagrama pożegnała swojego drugiego męża, Piotra Gesslera. O śmierci restauratora poinformowała Lara Gessler

Wczoraj o śmierci Piotra Gesslera poinformowała jego córka, Lara Gessler. Znany restaurator zmarł w wieku 63 lat. Magda Gessler na swoim Instagramie pożegnała swojego drugiego męża krótkim, ale wyjątkowo wzruszającym wpisem. Zobacz także:  Magda, Mateusz, Marta... Poznaj rodzinę Gesslerów! Wyjaśniamy, kto jest kim w klanie restauratorów! Magda Gessler żegna Piotra Gesslera Piotr Gessler był synem znanego warszawskiego restauratora, Zbigniewa Gesslera. Z Magdą Gessler związał się po jej powrocie z Madrytu. W 1989 roku zostali rodzicami Lary, która wczoraj poinformowała o śmierci ojca: Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato❤️ Również gwiazda "Kuchennych rewolucji" wstawiła do sieci zdjęcie Piotra i napisała: Piotr Gessler — niezastąpiony tata Lary i Mikołaja oraz ojczym Tadeusza. Będzie nam go brak bez końca Ojczyma pożegnał również syn Magdy Gessler, Tadeusz: Niestety odszedł mój ojczym, tata, cudowny facet! To dla mnie olbrzymia strata. W najważniejszym okresie życia zastępował mojego ojca, przy jego boku mieliśmy wspaniałe dzieciństwo z Larą. Wrażliwy, empatyczny i troskliwy człowiek, genialny cukiernik i restaurator. Wielbiciel kotów, Hiszpanii i Jamesa Bonda. Pozostawił wpatrzone w niego i kochające trzy kobiety dla, których to najtrudniejszy czas z jakim przyszło się zmierzyć. Trzymajcie się dziewczyny!         Wyświetl ten post na Instagramie.                    ...

Pogrzeb Piotra Gesslera
MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER, Fotonova Czesław Czapliński
Newsy
Pogrzeb Piotra Gesslera. Smutna Magda Gessler żegna byłego męża
W Warszawie odbył się pogrzeb Piotra Gesslera. Kochanego ojca pożegnała Lara Gesser. Na uroczystościach pogrzebowych pojawili się także Magda Gessler, Piotr Szeląg i Tadeusz Müller.

Dziś w Warszawie odbył się pogrzeb Piotra Gesslera. Na uroczystościach pogrzebowych pojawiła się najbliższa rodzina i przyjaciele, a wśród nich jedną z pierwszych osób przybyłych na Cmentarz Bródnowski była Magda Gessler, była żona Piotra Gesslera. Towarzyszył jej syn Tadeusz Müller. Na uroczystości pogrzebowych niedługo po Magdzie Gessler przybyła Lara Gessler z mężem Piotrem Szelągiem.  Magda Gessler żegna byłego męża w towarzystwie córki i syna Piotr Gessler zmarł 27 sierpnia w wieku 63 lat . O śmierci znanego restauratora poinformowała jego córka Lara Gessler za pośrednictwem Instagrama i pożegnała swojego tatę we wzruszającym wpisie: Dziś w nocy odszedł mój pierwszy, najlepszy przyjaciel. Moja najwyższa instancja we wszystkich dylematach. Mój spokój, miłość, dom. Kocham Cię tak bardzo mocno. Do zobaczenia Tato❤️ Rodzina Piotra Gesslera w nekrologu opublikowanym na Facebooku poinformowała też o przyczynie śmierci mężczyzny. Pogrzeb Piotra Gesslera został zaplanowany na 3 września. Przyczyną śmierci były powikłania pooperacyjne. Odszedł po paru tygodniach przebywania w szpitalu oraz starań zespołu lekarzy i pielęgniarek. Zobacz także:  Piotr Gessler nie żyje. Magda Gessler żegna byłego męża: "Najcudowniejszy tata Lary" O godzinie 13.00 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe, na które licznie przybyła rodzina i najbliżsi. Magda Gessler zajęła miejsce tuż za urną z prochami byłego męża.  Ukochanego tatę pożegnała również Lara Gessler. Na pogrzebie towarzyszył jej ukochany mąż Piotr Szeląg. Na uroczystościach pogrzebowych Piotra Gesslera pojawił się także Tadeusz Müller oraz brat Adam Gessler.  Magda Gessler...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik