Kamil Durczok prowadził Fakty w TVN
PIOTR FOTEK/REPORTER
Newsy

"Fakty" TVN żegnają Kamila Durczoka. Wspomniano o aferze z udziałem dziennikarza 

Największe stacje pożegnały Kamila Durczoka. Krótki materiał w TVP i poruszające wspomnienie w TVN. W "Faktach" nie zabrakło trudnych momentów z życia dziennikarza.

Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat, o śmierci poinformował Press.pl. Dziennikarz trafił do szpitala w Katowicach i mimo szybkiej reanimacji nie udało się go uratować. Rzeczniczka szpitala poinformowała, że Kamil Durczok zmarł w wyniku "zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". W swoim ostatnim wywiadzie dla Plejada.pl dziennikarz wspominał swoją dziennikarską pracę i nie krył dumy, że należał do grona najpopularniejszych dziennikarzy:

Kiedyś był Kraśko w "Wiadomościach", Gugała w "Wydarzeniach", Lis w internecie i "Newsweeku" oraz Durczok w "Faktach". To był dziennikarski top. Te czasy już nie wrócą.

Najważniejsze stacje telewizyjny poinformowały o śmierci 53-letniego dziennikarza. W "Wiadomościach" ukazał się krótki materiał o życiu i karierze Durczoka, a z kolei w "Faktach" szczerze pożegnano Kamila Durczoka i oprócz wielkich osiągnięć wspomniano też o ostatnich lat jego życia, w których nie brakowało kontrowersji. 

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Poruszające wspomnienie Kamila Durczoka w "Faktach" TVN

Kamil Durczok choć był związany z najważniejszymi stacjami w Polsce, to najmocniej kojarzy się z TVN.  W wieczornym wydaniu "Faktów" wyemitowano długi materiał, w którym wspominano dziennikarza.  Oprócz jego kariery w stacji, ważnych wydarzeń, jakie miał okazję relacjonować pokazano też zdjęcia Kamila Durczoka zza kulis i wspomniano o ostatnich latach jego życia i kontrowersjach, jakie były z nim związane. Co więcej przypomniano też okoliczności, w jakich Kamil Durczok rozstał się z TVN.

Kamil Durczok pracował z nami 9 lat, kilkanaście w Polskim Radiu i TVP, póżniej w Polsacie. (...) Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 roku. Raport wewnętrznej komisji potwierdził doniesienia dotyczące mobbingu i wykorzystania seksualnego. 

W "Faktach" wspomniano także o życiowych zakrętach dziennikarza, w tym o rajdzie samochodem pod wpływem alkoholu i w reportażu padły słowa „kac był jego najmniejszym problemem”.

W trakcie rozmowy z Markiem Czyżem twierdził, że nie będzie się poddawał, ostatni rozdział napisał los. Trafił do szpitala wczoraj na skutek krwotoku wewnętrznego mimo reanimacji lekarzom nie udało się go uratować. - usłyszeli widzowie TVN na koniec wspomnienia o Kamilu Durczoku.

Zobacz także: Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia"

TVP i Polsat żegnają Kamila Durczoka

W TVP podczas wieczornego wydania "Wiadomości" Edyta Lewandowska w krótkich słowach pożegnała Kamila Durczoka:

Pracował w TVP od 1992 do 2006 r., potem swoje życie zawodowe związał z mediami komercyjnymi

Z kolei Dorota Gawryluk w "Wydarzeniach" powiedziała wprost, że takim momencie warto pamiętać o lepszych chwilach:

Znaliśmy go wszyscy. Poruszające, że tak wcześnie odszedł. W ostatnich latach mierzył się z wieloma chorobami i problemami. W takim momencie warto pamiętać o tych lepszych chwilach...

Kamil Durczok w studio Faktów
PIOTR FOTEK/REPORTER

Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat. Szpital poinformował o przyczynie śmierci dziennikarza:

Zmarł 16 listopada o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - informuje w oświadczeniu Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

 

Pogrzeb Kamila Durczoka
Piotr BLAWICKI/East News
Newsy
Pogrzeb Kamila Durczoka. Podano miejsce i datę 
Kiedy odbędzie się pogrzeb Kamila Durczoka? Przyjaciel podał informację o uroczystości i ostatniej drodze dziennikarza, który zmarł w wieku 53 lat

Przyjaciel Kamila Durczoka, Witold Pustułka, podał informację o pogrzebie zmarłego dziś dziennikarza. Uroczystość odbędzie się już w piątek, 19 listopada 2021 roku, w Katowicach, skąd pochodził. Jak podaje "Super Express" Kamil Durczok spocznie obok swojego ojca, Krystiana Durczoka.  Zobacz także:   Marianna Dufek i Julia Oleś wspominają Kamila Durczoka. Poruszające zdjęcia byłej żony dziennikarza Kamil Durczok nie żyje. Na co zmarł dziennikarz?  Kamil Durczok odszedł rano, 16 listopada 2021 roku, w szpitalu w Katowicach, do którego trafił w poniedziałek. Zmarł w wyniku przewlekłej choroby:   Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Zmarł 16 listopada o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - czytamy w oświadczeniu placówki. Dziennikarz miał 53 lata.  Pogrzeb Kamila Durczoka  Pierwsze informacje o pogrzebie Kamila Durczoka przekazał na Facebooku jego przyjaciel, Witold Pustułka. Ceremonia odbędzie się 19 listopada o godzinie 9 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie w Katowicach. Tak wiadomość pojawiła się również w aplikacji internetowej założonej przez Kamila Durczoka "Durczokracja". Jak podaje "Super Express" dziennikarz spocznie obok swojego ukochanego ojca, Krystiana Durczoka, który odszedł w 2016 roku. Zobacz także:  Kamil Durczok nie żyje. To jego ostatnie zdjęcia, które publikował na Instagramie Rodzina i bliscy żegnają Kamila Durczoka Kamil Durczok w latach 1995-2017 był mężem Marianny Dufek, wieloletniej dziennikarki TVP. Doczekali się syna, Kamila Juniora...

East News/PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Newsy
Wstrząsające informacje dotyczące choroby Kamila Durczoka: "Poddał się. Nie kontynuował leczenia"
Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat. Teraz media przekazują ustalenia dotyczące ostatnich chwil Kamila Durczoka. Głos zabrał również bliski przyjaciel gwiazdora.

W miniony wtorek, 16 listopada, media obiegła tragiczna informacja o śmierci Kamila Durczoka. Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy zmarł w szpitalu w Katowicach, do którego trafił dzień wcześniej, a jego stan był określany jako bardzo ciężki. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że Kamil Durczok zmarł w "wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". Teraz media poinformowały, co działo się  z dziennikarzem przed śmiercią. Media o chorobie i ostatnich chwilach Kamila Durczoka Kamil Durczok od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Blisko 20 lat temu u dziennikarza stwierdzono białaczkę. Kamil Durczok wygrał wówczas walkę z ciężką chorobą. Po latach Kamil Durczok przyznał, że zmaga się również z chorobą alkoholową. W maju br. za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że trafił do szpitala i miał przetaczaną krew. W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie... Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia" nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie - pisał na Twitterze. Zobacz także:   Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia" W ostatnim wywiadzie przed śmiercią Kamil Durczok w poruszających słowach mówił o swoich doświadczeniach i chorobie. (...) Z tych najbardziej traumatycznych starałem się wyciągać wnioski. Żeby była jasność, one nie zawsze były słuszne. Pokonałem nowotwór, mimo że lekarze dawali mi na to 15% szans, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia. Wręcz...

Kamil Durczok na Instagramie
ADAM GUZ/REPORTER
Newsy
Kamil Durczok nie żyje. To jego ostatnie zdjęcia, które publikował na Instagramie
Kamil Durczok swoje konto na Instagramie prowadził głównie dla swojego ukochanego psa, Dymitra. Fani dopytują, co się z nim stanie po śmierci dziennikarza

16 listopada 2021 roku w szpitalu w Katowicach zmarł Kamil Durczok, jeden z najpopularniejszych polski dziennikarzy, który współpracował z TVP, Polsatem i TVN. Szpital kilka godzin po śmierci Kamila Durczoka poinformował o przyczynach śmierci prezentera, którymi były przewlekła choroba oraz zatrzymanie krążenia:  Zmarł 16 listopada o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - czytamy w oświadczeniu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Kamil Durczok miał 53 lata. Do ostatnich chwil był aktywny zawodowo, prowadził również swoje konto na Instagramie. Głównie dla ukochanego psa, Dymitra. Zobacz także:  Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza Ostatnie zdjęcia Kamila Durczoka na Instagramie Kamil Durczok był wielkim miłośnikiem psów, o czym na Instagramie wspomina Karolina Korwin-Piotrowska, żegnając dziennikarza:  No i kochał, rozumiał psy. Za to zawsze szacunek. Psy są lepsze od ludzi i on to wiedział. Doskonale wiedzieli również o tym wszyscy, którzy śledzili Kamila Durczoka na Instagramie. Gwiazdor już w opisie swojego profilu wspominał o ukochanym owczarku, Dymitrze: Kamil & #Dymitr. Ja - Wolny i niezależny. On też. Dyskusje i awantury o politykę (jeśli sam do nich nie zaproszę) nieakceptowalne Ponad tydzień temu Kamil Durczok opublikował na Instagramie swoje ostatnie zdjęcie - w roli głównej oczywiście pies, Dymitr! Zobacz także:  Skiba żegna Durczoka emocjonalnym wpisem: "Napiszę prawdę, bo Kamilowi nic już nie zaszkodzi"         Wyświetl ten post na Instagramie    ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik