East News/PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Newsy

Wstrząsające informacje dotyczące choroby Kamila Durczoka: "Poddał się. Nie kontynuował leczenia"

Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat. Teraz media przekazują ustalenia dotyczące ostatnich chwil Kamila Durczoka. Głos zabrał również bliski przyjaciel gwiazdora.

W miniony wtorek, 16 listopada, media obiegła tragiczna informacja o śmierci Kamila Durczoka. Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy zmarł w szpitalu w Katowicach, do którego trafił dzień wcześniej, a jego stan był określany jako bardzo ciężki. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że Kamil Durczok zmarł w "wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". Teraz media poinformowały, co działo się  z dziennikarzem przed śmiercią.

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Media o chorobie i ostatnich chwilach Kamila Durczoka

Kamil Durczok od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Blisko 20 lat temu u dziennikarza stwierdzono białaczkę. Kamil Durczok wygrał wówczas walkę z ciężką chorobą. Po latach Kamil Durczok przyznał, że zmaga się również z chorobą alkoholową. W maju br. za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że trafił do szpitala i miał przetaczaną krew.

W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie... Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia" nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie - pisał na Twitterze.

Zobacz także: Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia"

East News/

W ostatnim wywiadzie przed śmiercią Kamil Durczok w poruszających słowach mówił o swoich doświadczeniach i chorobie.

(...) Z tych najbardziej traumatycznych starałem się wyciągać wnioski. Żeby była jasność, one nie zawsze były słuszne. Pokonałem nowotwór, mimo że lekarze dawali mi na to 15% szans, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia. Wręcz przeciwnie- powiedział w wywiadzie dla "Plejada.pl".

Niestety, 16 listopada Kamil Durczok zmarł. Teraz swoje przerażające ustalenia dotyczące śmierci Kamila Durczoka opublikował "Super Express". 

"Wiedział, że jest z nim źle. Poddał się. Nie kontynuował leczenia"- zdradził informator dziennika.

Zobacz także: Marianna Dufek i Julia Oleś wspominają Kamila Durczoka. Poruszające zdjęcia byłej żony dziennikarza

Wychudzony Kamil Durczok w sądzie
PAP

Smutną wiadomość o śmierci Kamila Durczoka dla "Super Expressu" skomentował również przyjaciel dziennikarza, Marek Czyż.

Ludzie, których wiedzę szanuję, informowali mnie, że coś się może skończyć nie najlepiej. To była kwestia kilku godzin - dodał.

Pogrzeb Kamila Durczoka odbędzie się w najbliższy piątek, 19 listopada, w Katowicach. 

Zobacz także: Skiba żegna Durczoka emocjonalnym wpisem: "Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi"

Kamil Durczok w 2006 roku
PIOTR FOTEK/REPORTER

 

Marianna Dufek dziękuje za wsparcie po śmierci Kamila Durczoka
TRICOLORS/EAST NEWS
Newsy
Marianna Dufek w imieniu swoim i syna zabrała głos po śmierci Kamila Durczoka
Marianna Dufek opublikowała wpis, w którym poinformowała o pogrzebie byłego męża. Podziękowała za wsparcie po śmierci Kamila Durczoka.

Marianna Dufek w najnowszym wpisie opublikowanym na Facebooku podziękowała, w imieniu swoim i syna, za wyrazy wsparcia i kondolencje po śmierci Kamila Durczoka. Była żona dziennikarza, z którym tworzyła związek ponad dwadzieścia lat, poinformowała również o jego pogrzebie, który ma się odbyć już za kilka dni. Zobaczcie, co napisała Marianna Dufek. Marianna Dufek dziękuje za wsparcie po śmierci Kamila Durczoka Kamil Durczok zmarł 16 listopada. Wiadomość o śmierci dziennikarza wstrząsnęła wszystkimi. Kamil Durczok miał zaledwie 53 lata i jak poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, zmarł w "wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia".  Po śmierci Kamila Durczoka, jego przyjaciele, koledzy i bliscy opublikowali w sieci poruszające wpisy i wspomnienia. Marianna Dufek pokazała w sieci kilka prywatnych zdjęć, na których mogliśmy zobaczyć dziennikarza. Tak zapamiętam. Odpoczywaj spokojnie- pisała była żona Kamila Durczoka. Zobacz także:   Wstrząsające informacje dotyczące choroby Kamila Durczoka: "Poddał się. Nie kontynuował leczenia" Teraz była żona dziennikarza, z którą tworzył małżeństwo przed blisko 20 lat,  opublikowała kolejny wpis na Facebooku. Tym razem Marianna Dufek podziękowała, także w imieniu syna, za wiadomości ze wsparciem i poinformowała o pogrzebie Kamila Durczoka. Dziękujemy za kondolencje i słowa wsparcia. Ostatnie pożegnanie Kamila odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 9.00 w  Kościele Trójcy Przenajświętszej  w Katowicach Kostuchnie. Marianna i Kamil Jr.- czytamy na Facebooku. Zobacz także:   Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia"...

East News/PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Newsy
Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza
Kamil Durczok nie żyje. Znane są już przyczyny śmierci dziennikarza. Co się stało?

Bardzo smutna wiadomość obiegła media we wtorek 16 listopada. Kamil Durczok zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 53 lata. Dziennikarz w maju tego roku informował o swoim złym stanie zdrowia - wówczas trafił do szpitala i miał przetaczaną krew. Kilkanaście lat temu zmagał się zaś z poważnym nowotworem. Co w takim razie doprowadziło do śmierci Kamila Durczoka? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Kamil Durczok opowiedział o swoim stanie zdrowia! "Trudno mi nawet myśli pozbierać"   Kamil Durczok nie żyje. Przyczyny śmierci dziennikarza Informację o śmierci Kamila Durczoka , byłego dziennikarza Telewizji Polskiej, TVN i Polsat News przekazał jako pierwszy serwis press.pl. Branżowy portal potwierdził te smutne informacje u rodziny prezentera. Kamil Durczok od lat borykał się z problemami zdrowotnymi. 19 lat temu usłyszał druzgocącą diagnozę - dziennikarz musiał podjąć walkę z nowotworem. Gdy zachorował na białaczkę był u szczytu swojej kariery. Walkę z tą chorobą udało mu się wygrać, ale niestety, kolejne problemy zdrowotne go nie opuszczały. Zobacz także:  Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia" W 2020 roku Kamil Durczok wyznał, że z jego zdrowiem znów nie jest najlepiej. Na swoim Facebooku zamieścił wówczas wpis, w którym poinformował, że musi zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych i zawalczyć o siebie. Moi Kochani! Tak to czasem bywa, że kalendarz układają nam lekarze, a nie my sami. Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa. Muszę się teraz skupić na tym, żeby walczyć o swoje zdrowie, i to z całych sił. Znacie mnie trochę, więc wiecie, że nie odpuszczę, do końca. Także po to, żeby...

Kamil Durczok na Instagramie
ADAM GUZ/REPORTER
Newsy
Kamil Durczok nie żyje. To jego ostatnie zdjęcia, które publikował na Instagramie
Kamil Durczok swoje konto na Instagramie prowadził głównie dla swojego ukochanego psa, Dymitra. Fani dopytują, co się z nim stanie po śmierci dziennikarza

16 listopada 2021 roku w szpitalu w Katowicach zmarł Kamil Durczok, jeden z najpopularniejszych polski dziennikarzy, który współpracował z TVP, Polsatem i TVN. Szpital kilka godzin po śmierci Kamila Durczoka poinformował o przyczynach śmierci prezentera, którymi były przewlekła choroba oraz zatrzymanie krążenia:  Zmarł 16 listopada o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - czytamy w oświadczeniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Kamil Durczok miał 53 lata. Do ostatnich chwil był aktywny zawodowo, prowadził również swoje konto na Instagramie. Głównie dla ukochanego psa, Dymitra. Zobacz także:  Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza Ostatnie zdjęcia Kamila Durczoka na Instagramie Kamil Durczok był wielkim miłośnikiem psów, o czym na Instagramie wspomina Karolina Korwin-Piotrowska, żegnając dziennikarza:  No i kochał, rozumiał psy. Za to zawsze szacunek. Psy są lepsze od ludzi i on to wiedział. Doskonale wiedzieli również o tym wszyscy, którzy śledzili Kamila Durczoka na Instagramie. Gwiazdor już w opisie swojego profilu wspominał o ukochanym owczarku, Dymitrze: Kamil & #Dymitr. Ja - Wolny i niezależny. On też. Dyskusje i awantury o politykę (jeśli sam do nich nie zaproszę) nieakceptowalne Ponad tydzień temu Kamil Durczok opublikował na Instagramie swoje ostatnie zdjęcie - w roli głównej oczywiście pies, Dymitr! Zobacz także:  Skiba żegna Durczoka emocjonalnym wpisem: "Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi"         Wyświetl ten post na Instagramie    ...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik