Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
Fashion Magazine @fashionmagazine_polska/SINIOR @sinior_photography
Newsy

Marianna Dufek w mocnym wywiadzie o życiu z Kamilem Durczokiem! "Nie rozstawał się ze mną dla jednej kobiety, ale dla wielu"

Była żona Kamila Durczoka zdecydowała się na bardzo osobisty wywiad o życiu z Kamilem Durczokiem dla "Fashion Magazine". Padły mocne słowa! "Porzucił mnie i syna na rzecz redakcji"

Marianna Dufek udzieliła wyjątkowo szczerego wywiadu dla "Fashion Magazine"! Jest to pierwsza rozmowa z dziennikarką po śmierci jej byłego męża, Kamila Durczoka. Dufek opowiedziała m.in. o szczegółach rozstania z gwiazdorem TVN i jego uzależnieniach. Padło wiele poruszających słów:

Poza tym dla niego „Fakty” stały się rodziną. Porzucił mnie i syna na rzecz redakcji. Byli ze sobą bardzo związani - mówi Dufek.

Oto najmocniejsze fragmenty z rozmowy z Marianną Dufek!

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Marianna Dufek o byciu żoną Kamila Durczoka

Marianna Dufek i Kamil Durczok byli małżeństwem przez ponad 22 lata. Marianna na rzecz kariery męża poświęciła się głównie rodzinie, choć nadal pracowała zawodowo w TVP Katowice. Po ślubie z Kamilem przyjęła nazwisko gwiazdora "Faktów" i od tamtego czasu była kojarzona głównie jako "żona Kamila Durczoka", chociaż nie w Katowicach, gdzie przez lata sama była gwiazdą:

[...] To moje przekleństwo. Kiedy się poznaliśmy, miałam 26 lat, Kamil 22. W telewizji były program pierwszy, drugi i zaczynał funkcjonować program trzeci. Telewizja Katowice była chętnie oglądana, a ja byłam bardzo znaną dziennikarką. To była ogromna popularność. Trudno mi ją dziś do czegoś porównać. A on był młodym dziennikarzem, który zaczynał pracę w Radiu Katowice. Tam zauważyła go moja przyjaciółka Krysia Bochenek i tak trafił do naszego telewizyjnego ośrodka. Równocześnie został dyrektorem jednej z dwóch komercyjnych stacji radiowych w regionie. Na szczęście do dziś tu na Śląsku ludzie kojarzą mnie i opisują nie tylko jako żonę Durczoka - mówi Dufek w "Fashion Magazine" (nowy numer magazynu w sprzedaży od 31 marca).

Po rozstaniu z Kamilem, Marianna z przyjemnością wróciła do swojego nazwiska panieńskiego:

Gdy po 15 latach przestaliśmy być razem, bardzo zależało mi, żeby odciąć się od tego nazwiska, żeby przypomnieć, że bycie żoną to nie wszystko. Najmilszy moment w tej walce o własną tożsamość to dzień, kiedy już legalnie mogłam znów być Marianną Dufek. W dniu rozwodu wyszłam z pokoju w TVP Katowice, na drzwiach którego była tabliczką z napisem „Marianna Durczok”, a gdy wróciłam z sądu, było już „Marianna Dufek”. Taki ważny dla mnie gest kolegów z redakcji - mówi Dufek.

Zobacz także: Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza

Marianna Dufek, była żona Kamila Durczoka, w Fashion Magazine
SINIOR @sinior_photograph

Marianna Dufek o zarobkach Kamila Durczoka w "Faktach" 

Marianna Dufek w „Fashion Magazine” opowiedziała również o tym, jak wyglądało małżeństwo z Kamilem Durczokiem, kiedy ten był na szczycie - prowadził „Fakty” w TVN, zdobywał kolejne nagrody, cieszył się wielką sympatią widzów... Durczok przeniósł się do Warszawy, a Dufek, ze względu na małego syna, nigdy nie chciała zamieszkać w stolicy. Żyli więc na odległość, co na początku podobało się Mariannie. 

Od poniedziałku do czwartku żyłam swoim życiem, przyjaciółmi, pracą. [...] Nikt mnie nie kontrolował. A weekend, kiedy przyjeżdżał Kamil, to było święto. Miałam dwa życia. Miałam nawet dwie szafy. Na poniedziałek–czwartek dla siebie. Luz, dżinsy, krok w kolanie. A piątek, sobota, niedziela to był czas bycia żoną redaktora w garniturze, trochę taką pańcią.

Ich dom w weekendy był pełen życia - przyjmowali masę gości, o których dbała Marianna. Dufek przyznaje, że wówczas pracowała dla przyjemności, ponieważ o pieniądze dbał Durczok. Jego zarobki w "Faktach" były dla niej niewyobrażalne:

Miałam wtedy luksus pracy wyłącznie dla przyjemności. W domu nie było problemu z pieniędzmi. Nie wiedziałam, ile zarabia mój mąż. Tego dowiedziałam się niedawno z akt sądowych sprawy o podrobienie weksla. To była nieprzyzwoita kwota, grubo ponad sto tysięcy złotych miesięcznie, gdy był redaktorem naczelnym „Faktów”. Dostawałam od niego, w moim rozumieniu, duże pieniądze na życie. Z tego utrzymywałam całą rodzinę, opłacałam nasze wyjazdy zagraniczne, odkładałam na polisę syna i byłam w stanie jeszcze zaoszczędzić. Dzięki temu po latach to ja płaciłam ogromne opłaty sądowe za procesy z „Wprost” - mówi Dufek.

Zobacz także: W sieci pojawiło się ostatnie nagranie z Kamilem Durczokiem. Zagrał w teledysku!

Marianna Dufek w Fashion Magazine
SINIOR @sinior_photograph

Praca Kamila Durczoka w „Faktach” z dnia na dzień rozbijała ich rodzinę od środka. Dufek jasno stwierdza, że dla Durczoka stała się priorytetem, przez co zaniedbał bliskich:

Kamil był wybitnym dziennikarzem i słabym człowiekiem. Wiele razy zastanawiałam się, w którym momencie pojawił się problem. Nie zauważyłam, jak narastał. Myślę, że początkiem był moment, kiedy został szefem „Faktów”. Poza tym dla niego „Fakty” stały się rodziną. Porzucił mnie i syna na rzecz redakcji. Byli ze sobą bardzo związani. „Fakty” to było całe jego życie. A ja byłam z niego dumna, gdy odbierał kolejne nagrody. Bo to, gdzie zaszedł, to była nasza wspólna praca. Często to podkreślał.

Marianna Dufek o przyczynach rozstania z Kamilem Durczokiem

Mateusz Szymkowiak, przeprowadzający rozmowę z Marianną Dufek w "Fashion Magazine", zapytał również o przyczyny rozstania z dziennikarzem. 

Fashion Magazine: Znasz odpowiedź na pytanie, dlaczego tak naprawdę się rozstaliście?

Marianna Dufek: Jednej konkretnej przyczyny nie potrafię wskazać. Było ich pewnie wiele. Robiłam błąd, bo patrzyłam na związek przez pryzmat swoich wartości. Zawsze mi się wydawało, że gdybym kogoś poznała, to szczerze powiedziałabym o tym i dzielnie stawiła temu czoła.

W dalszej części wywiadu Dufek mówi:

Dufek: Ale dopiero dużo później zrozumiałam, że on się nie rozstawał ze mną dla jednej kobiety, ale dla wielu. W tym sensie był uczciwy, ale nie miał odwagi tego powiedzieć.

Fashion Magazine: Że jest seksoholikiem?

Dufek: Że jest wielostronnie uzależniony. Nie miałam tej świadomości. A jeśli mi się kiedyś pojawiła taka myśl, to ją zwyczajnie wyparłam. Nie miałam dowodów. Byłam daleko.

Marianna mówi również o rozmowie z Kamilem Durczokiem, która zadecydowała o ich ostatecznym rozstaniu:

Była traumatyczna. Do tego długo nie chciał dać mi rozwodu. Dziś żałuję, że wtedy odpuściłam, nie walczyłam o usankcjonowanie rozstania. Dalej pozostawałam w roli „żony Durczoka”. To kuriozalne, że on tak bardzo chciał utrzymać wizerunek wzorowego męża, ojca, Ślązaka

Zobacz także: Pogrzeb Kamila Durczoka. Dziennikarza pożegnał brat, przyjaciele i była żona: "byłeś dobrym człowiekiem"

Zdjęcia z sesji zdjęciowej Marianny Dufek pochodzą z "Fashion Magazine"!

Fotograf: SINIOR @sinior_photography

Stylizacja: Mateusz Kołtunowicz @mateunia

Włosy: Ewelina Chmiel/ Hair Republic Warsaw @hair_republic_warsaw

Make up: Jagoda Kraczek/ Dr Irena Eris @drirenaeris

"Fashion Magazine" z wywiadem z Marianną Dufek w sprzedaży od 31 marca. 

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
SINIOR @sinior_photograph

 

Marianna Dufek o Kamilu Durczoku
SINIOR @sinior_photography/PIOTR FOTEK/REPORTER
Newsy
Marianna Dufek długo broniła Kamila Durczoka, ale tego nie mogła mu wybaczyć: "Złożyłam doniesienie na ojca mojego syna"
Jakim mężem był dla Marianny Dufek Kamil Durczok? Po śmierci dziennikarza była żona gwiazdora zdecydowała się na szczery wywiad, gdzie opowiada m.in. o kulisach afer!

Kamil Durczok zmarł w listopadzie 2021 roku. Życie gwiazdora jest gotowym scenariuszem na film, o czym w poruszającym wywiadzie mówi jego była żona, Marianna Dufek. Dziennikarka TVP Katowice opowiada, jak wyglądało jej małżeństwo z dziennikarzem, wspomina również głośne afery z jego udziałem... Ratowaliśmy go ja i moi przyjaciele. Przyznam, że początkowo nie potrafiłam przewidzieć skali tej afery - mówi Marianna Dufek, przypominając aferę z magazynem "Wprost". Co jeszcze zdradziła? Zobaczcie! Marianna Dufek o aferach z udziałem Kamila Durczoka  Marianna Dufek w poruszającej rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem dla "Fashion Magazine" (nowy numer w sprzedaży od 31 marca) zdradziła wstrząsające kulisy życia z dziennikarzem. Była żona Kamila Durczoka opowiedziała o ich rozstaniu, zdradach, uzależnieniach, a nawet zarobkach w "Faktach" TVN!  W wywiadzie nie mogło również zabraknąć tematu głośnych afer i skandali z udziałem gwiazdora. Jedną z tych najsłynniejszych były szokujące publikacje magazynu "Wprost" na temat Durczoka.  Choć nie byli już wtedy razem, Dufek pomogła mu: Afera z „Wprost” to było piekło. Nie byliśmy razem od trzech lat. Przez dwa w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy. Sprawy dotyczące dziecka załatwialiśmy e-mailowo. Gdy wybuchła afera, zadzwonił do mnie [...] Ratowaliśmy go ja i moi przyjaciele. Przyznam, że początkowo nie potrafiłam przewidzieć skali tej afery - mówi w "Fashion Magazine".  Dufek i Durczok po rozstaniu mocno się od siebie oddalili. Kamil wielokrotnie zawiódł Mariannę, ta jednak była przy nim w trudnych momentach: Dzisiaj bronię go już tylko jako świetnego dziennikarza, który zmarnował talent i życie. Dla mnie to gotowa historia –...

Dufek o małżeństwie z Durczokiem
MARIUSZ GRZELAK/REPORTER
Newsy
Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza
Marianna Dufek we wstrząsającym wywiadzie na temat małżeństwa z Kamilem Durczokiem. Padły moce słowa! "To moje przekleństwo" - mówi.

Marianna Dufek i Kamil Durczok byli małżeństwem przez ponad 20 lat. To ona przez lata wspierała go w najtrudniejszych momentach, pomagała w karierze i znosiła związek na odległość. Teraz, pierwszy raz od śmierci dziennikarza, zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało ich życie.  Dlaczego się zgodziłam? Bo poczułam, że przyszedł ten moment. Czasem traktuję mówienie i pisanie jak autoterapię. Zamykanie rozdziałów w życiu. Ten się domknął - powiedziała.  Marianna Dufek zdecydowała się opowiedzieć o cieniach małżeństwa z Kamilem Durczokiem.  Marianna Dufek szczerze o Kamilu Durczoku Śmierć Kamila Durczoka poruszyła wszystkich. Choć dziennikarz przez ostatnie miesiące przed śmiercią mierzył się z problemami zdrowotnymi i w wywiadach podkreślał, że częściej widuje się z lekarzem, niż własnym bratem, to wciąż miał mnóstwo planów zawodowych na przyszłość.  Była żona dziennikarza była jedną z pierwszych osób, która potwierdziła śmierć Kamila Durczoka.  Marianna Dufek w imieniu swoim i syna zabrała również głos i podziękowała za kondolencje, mimo że w sieci wciąż pojawiały się nieprzychylne komentarze . Teraz dziennikarka zdecydowała się na szczery wywiad z Mateuszem Szymkowiakiem dla "Fashion Magazine", w którym zdradziła, że życie z Kamilem Durczokiem nie było dla niej łatwe.  Zobacz także:  W sieci pojawiło się ostatnie nagranie z Kamilem Durczokiem. Zagrał w teledysku!  Pierwszą rozmowę z Marianną Dufek po śmierci Kamila Durczoka przeprowadził Mateusz Szymkowiak, prezenter TVP. W mediach społecznościowych dziennikarza pojawiło się kilka fragmentów z całego wywiadu, który ukaże się już niedługo.  - Trudno jest być byłą żoną Kamila Durczoka? -...

Brat Kamila Durczoka udzielił wywiadu po śmierci dziennikarza
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
Newsy
Brat Kamila Durczoka przerywa milczenie. Mówi o chorobie dziennikarza i jego walce z nałogiem
Po śmierci Kamila Durczoka głos zabrał jego brat. Dominik Durczok ujawnił, jak wyglądała walka z nałogiem i ostatnie chwile dziennikarza: "Sytuacja stała się dramatyczna".

Wywiad Marianny Dufek, byłej żony Kamila Durczoka, który pojawił się w mediach kilka miesięcy po śmierci jednego z najbardziej rozpoznawalnych prezenterów telewizyjnych, wywołał duże poruszenie. Dziennikarka TVP szczerze opowiedziała o mrocznych sekretach byłego męża. Teraz głos zabrał brat dziennikarza, który był twarzą "Faktów". Narracja Dominika Durczoka wygląda jednak nieco inaczej. To on był z Kamilem Durczokiem w jego ostatnich chwilach. Ujawnił, jak wyglądała jego walka z demonami i ostatnie pożegnanie, które odbyło się w makabrycznych okolicznościach. Brat Kamila Durczoka do końca mu pomagał: "Błagał, żebym przyjechał, mówił, że się boi..." W rozmowie z "Faktem" brat Kamila Durczoka przyznał, że był jedną z ostatnich osób, które nie odwróciły się od dziennikarza i pomagały mu do jego śmierci. Udzielając szczerego wywiadu, Dominik Durczok ujawnił, że wierzył w poprawę stanu zdrowia brata. Przedstawił prezentera telewizyjnego w zupełnie inny sposób. Marianna Dufek opowiedziała o uzależnieniach i zdradach Kamila Durczoka w głośnym materiale magazynu "Fashion Magazine". Oczami brata Kamil Durczok był osobą uzależnioną od alkoholu, która jednak próbowała wyrwać się ze szponów nałogu. Zobacz także:   Żona Kamila Durczoka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci dziennikarza Mówi pan o walce brata z chorobą. Czy on w którymś momencie przestał walczyć? - zapytał dziennikarz "Faktu". Nie, Kamil walczył. Raz sobie lepiej radził, raz gorzej. Ale to nie jest tak, że on miał gen autodestrukcji. Od momentu, gdy została postawiona diagnoza, że jest alkoholikiem, podejmował różne próby leczenia. Pomagał nam m.in. ks. Brząkalik [ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik