Marianna Dufek opowiedziała o problemach dziennikarza
Polska Press/East News/MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Newsy

Była żona Kamila Durczoka mocno o jego śmierci: "Górę wziął jego gen autodestrukcji"

Marianna Dufek wspomina śmierć Kamila Durczoka: "Konieczny był przeszczep wątroby. (...) Musiałby przestać pić".

Po raz pierwszy od śmierci Kamila Durczoka, żona znanego dziennikarza Marianna Dufek udzieliła wywiadu. Rozmawiając z mediami, kobieta nie uciekała od bardzo bolesnych i trudnych tematów, a swoje małżeństwo z popularnym prezenterem telewizyjnym określiła jako własne "przekleństwo". Dziennikarka TVP opowiedziała także o tym, co działo się z jej byłym partnerem przed śmiercią i jak zareagowała na dramatyczną wiadomość o tym, że odszedł. Zobaczcie, co zdradziła w rozmowie z magazynem "Fashion Magazine".

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Marianna Dufek mocno tym, co poczuła po śmierci Kamila Durczoka: "Powiedziałam szczerze i nie żałuję"

W otwartej rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem Marianna Dufek poruszyła wiele tematów dotyczących Kamila Durczoka. Dziennikarka TVP nie bała się mówić o bolesnych chwilach i nie ukrywała, że nie tęskni za życiem z popularnym kiedyś prezenterem telewizyjnym. Była żona Kamila Durczoka opowiedziała rozstaniu z mężem, a także o jego uzależnieniach i zdradach. Po śmierci twarzy "Faktów", sama została zaatakowana przez internautów za swoje wypowiedzi. Dlatego też postanowiła udzielić wywiadu magazynowi "Fashion Magazine", który ma być dla niej - jak sama stwierdziła - formą autoterapii.

Była żona Kamila Durczoka opowiedziała, jak zareagowała na jego śmierć
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Zobacz także: Marianna Dufek długo broniła Kamila Durczoka, ale tego nie mogła mu wybaczyć: "Złożyłam doniesienie na ojca mojego syna"

Marianna Dufek w wywiadzie dla "Fashion Magazine" wróciła wspomnieniami do śmierci Kamila Durczoka oraz swoich słów, że hipokryzją byłoby stwierdzenie, że będzie jej go brakowało: 

To był kolejny moment, w którym zostałam obsadzona w jakiejś dziwnej roli. Moment jego śmierci. Roli wdowy, którą przecież nie jestem. Łatwo w takiej roli popełnić grzech hipokryzji. Kiedy grzecznie odpowiadasz, że nie chcesz się wypowiadać, a po drugiej stronie słyszysz: „proszę powiedzieć cokolwiek, np. że będzie go pani brakowało”, to włączył mi się bunt i wyłączyła dyplomacja. Powiedziałam szczerze i nie żałuję. Myślę, że ci, na których mi zależy, doceniają tę szczerość 

Marianna Dufek udzieliła bolesnego wywiadu po śmierci Kamila Durczoka
Polska Press/East News

Była żona Kamila Durczoka przyznała, że bardzo zależało jej na tym, by powiedzieć o śmierci dziennikarza synowi, zanim wiadomość wycieknie do mediów. Dzięki wiadomości od znajomego, Marianna Dufek mogła ubiec tabloidy i sama przekazać dziecku, że jego ojciec nie żyje.

Chyba tak. Znajomy profesor, który go reanimował, nad ranem napisał mi wiadomość. Ten SMS mnie obudził. Jestem mu wdzięczna, dzięki niemu mogłam sama powiedzieć synowi, że ojciec nie żyje. Zrobiłam to, zanim informacja pojawiła się w mediach, zdążyłam przed tabloidami - ujawniła była partnerka Kamila Durczoka.

Marianna Dufek, była żona Kamila Durczoka, w Fashion Magazine
SINIOR @sinior_photograph

Marianna Dufek przyznała, że cała historia związana z jej byłym mężem jest bardzo bolesna i niezwykle ją smuci, ale dziennikarka TVP nie udawała, że brakuje jej Kamila Durczoka. Nie bała się też powiedzieć, że jej zdaniem prezenter telewizyjny zmarnował swoje życie i zaprzepaścił talent. Od czasu do czasu jednak też sama zaczyna się obwiniać.

Że smutno mi, że tak się skończyło. Choć nie brakuje mi go osobiście, żal mi. Nie znam drugiej osoby, która tak sobie zmarnowała życie. Zdarza mi się myśleć, czy i gdzie ja popełniłam błąd. Szybko jednak wyrzucam z głowy te myśli, bo nic to nie zmieni. Patrzę w przyszłość - stwierdziła Marianna Dufek.

Marianna Dufek w Fashion Magazine
SINIOR @sinior_photograph

Była żona Kamila Durczoka czuła nadchodzące, nieszczęśliwe zakończenie: "Myślę, że podświadomie chciał końca"

W rozmowie z magazynem "Fashion Magazine" Marianna Dufek zdradziła, jak wyglądał ostatni etap życia Kamila Durczoka. Dziennikarka TVP ujawniła, że jej były mąż nie potrafił zrezygnować z używek i nie dbał odpowiednio o swoje zdrowie. Zasugerowała, że prezenter działał autodestrukcyjnie, podświadomie doprowadzając do swojej śmierci. Dodała, że Kamil Durczok musiałby stać się innym człowiekiem, żeby przeżyć, ale tego nie chciał.

- Czułaś, że zbliża się koniec? - zapytał Mateusz Szymkowiak.
- Wszyscy to czuliśmy. Pił i ja to też wiedziałam. Czytałam na Twitterze te jego alkotwitty. Doskonale go znając, widziałam, jak mu się pozmieniało w głowie. Jak bardzo stał się jednostronny i napastliwy. Jak zatracił w dziennikarstwie to, co w nim tak ceniłam - odpowiedziała była żona Kamila Durczoka.

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
SINIOR @sinior_photograph

"Zmarł na marskość wątroby"? - dopytywał Mateusz Szymkowiak

Chorował na żylaki przełyku. Wiedział, że jest bardzo chory, i myślę, że podświadomie chciał końca. Po jego śmierci zadzwonił do mnie nasz dobry znajomy – transplantolog z warszawskiego szpitala na Banacha. Powiedział, że Kamil po pierwszym ataku, kiedy przeszedł transfuzję, wiedział, że konieczny jest przeszczep wątroby. Miał zacząć przygotowywać się do procedury, ale więcej nie zadzwonił

- wyjaśniła Marianna Dufek, dodając na koniec: 

Musiałby przestać pić. I zacząć inaczej żyć, przestawić wiele rzeczy w głowie. Nie wyobrażam sobie też sytuacji, w której na dobre ruszyłyby procesy sądowe. Miał pełną świadomość, co mu grozi. Górę wziął jego gen autodestrukcji.

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku w Fashion Magazine
SINIOR @sinior_photography

Zobacz także: Dorota Gardias cierpi po rozstaniu. "Nie dociera do niej to, co się stało". Podjęła mocny krok

Była żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po jego śmierci. Całą rozmowę znajdziecie w nowym numerze magazynu "Fashion Magazine" - od 31 marca w sprzedaży.

Zdjęcia z sesji zdjęciowej Marianny Dufek pochodzą z "Fashion Magazine"!
Fotograf: SINIOR @sinior_photography
Stylizacja: Mateusz Kołtunowicz @mateunia
Włosy: Ewelina Chmiel/ Hair Republic Warsaw @hair_republic_warsaw
Make up: Jagoda Kraczek/ Dr Irena Eris @drirenaeris

Okładka Fashion Magzine 2022
SINIOR @sinior_photograph

Dufek o małżeństwie z Durczokiem
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Newsy
Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza
Marianna Dufek we wstrząsającym wywiadzie na temat małżeństwa z Kamilem Durczokiem. Padły moce słowa! "To moje przekleństwo" - mówi.

Marianna Dufek i Kamil Durczok byli małżeństwem przez ponad 20 lat. To ona przez lata wspierała go w najtrudniejszych momentach, pomagała w karierze i znosiła związek na odległość. Teraz, pierwszy raz od śmierci dziennikarza, zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało ich życie.  Dlaczego się zgodziłam? Bo poczułam, że przyszedł ten moment. Czasem traktuję mówienie i pisanie jak autoterapię. Zamykanie rozdziałów w życiu. Ten się domknął - powiedziała.  Marianna Dufek zdecydowała się opowiedzieć o cieniach małżeństwa z Kamilem Durczokiem.  Marianna Dufek szczerze o Kamilu Durczoku Śmierć Kamila Durczoka poruszyła wszystkich. Choć dziennikarz przez ostatnie miesiące przed śmiercią mierzył się z problemami zdrowotnymi i w wywiadach podkreślał, że częściej widuje się z lekarzem, niż własnym bratem, to wciąż miał mnóstwo planów zawodowych na przyszłość.  Była żona dziennikarza była jedną z pierwszych osób, która potwierdziła śmierć Kamila Durczoka.  Marianna Dufek w imieniu swoim i syna zabrała również głos i podziękowała za kondolencje, mimo że w sieci wciąż pojawiały się nieprzychylne komentarze . Teraz dziennikarka zdecydowała się na szczery wywiad z Mateuszem Szymkowiakiem dla "Fashion Magazine", w którym zdradziła, że życie z Kamilem Durczokiem nie było dla niej łatwe.  Zobacz także:  W sieci pojawiło się ostatnie nagranie z Kamilem Durczokiem. Zagrał w teledysku!  Pierwszą rozmowę z Marianną Dufek po śmierci Kamila Durczoka przeprowadził Mateusz Szymkowiak, prezenter TVP. W mediach społecznościowych dziennikarza pojawiło się kilka fragmentów z całego wywiadu, który ukaże się już niedługo.  - Trudno jest być byłą żoną Kamila Durczoka? -...

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
Fashion Magazine @fashionmagazine_polska/SINIOR @sinior_photography
Newsy
Marianna Dufek w mocnym wywiadzie o życiu z Kamilem Durczokiem! "Nie rozstawał się ze mną dla jednej kobiety, ale dla wielu"
Była żona Kamila Durczoka zdecydowała się na bardzo osobisty wywiad o życiu z Kamilem Durczokiem dla "Fashion Magazine". Padły mocne słowa! "Porzucił mnie i syna na rzecz redakcji"

Marianna Dufek udzieliła wyjątkowo szczerego wywiadu dla "Fashion Magazine"! Jest to pierwsza rozmowa z dziennikarką po śmierci jej byłego męża, Kamila Durczoka. Dufek opowiedziała m.in. o szczegółach rozstania z gwiazdorem TVN i jego uzależnieniach. Padło wiele poruszających słów: Poza tym dla niego „Fakty” stały się rodziną. Porzucił mnie i syna na rzecz redakcji. Byli ze sobą bardzo związani - mówi Dufek. Oto najmocniejsze fragmenty z rozmowy z Marianną Dufek! Marianna Dufek o byciu żoną Kamila Durczoka Marianna Dufek i Kamil Durczok byli małżeństwem przez ponad 22 lata. Marianna na rzecz kariery męża poświęciła się głównie rodzinie, choć nadal pracowała zawodowo w TVP Katowice. Po ślubie z Kamilem przyjęła nazwisko gwiazdora "Faktów" i od tamtego czasu była kojarzona głównie jako "żona Kamila Durczoka", chociaż nie w Katowicach, gdzie przez lata sama była gwiazdą: [...] To moje przekleństwo. Kiedy się poznaliśmy, miałam 26 lat, Kamil 22. W telewizji były program pierwszy, drugi i zaczynał funkcjonować program trzeci. Telewizja Katowice była chętnie oglądana, a ja byłam bardzo znaną dziennikarką. To była ogromna popularność. Trudno mi ją dziś do czegoś porównać. A on był młodym dziennikarzem, który zaczynał pracę w Radiu Katowice. Tam zauważyła go moja przyjaciółka Krysia Bochenek i tak trafił do naszego telewizyjnego ośrodka. Równocześnie został dyrektorem jednej z dwóch komercyjnych stacji radiowych w regionie. Na szczęście do dziś tu na Śląsku ludzie kojarzą mnie i opisują nie tylko jako żonę Durczoka - mówi Dufek w "Fashion Magazine" (nowy numer magazynu w sprzedaży od 31 marca). Po rozstaniu z Kamilem, Marianna z przyjemnością...

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
SINIOR @sinior_photography/PIOTR FOTEK/REPORTER
Newsy
Marianna Dufek długo broniła Kamila Durczoka, ale tego nie mogła mu wybaczyć: "Złożyłam doniesienie na ojca mojego syna"
Jakim mężem był dla Marianny Dufek Kamil Durczok? Po śmierci dziennikarza była żona gwiazdora zdecydowała się na szczery wywiad, gdzie opowiada m.in. o kulisach afer!

Kamil Durczok zmarł w listopadzie 2021 roku. Życie gwiazdora jest gotowym scenariuszem na film, o czym w poruszającym wywiadzie mówi jego była żona, Marianna Dufek. Dziennikarka TVP Katowice opowiada, jak wyglądało jej małżeństwo z dziennikarzem, wspomina również głośne afery z jego udziałem... Ratowaliśmy go ja i moi przyjaciele. Przyznam, że początkowo nie potrafiłam przewidzieć skali tej afery - mówi Marianna Dufek, przypominając aferę z magazynem "Wprost". Co jeszcze zdradziła? Zobaczcie! Marianna Dufek o aferach z udziałem Kamila Durczoka  Marianna Dufek w poruszającej rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem dla "Fashion Magazine" (nowy numer w sprzedaży od 31 marca) zdradziła wstrząsające kulisy życia z dziennikarzem. Była żona Kamila Durczoka opowiedziała o ich rozstaniu, zdradach, uzależnieniach, a nawet zarobkach w "Faktach" TVN!  W wywiadzie nie mogło również zabraknąć tematu głośnych afer i skandali z udziałem gwiazdora. Jedną z tych najsłynniejszych były szokujące publikacje magazynu "Wprost" na temat Durczoka.  Choć nie byli już wtedy razem, Dufek pomogła mu: Afera z „Wprost” to było piekło. Nie byliśmy razem od trzech lat. Przez dwa w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy. Sprawy dotyczące dziecka załatwialiśmy e-mailowo. Gdy wybuchła afera, zadzwonił do mnie [...] Ratowaliśmy go ja i moi przyjaciele. Przyznam, że początkowo nie potrafiłam przewidzieć skali tej afery - mówi w "Fashion Magazine".  Dufek i Durczok po rozstaniu mocno się od siebie oddalili. Kamil wielokrotnie zawiódł Mariannę, ta jednak była przy nim w trudnych momentach: Dzisiaj bronię go już tylko jako świetnego dziennikarza, który zmarnował talent i życie. Dla mnie to gotowa historia –...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik