bio

 • Wiek:
  41 lat
 • Data urodzenia:
  1 stycznia 1980
 • Data śmierci:
  Sierpień 2019
 • Zmarł/a w:
  Jezioro Kisajno, Mazury
 • Zawód:
  producent filmowy
 • Znak zodiaku:

Piotr Woźniak-Starak - producent filmowy, syn Anny Woźniak-Starak (właścicielki prestiżowej restauracji Belvedere) i pasierb Jerzego Staraka, biznesmena z branży farmaceutycznej, właściciela Polpharmy, Polfy i Herbapolu. W świecie show-biznesowym zaistniał, gdy głośno zrobiło się o jego związku z Agnieszką Szulim. Para wzięła ślub 27 sierpnia 2016 roku.

Majątek Piotra Woźniaka Staraka

Piotr Woźniak-Starak był właścicielem firmy producenckiej Watchout Production. Inspiracją do zajęcia się filmem była znajomość młodego producenta z wybitnym polskim reżyserem - Januszem Morgensternem. Starak-Woźniak towarzyszył na planie zdjęciowym również Andrzejowi Wajdzie i Maciejowi Dejczerowi. Największym sukcesem Woźniaka-Staraka jest realizacja filmu „Bogowie” o życiu profesora Zbigniewa Religi, w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Obraz zdobył wiele nagród, w tym aż siedem statuetek na gali Orły 2015. Na początku 2017 roku do kin trafił wyprodukowany przez niego film o Michalinie Wisłockiej: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Według money.pl Watchout Studio w 2017 roku przyniosło firmie Piotra ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł.

Piotr Woźniak Starak był pasierbem Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków. Według wyliczeń z 2019 roku jego majątek jest szacowany na 6 mld złotych. Jerzy Starak ma udziały  koncernach farmaceutycznych - Polpharmie i Polfie oraz udziały Herbapolu Lublin i Zakładów Tłuszczowych Kruszwica. Piotr Woźniak-Starak ma dwoje przyrodniego rodzeństwa - siostrę Julię i brata Patryka.

Zaginięcie Piotra Woźniaka Staraka

Informacja o zaginięciu Piotra Woźniaka-Staraka pojawiła się w niedzielę, 18 sierpnia 2019 roku. To wtedy rozpoczęła się rozpoczęła się akcja poszukiwawcza na jeziorze Kisajno na Mazurach. Według doniesień, znaleziono tam dryfującą samotnie łódkę, z której mieli wypaść 27-latka z Łodzi i 39-latek z Warszawy. Kobieta dopłynęła do brzegu, a policja zaczęła poszukiwania mężczyzny. Początkowo policja nie potwierdzała danych poszukiwanego. W poniedziałek, 19 sierpnia, prokuratura potwierdziła, że chodzi o Piotra Woźniaka Staraka. 

Służby poszukują na jeziorze Kisajno Piotra Woźniaka-Staraka – powiedział w rozmowie z natemat.pl Krzysztof Stodolny, rzecznik olsztyńskiej prokuratury. 

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka

22 sierpnia wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński, opublikował komunikat na Twitterze o końcu akcji poszukiwawczej. Ciało producenta zostało odnalezione:

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

Piotr Woźniak Starak miał 39 lat. 

Zobacz także: Żegnamy Piotra Woźniaka-Staraka. Kochał filmy i... Agnieszkę. Jego życie to gotowy scenariusz na film