Informację o śmierci Kamila Durczoka podał serwis press.pl. Branżowy portal potwierdził go u rodziny dziennikarza. Jak podaje TVN24, dziennikarz wczoraj trafił do szpitala w Katowicach. Jak podano, zmarł tam nad ranem.

Reklama

Zobacz także >> Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza

Kamil Durczok nie żyje, przyczyny śmierci

Wikipedia podaje, że przyczyną śmierci Kamila Durczoka był krwotok. Potwierdza to również Interia.pl.

Dziennikarz był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek, jego życia nie udało się uratować - podał portal, powołując się na rodzinę dziennikarza.

U Kamila Durczoka 19 lat temu zdiagnozowano nowotwór. Walkę z nim opisał w książce "Wygrać życie". Przyznał też, że zmagał się z chorobą alkoholową i depresją. O stanie swojego zdrowia pisał na Twitterze w maju tego roku:

W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie... Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia" nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie - pisał.

Kamil Durczok w latach 1993–2006 był dziennikarzem TVP. Potem trafił do TVN gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów. Zdobył wiele nagród - m.in. Grand Press dla dziennikarza roku (w 2000 r.), czy Złotą Telekamerę w kategorii Informacje (2008).

Zobacz także

30 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu za spowodowanie kolizji na autostradzie A1 pod wpływem alkoholu.

Sam tak przedstawiał się na Twitterze:

Ślązak. Kiedyś PR, RMF, TVP, TVN, Polsat. Teraz podejrzany, przez niektórych skazany. Coaching & mentoring now. O polityce w aplikacji DURCZOKRACJA.

Jeszcze kilka dni temu był aktywny w mediach społecznościowych. 7 listopada na Facebooku opublikował swój wywiad na temat węgla.

East News
Reklama

Rodzinie składamy kondolencje.

Reklama
Reklama
Reklama