Mateusz Banasiuk


Imię: Mateusz

Drugie imię: -

Nazwisko: Banasiuk

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Panna

Data urodzenia: 1985-09-21

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 180

BIO: Mateusz Banasiuk - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Mateusz Banasiuk jest synem aktora Stanisława Banasiuka znanego głównie z roli Andrzeja Kuczyńskiego w telenoweli "Klan". Ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie, a także Akademię Teatralną w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutował w 2004 roku w filmie "Pręgi". Wcześniej, bo w 2003 roku, dołączył do obsady serialu "Na Wspólnej", a potem zadebiutował w serialu "Pierwsza miłość", w którym gra do dzisiaj. Wciela się tam w postać Radka Zielińskiego. Przełomowym momentem w filmowej karierze Mateusza Banasiuka była główna rola w wielokrotnie nagradzanym filmie Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce". Można go było też oglądać w takich filmach jak "Wszystko, co kocham", "Cisza", czy "1920: Bitwa warszawska". A także w serialach m.in. "M jak miłość", "Prawo Agaty" i "Strażacy". Od roku 2012 występuje w Teatrze Ateneum w Warszawie.
Mateusz Banasiuk wziął udział w drugiej edycji polsatowskiego show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Ze swoją partnerką Hanną Żudziewicz zajęli czwarte miejsce. Od września 2016 roku Mateusza Banasiuka można było oglądać w szóstej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".
Mateusz Banasiuk i Magdalena Boczarska
Prywatnie Mateusz Banasiuk związany jest z aktorką Magdaleną Boczarską. Są razem od 2014 roku. W 2015 roku Mateusz Banasiuk i Magdalena Boczarska zaręczyli się. Ich związek wzbudzał emocje mediów z powodu różnicy wieku pomiędzy partnerami. Magdalena Boczarska jest siedem lat starsza od Mateusza Banasiuka.
Mateusz Banasiuk nagrody
- 2014 - 7. edycji Festiwalu OFF PLUS CAMERA - Nagroda dla najlepszego aktora za rolę w filmie „Płynące wieżowce”.
- 2014 - IX Międzynarodowy Festiwal Filmowy "A l'Est, du Nouveau" - Francja. Nagroda za najlepszą rolę męską „Płynace wieżowce".
- 2013 - IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Avvantura - Zadar. Nagroda za najlepszą rolę męską.
- 2013 – FAF Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, Złoty Szczeniak - Najlepsza pierwszoplanowa rola męska za film "Płynące wieżowce".
- 2012 - Nagroda Feliks Warszawski w sezonie teatralnym 2011/2012 za rolę Romka w spektaklu "Zaklęte rewiry".
- 2012 - Stypendium Rektora Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza dla absolwenta Wydziału Aktorskiego za osiągnięcia artystyczne.
- 2011 – Nagroda ZASP za rolę Bani w spektaklu Stracone zachody miłości na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
- 2009 – Wyróżnienie na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV "Dwa Teatry" w Sopocie za rolę w spektaklu Tajny współpracownik (Teatr TV).

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index