Krzysztof Rutkowski - detektyw, przedsiębiorca, polityk

Krzysztof Rutkowski to detektyw kojarzony z niezwykle charakterystyczną fryzurą, ciekawymi sformułowaniami i miłością do kobiet. Jedna z jego partnerek była nawet zakonnicą. Detektyw Rutkowski, nazywany "polskim Rambo", oprócz prowadzenia śledztw wystąpił w kilku filmach i serialach, napisał książkę i był posłem.Imię: Krzysztof

Nazwisko: Rutkowski

Pseudonim: polski Rambo

Wzrost: około 170 cm

Data urodzenia: 06.04.1960 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: detektyw, przedsiębiorca, polityk

Osoby - związki: Rutkowski jest trzykrotnym rozwodnikiem. W 2019 r. ożenił się po raz czwarty. Jego obecną partnerką jest Maja Plich - fotomodelka i licencjonowana detektyw. Ceremonia ślubna miała miejsce w pałacu w Rozalinie. Rutkowski oświadczył się jej w 2017 r. w programie "Skandaliści". Kilka lat temu było głośno w mediach o związku Rutkowskiego z byłą zakonnicą Urszulą Kobyłecką, o której powiedział: "Brutalna to ona jest wobec siebie, bo młoda, piękna, a w habicie".

Rodzice: Rodzice Rutkowskiego - Jerzy i Urszula zmarli w 2019 r.

Rodzeństwo: młodszy brat Sławomir Rutkowski

Dzieci: Rutkowski ma syna Krzysztofa Jerzego (ur. 04.12.2013 r.) z małżeństwa z Mają Plich. Z poprzednich związków ma córkę Weronikę (ur. 1990 r.) i syna Aleksandra (ur. 2010 r.).

BIO: Krzysztof Rutkowski urodził się w 1960 r. w Teresinie. W 1981 r. został absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Sochaczewie. Wstąpił do Milicji Obywatelskiej - warszawski oddział ZOMO. W latach 1988-1990 zajmował stanowisko dyrektora w agencji ochroniarskiej, po czym wyjechał do Austrii, gdzie założył Biuro Detektywistyczne "Rutkowski". Organizacja działała do 2002 r., kiedy Rutkowski założył Biuro Doradcze "Rutkowski". Z czasem zainteresował się polityką. Był posłem na Sejm IV kadencji (2001-2005) z listy Samoobrony RP i posłem do Parlamentu Europejskiego V kadencji (2004) - zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych, Praw Człowieka, Wspólnego Bezpieczeństwa i Polityki Obronnej. Rutkowski zasiadał też w kilku kołach poselskich i komisjach np. Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W latach 2002-2006 doradzał w sprawach bezpieczeństwa Jerzemu Kropiwnickiemu, prezydentowi Łodzi. Rutkowski ma na swoim koncie też kilka postępowań sądowych. Jedna z głośniejszych spraw dotyczy podejrzenia o pranie brudnych pieniędzy i poświadczanie nieprawdy z 2007 r. W 2019 r. znacznie przekroczył prędkość, poruszając się autem w terenie zabudowanym, za co stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Znany z: Krzysztof Rutkowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych z detektywów. W mediach wielokrotnie wspominano o prowadzonych przez niego śledztwach. W 2010 r. cofnięto mu licencję detektywistyczną, jednak w dalszym ciągu angażuje się w głośne sprawy, np. Iwony Wieczorek, Magdaleny Żuk czy Ewy Tylman. Współpracował z TVN przy produkcji programu "Detektyw", gdzie prezentowano wybrane akcje prowadzonego przez Rutkowskiego biura. Od 2020 r. jest prowadzącym program o tematyce kryminalnej w Superstacji. Rutkowski próbował również swoich sił w aktorstwie. Ma na swoim koncie kilka występów w serialach, filmach i dubbingu. Podkładał głos za Wielkiego Łowczego w "7 krasnoludków - Historia prawdziwa" (2004 r.). Wystąpił też w kilku programach rozrywkowych, np. "Domy gwiazd", czy razem z narzeczoną we "W czym do ślubu?". Krzysztof Rutkowski jest aktywny w mediach - oprócz Facebooka i Instagrama prowadzi kanał na YouTube i stronę internetową http://detektywrutkowski.pl.

Funkcja w telewizji: - "Adama... Tajemnice" - scenarzysta (1998 r.); - aktor w serialu "Sukces" - podwładny Drawskiego (2000 r.), "Miejsca przeklęte" - Detektyw (2008 r.); - we własnej osobie w filmie "Centrum dialogu" (1993 r.), "Gulczas, a jak myślisz..." (2001 r.), "Miasto nocą" (2018 r.).W 2012 r. powstał film dokumentalny o Rutkowskim "Krzysztof Rutkowski, słucham?" - wywiad z detektywem wraz z wypowiedziami jego klientów.

Płyty: brak

Książki: Rutkowski napisał w 2001 r. książkę "Detektyw", która przedstawia wybrane akcje jego biura detektywistycznego. Krzysztof Pyzia w 2013 r. napisał książkę "Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia", która powstała na podstawie godzin rozmów z Rutkowskim i prezentuje kulisy jego najgłośniejszych spraw. W 2017 r. w księgarniach pojawiła się książka "Detektyw Krzysztof Rutkowski. Porwania" autorstwa Romana Mańki i Łukasza Ziai o tym, jak działa ekipa znanego detektywa.

Nagrody: brak

Link do Instagrama: @detektywkrzysztofrutkowski

Link FB: @KrzysztofRutkowskiDetektyw
Krzysztof Rutkowski za stołem i w kuchni
Krzysztof Rutkowski
Maja Plich

Krzysztof Rutkowski ukrył fryzurę pod rzeżuchą. Fani: "Cały kraj się z ciebie śmieje"

Krzysztof Rutkowski postanowił zażartować ze swojego firmowego uczesania w kształcie sześcianu. W takim wydaniu jeszcze go nie widzieliście. Ma do siebie dystans?
Aleksandra Bujas
Krzysztof Rutkowski historia życia
Krzysztof Rutkowski

Detektyw Krzysztof Rutkowski mieszka w 500-metrowej willi. Zarabia krocie, a jego życie jest jak film 

Na czym dorobił się Krzysztof Rutkowski? "Polski James Bond" ma już czwartą żonę. W przeszłości rozkochał w sobie nawet zakonnicę.
Natalia Brzostowska
Żona Krzysztofa Rutkowskiego w ogniu krytyki.  To nagranie z jej synem wywołało burzę w sieci
dzieci gwiazd
Krzysztof Rutkowski

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w ogniu krytyki. To nagranie z jej synem wywołało burzę w sieci

Oburzeni internauci zarzucają żonie Krzysztofa Rutkowskiego, że przedkłada swój wygląd na potrzeby i problemy swojego dziecka. Mocna odpowiedź Mai Rutkowski.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Krzysztof Rutkowski zrobi żonie niespodziankę
Krzysztof Rutkowski
Maja Plich

Żona Krzysztofa Rutkowskiego świętuje urodziny. Zasypał ją kwiatami. Fani: "Idź w jakość, nie ilość"

Krzysztof Rutkowski zaskoczył swoją żonę urodzinową niespodzianką. Sprawił jej przepiękny tort. Były też kwiaty i balony. Jeden element zwrócił uwagę internautów.
Anna Skalik
Maja i Krzysztof Rutkowski
domy gwiazd
Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski sprzedaje swój pałac z 70 pomieszczeniami i salami balowymi. Cena zwala z nóg!

Krzysztof Rutkowski pozbywa się jednej ze swoich nieruchomości. Zabytkowy pałac został wyceniony na rekordową kwotę!
Milena Tuzimek
Krzysztof Rutkowski z żoną świętują 9. urodziny syna
Krzysztof Rutkowski

Maja i Krzysztof Rutkowscy pokazali, jak wyglądały 9. urodziny ich syna. Było na bogato!

Krzysztof Rutkowski pochwalił się zdjęciami z urodzinowej imprezy syna. Wraz z żoną zorganizowali mu rewelacyjne przyjęcie. Widać, że nie szczędzili środków.
Anna Skalik
Maja i Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski

Żona Krzysztofa Rutkowskiego wydała kilka tysięcy na znicze. "Lubię coś dobrego jakościowo"

Maja Rutkowski pochwaliła się w mediach kwotą, jaką przeznaczyła na Święto Zmarłych. Żona Krzysztofa Rutkowskiego zaszalała.
Angelika Bielska
Sylwia Madeńska o Krzysztofie Rutkowski w Tańcu z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Sylwia Madeńska

"Taniec z Gwiazdami" Mocne słowa o Rutkowskim: "Łatwo było przeholować w mediach"

Krzysztof Rutkowski swoim udziałem w "Tańcu z Gwiazdami" wywołał nie jedną kontrowersję. Sylwia Madeńska podsumowała jego zachowanie.
Natalia Brzostowska
Krzysztof Rutkowski powiedział, ile zarabia
Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski chwali się majątkiem wartym miliony i wyśmiewa hejterów. "Biedni moralnie i ekonomicznie"

Krzysztof Rutkowski o swoim majątku. Ma 17 samochodów, za niektóre sprawy otrzymuje ponad 100 tys. euro, a byłej żonie płaci miesięcznie blisko sześć tys. złotych.
Mateusz Sidorek
15-lecie magazynu Party! Anna Mucha i Julia Kamińska życzenia
Justyna Steczkowska
Anna Mucha
Patricia Kazadi

15-lecie magazynu "Party"! Zobaczcie wyjątkowe życzenia gwiazd dla naszych Czytelników

Magazyn "Party" świętuje 15. urodziny! Zobaczcie nasze wideo i sprawdźcie, czego Czytelnikom "Party" życzy plejada gwiazd. Anna Mucha, Julia Kamińska, Justyna Steczkowska i inni!
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Maja Rutkowski podczas nagrań Tańca z Gwiazdami
Polsat
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": Maja Rutkowski o swoim zasłabnięciu. Nie przebierała w słowach

Pytania o wierność Krzysztofa Rutkowskiego doprowadziły jego żonę do omdlenia? Maja Rutkowski odniosła się do nagłówków.
Izabela Argalska
Maja o odejściu Krzysztofa Rutkowskiego
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski chciał zrezygnować z "Tańca z Gwiazdami" już w 1. odcinku! Jego żona: "Zakazałam mu tego"

Maja, żona Krzysztofa Rutkowskiego, uważa, że program straci widownię po odejściu słynnego detektywa. Wbiła szpilę innym parom!
Bartek Ufniarz
Pisarek i Rutkowski po Tańcu z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Izabela Janachowska
Krzysztof Rutkowski

Czułości Rutkowskiego i uśmiechnięta Pisarek po "Tańcu z Gwiazdami 13" [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Z "Tańca z Gwiazdami" odpadł Krzysztof Rutkowski, a w jakich nastrojach uczestnicy opuszczali studio? Zobaczcie, co działo się po programie!
Milena Tuzimek
Syn Krzysztofa Rutkowskiego w Tańcu z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": 9-letni syn Krzysztofa Rutkowskiego płakał po ocenach Iwony Pavlović

Maja Rutkowski pocieszała Krzysztofa Juniora: "Od razu mu powiedziałam: Synku raz się w życiu przegrywa, a raz pod wozem, raz nad wozem".
Natalia Brzostowska
Krzysztof Rutkowski i Iwona Pavlović w Tańcu z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Iwona Pavlović
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami": Krzysztof Rutkowski osobiście zajmie się sprawą Iwony Pavlović. Poleci na Zanzibar!

Detektyw zarzucił Iwonie Pavlović, że jest zamieszana w sprawę Wojtka z Zanzibaru. Po odpadnięciu z "Tańca z Gwiazdami" Krzysztof Rutkowski wyleci z Polski, żeby znaleźć dowody na swoje oskarżenia. TYLKO U NAS!
Karolina Błaszkiewicz
Iwona Pavlović pójdzie do sądu?! Odpowiada na zarzuty Rutkowskiego. Dwie fotografie na główną
Polsat
Taniec z Gwiazdami
Iwona Pavlović

"Taniec z Gwiazdami 13": Iwona Pavlović pójdzie do sądu?! Odpowiada na zarzuty Krzysztofa Rutkowskiego

Iwona Pavlović skomentowała oskarżenia Krzysztofa Rutkowskiego! Złoży pozew przeciwko detektywowi? TYLKO U NAS!
Izabela Argalska
Występ Krzysztofa Rutkowskiego w Tańcu z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Iwona Pavlović
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": Krzysztof Rutkowski dogryza Iwonie Pavlović? "Ci inni poniosą kolejne cięgi"

Tak wyglądał drugi występ Krzysztofa Rutkowskiego w "Tańcu z Gwiazdami". Iwona Pavlović: "Wskoczyłeś w ogień, nie musisz być tancerzem".
Natalia Brzostowska
Taniec z Gwiazdami 13: zdjęcia z pierwszego odcinka
Taniec z Gwiazdami
Iwona Pavlović
Izabela Janachowska

"Taniec z Gwiazdami 13": Izabela Janachowska miażdży Krzysztofa Rutkowskiego!

Izabela Janachowska dosadnie skomentowała występ Krzysztofa Rutkowskiego w "Tańcu z Gwiazdami" i stanęła w obronie Iwony Pavlović, która oceniła taniec detektywa na jeden punkt.
Karolina Błaszkiewicz
Uczestnicy Tańca z Gwiazdami 13 po pierwszym odcinku show
Andrzej Piaseczny
Marcelina Zawadzka
Krzysztof Ibisz

"Taniec z Gwiazdami 13" za kulisami. Rutkowski całuje żonę, Pisarek męża, a Jelonek pozuje z fanami 

Oto, co robili uczestnicy "Tańca z Gwiazdami" po pierwszym odcinku. Gwiazdy nie szczędziły sobie czułości! Mamy mnóstwo zdjęć paparazzi.
Izabela Argalska
Taniec z Gwiazdami: Krzysztof Rutkowski z żoną, Iwona Pavlović
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": Krzysztof Rutkowski z żoną miażdżą Iwonę Pavlović: "Dlatego była złośliwa"

Krzysztof Rutkowski sugeruje, że Iwona Pavlović chciała się na nim zemścić za to, że zajmuje się sprawą słynnego Wojtka z Zanzibaru!
Karolina Błaszkiewicz
Andrzej Piaseczny, Sylwia Madeńska i Krzysztof Rutkowski
Andrzej Piaseczny
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": Andrzej Piaseczny broni Krzysztofa Rutkowskiego! "Ludzie pragną oglądać show"

Krzysztof Rutkowski został zmiażdżony za pierwszy występ w "Tańcu z Gwiazdami". A jak ocenia go Andrzej Piaseczny? TYLKO U NAS juror komentuje udział detektywa w hicie Polsatu!
Karolina Błaszkiewicz
Taniec z Gwiazdami 13 - Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Sylwia Madeńska

"Taniec z Gwiazdami 13": Widzowie miażdżą występ Krzysztofa Rutkowskiego. "Parodia tańca"

Fani "Tańca z Gwiazdami" nie mają litości dla Krzysztofa Rutkowskiego i wprost współczują Sylwii Madeńskiej. "Powinni odpaść" - grzmią internauci.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Kto odpadł z Tańca z Gwiazdami
Paulina Sykut
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

"Taniec z Gwiazdami 13": Kto odpadł z show? Rutkowski zmasakrowany, Jelonek i Jamala zachwycili! 

W pierwszym odcinku nowej edycji "Tańca z Gwiazdami" pożegnaliśmy jedną z par! Kto okazał się najlepszy i zebrał najwyższe noty od jurorów? Zobaczcie!
Bartek Ufniarz
Kasia Cichopek i Marcin Hakiel na okładce Party
Katarzyna Cichopek
Marcin Hakiel
Krzysztof Rutkowski

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel już po rozwodzie. Szczegóły w nowym "Party"! Co jeszcze w numerze?

Jak wyglądała rozprawa rozwodowa Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela? Kogo Małgorzata Rozenek chciałaby zaprosić do "Dzień Dobry TVN"? Czy będzie kolejna część "365 dni"? Pytania na te odpowiedzi odnajdziecie w nowym "Party"
Bartek Ufniarz
Taniec z Gwiazdami 13. Oto wszystkie pary
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Łukasz Płoszajski

Rusza "Taniec z Gwiazdami 13"! Oto wszystkie pary, które wystąpią w programie [SESJA ZDJĘCIOWA]

Znamy już skład wszystkich par, które zatańczą w "Tańcu z Gwiazdami 13". Madeńska i Rutkowski nie są największym zaskoczeniem? Zobaczcie sesję z udziałem par! Kiedy start programu?
Natalia Brzostowska
Karolina Pisarek Krzysztof Rutkowski po treningach do Tańca z Gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Karolina Pisarek

Karolina Pisarek i Krzysztof Rutowski po treningach do "Tańca z Gwiazdami". Zdjęcia paparazzi

Nie wszystkie gwiazdy z uśmiechem na twarzy kończą kolejne treningi do 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". Nowe zdjęcia paparazzi!
Milena Tuzimek
"Taniec z Gwiazdami 13": Krzysztof Rutkowski na lunchu z Sylwią Madeńską.  Nowe zdjęcia paparazzi
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Sylwia Madeńska

"Taniec z Gwiazdami 13": Krzysztof Rutkowski na lunchu z Sylwią Madeńską.  Nowe zdjęcia paparazzi

Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska już szykują się do 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". Tak taneczni partnerzy spędzają czas w przerwie od treningów.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Sylwia Madeńska broni Krzysztofa Rutkowskiego w "Tańcu z gwiazdami"
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Sylwia Madeńska

"Taniec z gwiazdami 13": Fani o Krzysztofie Rutkowskim. "Szybko odpadnie". Sylwia Madeńska stanęła w jego obronie

Fani "Tańca z gwiazdami" po raz kolejny nie dają dużych szans parze, jaką stworzy Sylwia Madeńska. Tancerka odpowiedziała na kąśliwe komentarze.
Angelika Bielska
"Taniec z Gwiazdami 13": Wiemy, z kim zatańczy Krzysztof Rutkowski! "To już oficjalne"
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski
Sylwia Madeńska

"Taniec z Gwiazdami 13": Wiemy, z kim zatańczy Krzysztof Rutkowski! "To już oficjalne"

Najnowsza, 13. edycja "Tańca z Gwiazdami" zbliża się wielkimi krokami. Już wiadomo, z kim Krzysztof Rutkowski zawalczy o Kryształową Kulę! Fani zachwyceni.
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Krzysztof Rutkowski oficjalnie w Tańcu z gwiazdami
Taniec z Gwiazdami
Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski oficjalnie w "Tańcu z Gwiazdami". Widzowie mają mieszane uczucia!

Wiadomo również, ile Krzysztof Rutkowski może dostać za jeden odcinek "Tańca z Gwiazdami". Co o jego udziale sądzą fani show? Zobaczcie komentarze!
Bartek Ufniarz
Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa