Kamil Durczok


Imię: Kamil

Drugie imię: -

Nazwisko: Durczok

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Bliźnięta

Data urodzenia: 1968-03-06

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 175

BIO: Kamil Durczok – dziennikarz radiowy i telewizyjny. Karierę rozpoczął w 1993 roku od współpracy z katowickim oddziałem TVP, gdzie prowadził program Obserwatorium, a później również Aktualności. Był dyrektorem i redaktorem naczelnym katowickiego Radia TOP FM. Następnie zadebiutował w telewizji ogólnopolskiej, w programie „Studio Parlamentarne”. 
Prowadził programy takie jak „Monitor Wiadomości”, „Debata”, „Forum”, „Wiadomości”, „Gość Jedynki” oraz „Salon Polityczny Trójki” (na przemian z Jolantą Pieńkowską). W 2002 roku zdiagnozowano u niego mięsaka. Pokonanie nowotworu zainspirowało go do napisania książki pt. „Wygrać życie". Od 2005 do 2007 na przemian z Konradem Piaseckim prowadził „Kontrwywiad RMF FM”.
Do 2015 roku Kamil Durczok prowadził „Fakty po Faktach” w TVN 24 oraz pełnił funkcję prowadzącego i redaktora naczelnego Faktów w telewizji TVN. Koniec współpracy z tą stacją związany był z oskarżeniem Durczoka o mobbing, zainicjowany artykułem w tygodniku Wprost pt. „Ciemna strona Kamila Durczoka”. Przed sądem toczy się proces w tej sprawie.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index