Historia Danuty Steczkowskiej
Newsy

Dla Danuty Steczkowskiej jej mąż rzucił kapłaństwo! "Moja matka dałaby się zabić za ojca"

Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej. Historia miłości pani Danuty i Stanisława Steczkowskich jest niebywała.

Zmarła Danuta Steczkowska, mama Justyny i Magdy Steczkowskich. O śmierci poinformowała na swoim Instagramie Magda. Seniorka rodu Steczkowskich miała 77 lat: Do zobaczenia, Mamusiu💔 Wiem, że już jesteś w tym lepszym świecie...bez bólu...z Tatą u boku... Dziękuję Ci za wszystko, Mamuś. Ostatnie lata swojego życia mama Justyny spędziła właśnie w jej domu - była po dwóch wylewach, poruszała się na wózku inwalidzkim, nie mówiła. Gwiazda zadbała o jak najlepsze warunki dla niej, m.in. przebudowała swój dom tak, by było wygodniej zajmować się schorowaną mamą. W opiekę angażowała się również reszta rodziny. W jednym z wywiadów Justyna przyznała, że nie byłaby w stanie oddać matki do domu opieki:

Przerobiłam parter domu pod wymogi osoby niepełnosprawnej i mieszkamy razem. Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Ona mi dała życie, które jest największą wartością  i jestem jej – i mojemu tacie -  wdzięczna. Dlatego chcę, żeby mama czuła się zaopiekowana, kochana i potrzebna. Jest z nami w domu, w którym jest rodzina, dzieci, wnuki, gosposia, wszyscy ją kochają, wspierają każdego dnia - mówiła Steczkowska w rozmowie z Vivą!

Pani Danuta Steczkowska całe swoje życie poświęciła dzieciom - wraz z mężem, Stanisławem Steczkowskim, doczekali się aż dziewięcioro potomstwa. Ich rodzinna historia jest naprawdę niezwykła.

"The Voice of Poland": Justyna Steczkowska zszokowana zachowaniem kolegi z show!

Kim była mama Justyny Steczkowskiej, Danuta Steczkowska?

Moi rodzice byli mądrymi rodzicami, ale przede wszystkim kochającymi się. Najważniejsze, co moim zdaniem wyniosłam z domu, to świadomość, jaką czystą miłością się darzyli. Moja matka dałaby się zabić za ojca, a ojciec za matkę. My byliśmy owocem tej miłości, a nie klejem scalającym ich małżeństwo. Rodzice świetnie przeżyliby swoje życie bez nas, tylko we dwoje. Tym większy mam dla nich szacunek za to, że nas zaprosili do swojego życia, ukochali i z takim poświęceniem wychowali - mówiła w jednym z wywiadów dla Vivy! kilka lat temu Agata Steczkowska, najstarsza córka Steczkowskich.

To właśnie Agata Steczkowska kilka lat temu napisała książkę "Steczkowscy. Miłość wbrew regule. Osobista biografia rodziny", w której nakreśliła historię małżeństwa swoich rodziców. A ta jest bardzo niezwykła, momentami dramatyczna.

Pani Danuta, jeszcze wtedy Wyżkiewicz, poznała swojego przyszłego męża... w kościele w jednej z podkarpackich miejscowości. Stanisław Steczkowski był księdzem, opiekował się kościelnym chórem, w którym Danuta śpiewała. Dla miłości Stanisław porzucił kościół, co w tamtych czasach było niemałym skandalem. Wygrało jednak uczucie do Danuty - wkrótce na świecie pojawiła się ich córka - Agata. O tym, że jest dzieckiem księdza, dowiedziała się od obcej osoby na ulicy: 

To ja jestem dzieckiem księdza. Moje siostry i bracia urodzili się, kiedy tata już nie był duchownym. Od Jacka w dół, czyli ośmioro mojego rodzeństwa, które urodziło się po mnie, wszyscy byli już zarejestrowani jako dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich. Mnie po urodzeniu zapisano jako dziecko Danuty Wyżkiewicz. Nigdy się tym nie przejmowałam. Cieszę się, że jestem dzieckiem księdza, bo to znaczy, że mój ojciec szukał głębokiej duchowości - mówiła Agata Steczkowska w rozmowie z Tygodnikiem TVP. 

Krzywdzące były również plotki, że Danuta uwiodła Stanisława:

On ją kochał, jakby jej nie kochał, nic by z tego nie było. Oni ten związek zbudowali na miłości, zrozumieniu i przyjaźni - podkreślała w Vivie! Agata.

Steczkowscy zamieszkali razem w Stalowej Woli, gdzie aktywnie muzykowali, koncertowali, prowadzili chór. I oczywiście wychowywali swoje dzieci, łącznie dziewięcioro. Zadbali o ich wykształcenia, najczęściej artystyczne. Przez lata wspólnie koncertowali, po całej Europie, a nawet w Watykanie dla Jana Pawła II. Dla Danuty rodzina była jednak najważniejsza:

To prawda, że tato dał nam poczucie bezwzględnej akceptacji i wiary w siebie, ale mama całe swoje życie poświęciła nam tak naprawdę. Ona dla siebie nie zrobiła w swoim życiu nic. Przynajmniej w moim mniemaniu. Po prostu poświęciła się całkowicie dzieciom - mówiła Krystyna Steczkowska w Vivie!

Niestety, kościół nie zapominał o Stanisławie, nie chciał dać mu dyspensy, pan Stanisław pisał w tej sprawie nawet do papieża:

Mojemu tacie Kościół tego przywileju odmawiał. Rodzice czekali na ślub kościelny 32 lata. Był charyzmatyczny jako ksiądz i stał się sławny jako dyrygent wspaniałego chóru i niezwykłej muzykującej rodziny. Tego dla Kościoła było już za wiele. Nie można było uciszyć go, zrobić z niego potulnego misia. I choć przez całe życie cierpiał z tego powodu, nigdy nie powiedział na temat Kościoła ani jednego złego słowa - mówiła Agata w Vivie!

Kościół nie ułatwiał Steczkowskiemu wzięcia ślubu kościelnego. Z Danutą pobrali się dopiero w 1998 roku - mama Justyny miała wówczas 56 lat, zaś tata - 65. Odszedł trzy lata później. 

Związek z moją mamą to była jego dojrzała decyzja, miał przecież 32 lata. Mamę znał od dziecka, a ona nigdy nie była typem uwodzicielki. Każdy, kto ją zna, wie o tym doskonale. Tato mówił, że dobrze się stało, że został księdzem, i dobrze, że przestał nim być i założył rodzinę. A reszta to sprawa między nim a Panem Bogiem. Powiedział to w dniu swojego ślubu, na weselu, przy wszystkich znajomych i przyjaciołach. Nic dodać, nic ująć.

Po śmierci Stanisława pani Danuta przeprowadziła się do Warszawy, do domu Justyny. Po dekadzie znów wróciła do rodzinnej Stalowej Woli, jednak w wyniku choroby zamieszkała z córką:

Gdy tata zmarł, mama zamieszkała w naszym domu koło Warszawy. Odciążyłam ją od wszystkiego, co spada na głowę człowieka, który zostaje sam. Po 10 latach wróciła do Stalowej Woli, pomieszkać sama ze sobą i swoimi przyjaciółkami. Potem dostała wylewu i trzeba się było nią naprawdę opiekować - mówiła Justyna w Vivie!

Jakimi rodzicami byli Danuta i Stanisław Steczkowscy?

Wyobraź sobie sześć sióstr i trzech braci… No, kto rządzi w domu? Kobiety! Plus mama, która jest bardzo mocną osobowością. To ona w naszej rodzinie pociągała za sznurki. Mama jest silna, władcza, ale ciepła. Ludzie do niej lgnęli. Zawsze było u nas mnóstwo znajomych, sąsiadek, przyjaciółek. Przychodziły, zwierzały się, rozmawiały. Mama była ostoją nie tylko dla nas [...] Mama też zawsze dużo krzyczała. Duży dom, dużo dzieci, no to się krzyczy, żeby kogoś zawołać. Ale absolutnie nie była groźna, choć trzymała nas w ryzach. Tato był łagodniejszy, miał swój świat. Taki był podział - mówiła Krystyna Steczkowska w Vivie!

Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje.

Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej, Danuta Steczkowska

Magda Steczkowska pożegnała swoją ukochaną mamę. 

 

Siostry Steczkowskie z mamą
Newsy
Jak poznali się rodzice Justyny Steczkowskiej? Ona była chórzystką, a on... księdzem! Co za historia!
Jak poznali się rodzice Justyny Steczkowskiej? Ona była chórzystką, a on... księdzem! Co za historia!

Powstaje książka o rodzinie Justyny Steczkowskiej! Najstarsza siostra z rodzeństwa Steczkowskich - Agata postanowiła opisać tajemnice rodzinne w książce "Rodzinny klan. Steczkowscy". Jedna z nich jest ta... jak poznali się rodzice! Okazuje się, że tata Stanisław Steczkowski był księdzem w małej podkarpackiej wsi, a mama chórzystą w tym kościele. Poznali się i zakochali w sobie. Mama Justyny Steczkowskiej zaszła w ciążę z Agatą, autorką książki. Było to dokładnie 50 lat temu. Jak czytamy w "Show" podobno Pani Danuta była przekonana, że zostanie sama z dzieckiem, bo Stanisław wahał się czy porzucić kapłaństwo. Ale ostatecznie miłość wygrała i razem mieli dziewięcioro dzieci! Wszyscy bardzo uzdolnieni muzycznie. Państwo Steczkowscy dopiero po wielu latach mogli wziąć ślub kościelny. Jakie jeszcze tajemnice poznamy w książce o klanie Steczkowskich? Dowiemy się w marcu 2017 toku kiedy trafi ona do księgarń.   Zobacz także: 50-letnia siostra Justyny Steczkowskiej w reklamie butów! Wiemy, na co przeznaczyła gażę!   Agata Steczkowska pisze książkę o swojej rodzinie. Jakie tajemnice zdradzi?   Justyna Steczkowska z mamą Danutą. Pani Steczkowska trzy lata temu przeszła udar mózgu.   Justyna Steczkowska z siostrami.

Justyna Steczkowska o książce Agaty Steczkowskiej
Newsy
Justyna Steczkowska PIERWSZY RAZ komentuje książkę Agaty o jej rodzinie: "To nie jest książka, którą ja pozwoliłabym..."
Justyna Steczkowska PIERWSZY RAZ komentuje książkę Agaty o jej rodzinie: "To nie jest książka, którą ja pozwoliłabym..."

Pod koniec marca tego roku odbyła się premiera książki Agaty Steczkowskiej  - „Steczkowscy. Miłość wbrew regule”, w której siostra Justyny opowiedziała o relacjach rodzinnych i miłości jej rodziców - Danuty i Stanisława Steczkowskich. W książce nie zabrakło kontrowersyjnych wyznań m.in. na temat przeszłości ojca sióstr, który był księdzem: Tylko ja urodziłam się jako dziecko księdza. Moje rodzeństwo już nie. Dlatego to jest moja opowieść - pisała Agata Steczkowska w książce.  Zobacz: „Jestem dzieckiem księdza’’! Poruszająca rozmowa z Agatą Steczkowską Na oficjalnej premierze książki nie pojawiła się żadna z sióstr. A wszyscy zastanawiali się, jak książkę i jej odbiór przyjmie Justyna Steczkowska. Justyna Steczkowska o książce Agaty Gwiazda długo nie zabierała głosu w sprawie. W programie „Gwiazdy Cejrowskiego” postanowiła  krótko skomentować zamieszanie wokół siostry i jej dzieła: Nie będę tego komentować, bo to nie jest książka, którą ja pozwoliłabym sobie napisać. To nie jest moja historia, tylko moich rodziców i to powinna być książka napisana przez nich. Albo przynajmniej podpisana przez nich. Ja tej książki nie napisałam… Ale mojej siostrze życzę szczęścia i powodzenia, bez względu na to, co robi jak postępuje. Justyna opowiedziała również o relacjach z rodzeństwem.  Nie wszystko złoto, co się świeci . Z moim rodzeństwem mam bardzo różne kontakty  – lepsze, gorsze. Nas jest dziewięcioro, w związku z tym nie można wymagać od nas, że będziemy dla siebie idealni, bo nie jesteśmy. Ale najważniejsze jest to, że staramy się szanować swoje odrębności.  Jeśli ktoś twierdził, że jesteśmy świętą rodziną, to kłamał . Ja też tak nigdy nie twierdziłam - mówiła Steczkowska.  Zobacz także:  Justyna Steczkowska wróci do "The Voice of Poland"?!...

Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej, Danuta Steczkowska
Newsy
Nie żyje ukochana mama Justyny Steczkowskiej. "Do zobaczenia, Mamusiu" - napisała Magda Steczkowska 
Danuta Steczkowska nie żyje. Mama Justyny Steczkowskiej nie żyje. Zmarła matka Justyny Steczkowskiej i Magdy Steczkowskiej.

Nie żyje Danuta Steczkowska, mama Justyny Steczkowskiej . O śmierci poinformowała na swoim Instagramie Magda Steczkowska: Do zobaczenia, Mamusiu💔 Wiem, że już jesteś w tym lepszym świecie...bez bólu...z Tatą u boku... Dziękuję Ci za wszystko, Mamuś❤         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Magda Steczkowska (@magdasteczkowska) Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej, Danuta Steczkowska Pani Danuta Steczkowska wraz ze swoim mężem, Stanisławem Steczkowskim, doczekali się dziewięciorga dzieci - w ten sposób od lat tworzyli jedną z najpopularniejszych muzycznych rodzin w Polsce. Największą sławę zdobyła Justyna Steczkowska, ale na scenie świetnie radzą sobie również Magda Steczkowska czy Agata Steczkowska.  Pani Danuta Steczkowska ostatnie lata swojego życia spędziła w domu Justyny Steczkowskiej - przeszła dwa wylewy, wymagała stałej opieki. Justyna zapewniła jej najlepsze z możliwych warunków. O swojej decyzji opowiadała kilka miesięcy temu w rozmowie z Vivą! [...] Po drugim wylewie jest kompletnie niepełnosprawna. Nie chciałam, żeby trafiła do domu opieki, więc wzięłam to na siebie. Przerobiłam parter domu pod wymogi osoby niepełnosprawnej i mieszkamy razem.   Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej. Ona mi dała życie, które jest największą wartością  i jestem jej – i mojemu tacie -  wdzięczna. Dlatego chcę, żeby mama czuła się zaopiekowana, kochana i potrzebna. Jest z nami w domu, w którym jest rodzina, dzieci, wnuki, gosposia, wszyscy ją kochają, wspierają każdego dnia-  mówiła...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner