Krzysztof Rutkowski

Krzysztof Rutkowski to detektyw kojarzony z niezwykle charakterystyczną fryzurą, ciekawymi sformułowaniami i miłością do kobiet. Jedna z jego partnerek była nawet zakonnicą. Detektyw Rutkowski, nazywany "polskim Rambo", oprócz prowadzenia śledztw wystąpił w kilku filmach i serialach, napisał książkę i był posłem.

Imię: Krzysztof

Nazwisko: Rutkowski

Pseudonim: polski Rambo

Wzrost: około 170 cm

Data urodzenia: 06.04.1960 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: detektyw, przedsiębiorca, polityk

Osoby - związki: Rutkowski jest trzykrotnym rozwodnikiem. W 2019 r. ożenił się po raz czwarty. Jego obecną partnerką jest Maja Plich - fotomodelka i licencjonowana detektyw. Ceremonia ślubna miała miejsce w pałacu w Rozalinie. Rutkowski oświadczył się jej w 2017 r. w programie "Skandaliści". Kilka lat temu było głośno w mediach o związku Rutkowskiego z byłą zakonnicą Urszulą Kobyłecką, o której powiedział: "Brutalna to ona jest wobec siebie, bo młoda, piękna, a w habicie".

Rodzice: Rodzice Rutkowskiego - Jerzy i Urszula zmarli w 2019 r.

Rodzeństwo: młodszy brat Sławomir Rutkowski

Dzieci: Rutkowski ma syna Krzysztofa Jerzego (ur. 04.12.2013 r.) z małżeństwa z Mają Plich. Z poprzednich związków ma córkę Weronikę (ur. 1990 r.) i syna Aleksandra (ur. 2010 r.).

BIO: Krzysztof Rutkowski urodził się w 1960 r. w Teresinie. W 1981 r. został absolwentem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Sochaczewie. Wstąpił do Milicji Obywatelskiej - warszawski oddział ZOMO. W latach 1988-1990 zajmował stanowisko dyrektora w agencji ochroniarskiej, po czym wyjechał do Austrii, gdzie założył Biuro Detektywistyczne "Rutkowski". Organizacja działała do 2002 r., kiedy Rutkowski założył Biuro Doradcze "Rutkowski". Z czasem zainteresował się polityką. Był posłem na Sejm IV kadencji (2001-2005) z listy Samoobrony RP i posłem do Parlamentu Europejskiego V kadencji (2004) - zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych, Praw Człowieka, Wspólnego Bezpieczeństwa i Polityki Obronnej. Rutkowski zasiadał też w kilku kołach poselskich i komisjach np. Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W latach 2002-2006 doradzał w sprawach bezpieczeństwa Jerzemu Kropiwnickiemu, prezydentowi Łodzi. Rutkowski ma na swoim koncie też kilka postępowań sądowych. Jedna z głośniejszych spraw dotyczy podejrzenia o pranie brudnych pieniędzy i poświadczanie nieprawdy z 2007 r. W 2019 r. znacznie przekroczył prędkość, poruszając się autem w terenie zabudowanym, za co stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Znany z: Krzysztof Rutkowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych z detektywów. W mediach wielokrotnie wspominano o prowadzonych przez niego śledztwach. W 2010 r. cofnięto mu licencję detektywistyczną, jednak w dalszym ciągu angażuje się w głośne sprawy, np. Iwony Wieczorek, Magdaleny Żuk czy Ewy Tylman. Współpracował z TVN przy produkcji programu "Detektyw", gdzie prezentowano wybrane akcje prowadzonego przez Rutkowskiego biura. Od 2020 r. jest prowadzącym program o tematyce kryminalnej w Superstacji. Rutkowski próbował również swoich sił w aktorstwie. Ma na swoim koncie kilka występów w serialach, filmach i dubbingu. Podkładał głos za Wielkiego Łowczego w "7 krasnoludków - Historia prawdziwa" (2004 r.). Wystąpił też w kilku programach rozrywkowych, np. "Domy gwiazd", czy razem z narzeczoną we "W czym do ślubu?". Krzysztof Rutkowski jest aktywny w mediach - oprócz Facebooka i Instagrama prowadzi kanał na YouTube i stronę internetową http://detektywrutkowski.pl.

Funkcja w telewizji: - "Adama... Tajemnice" - scenarzysta (1998 r.); - aktor w serialu "Sukces" - podwładny Drawskiego (2000 r.), "Miejsca przeklęte" - Detektyw (2008 r.); - we własnej osobie w filmie "Centrum dialogu" (1993 r.), "Gulczas, a jak myślisz..." (2001 r.), "Miasto nocą" (2018 r.).W 2012 r. powstał film dokumentalny o Rutkowskim "Krzysztof Rutkowski, słucham?" - wywiad z detektywem wraz z wypowiedziami jego klientów.

Płyty: brak

Książki: Rutkowski napisał w 2001 r. książkę "Detektyw", która przedstawia wybrane akcje jego biura detektywistycznego. Krzysztof Pyzia w 2013 r. napisał książkę "Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia", która powstała na podstawie godzin rozmów z Rutkowskim i prezentuje kulisy jego najgłośniejszych spraw. W 2017 r. w księgarniach pojawiła się książka "Detektyw Krzysztof Rutkowski. Porwania" autorstwa Romana Mańki i Łukasza Ziai o tym, jak działa ekipa znanego detektywa.

Nagrody: brak

Link do Instagrama: @detektywkrzysztofrutkowski

Link FB: @KrzysztofRutkowskiDetektyw
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index