Patricia Kazadi

Patricia Kazadi to jedna z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych. Gra w filmach, serialach, a oprócz tego śpiewa i tańczy. Zadebiutowała w 2002 roku w programie "Szansa na sukces", a dwa lata później zagrała w serialu "Daleko od noszy". Od tego czasu występowała w wielu programach i serialach, a także pojawiła się w kilku kultowych polskich filmach. Poznaj początki kariery Patricii Kazadi!

Imię: Patricia Tshilanda

Nazwisko: Kazadi

Nazwisko panieńskie: Kazadi

Pseudonim: Patricia Kazadi

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 17.03.1988 r.

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktorka, piosenkarka, osobowość telewizyjna

Osoby - związki:O życiu prywatnym Patricii Kazadi wiadomo niewiele. Do publicznych związków aktorki należał ten z Christianem Eyenga oraz z Affionem Crockett.

Rodzice: Mama Barbara pochodzi z lubelskiego Łukowa, a ojciec Jof Kazadi - z Demokratycznej Republiki Konga.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: William i Victoria

BIO: Patricia Kazadi, a właściwie Patricia Tshilanda "Trish" Kazadi, to polsko-kongijska aktorka, piosenkarka, tancerka, osobowość telewizyjna i influencerka. Urodziła się 17 marca 1988 roku w Warszawie, gdzie uczęszczała do XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego, a następnie studiowała na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej. Była również uczennicą Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Jej kariera medialna zaczęła się w 2002 roku w programie "Szansa na sukces". Brała też udział w innych show - m.in. "Jak oni śpiewają", "Taniec z gwiazdami" i "Dance Dance Dance". Oprócz tego prowadziła programy takie jak: "Everyday English", "You Can Dance - Po prostu tańcz" i "X Factor". W 2013 roku wydała swój pierwszy album studyjny "Trip", a w 2015 roku wystąpiła podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem "Na zawsze". Była nominowana do Wiktorów i nagrody Viva Comet 2012. Rozwijając karierę muzyczną, Patricia Kazadi nie zapomniała o szlifowaniu warsztatu aktorskiego. W 2004 roku pojawiła się w "Daleko od noszy", a rok później rozpoczęła swoją przygodę z serialem "Egzamin z życia". Zagrała również w takich serialach jak "Fala zbrodni", "Ranczo" i "Bodo", a w latach 2017-2019 podkładała głos postaci Bombki w animacji "Atomówki". To nie jedyny dubbing, z jakim miała do czynienia. Patricia była aktorką dubbingową w jednej z produkcji Netflixa, a dokładnie w serialu animowanym "Karma's World". Dużą popularność przyniosły też jej filmy "Jak się pozbyć cellulitu", "Miłość jest wszystkim" oraz "Bodo". Na przełomie lat 2012-2015 nagrała kilka teledysków, w tym "Wanna Feel You Now" z Mattem Pokorą czy "You And I" w reżyserii Sebastiana Sobieszczańskiego.

Znana z: filmów takich jak m.in. "Bodo", "Miłość jest wszystkim", "Serce nie sługa", "Święty interes", serialu "Ranczo" oraz występów w programach: "Szansa na sukces", "Jak oni śpiewają", "Jak oni śpiewają - Dzień Dziecka", "Dance Dance Dance", "Taniec z gwiazdami", "Everyday English", "You Can Dance - Po prostu tańcz" oraz "X Factor". Patricia Kazadi jest również znana z aktywnej działalności na swoich profilach społecznościowych. Jej konto na Instagramie obserwuje blisko 260 tysięcy osób. Ze swoimi fanami dzieli się nie tylko selfie, lecz także zdjęciami z backstage'u, współpracami i filmikami z nagrań.

Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):aktorka w serialu "Daleko od noszy" (2004)aktorka w serialu "Egzamin z życia" (2005)aktorka w filmie "Balladyna" (2009)aktorka w filmie "Miłość na wybiegu" (2009)aktorka w filmie "Funio, Szefunio i reszta... czyli dzieciaki ratują świat" (2009)aktorka w filmie "Święty interes" (2010)aktorka w filmie "Jak się pozbyć cellulitu" (2011)aktorka w filmie "Bodo" (2016)aktorka dubbingowa w serialu "Atomówki" (2017-2019)aktorka w filmie "Serce nie sługa" (2018)aktorka w filmie "Miłość jest wszystkim" (2018)aktorka w filmie "Diablo. Wyścig o wszystko" (2019)aktorka dubbingowa w serialu "Karma's World" (2021)

Płyty:
 • "Trip" (2013)
 • "Dark Pop" (2015)
 • "Christmasland" (2018)
 • "Dark Pop: RMXt" (2019)


 • Książki: brak

  Nagrody: - Statuetka Serca Fundacji Polsat za utwór "Wannabe" zespołu Spice Girls (2009) - nominacja do nagrody Viva Comet (2012) - nominacja do Wiktorów (2012, 2013)

  LINK Instagram: @kazadi_official


  LINK Facebook: @patriciakazadi
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index