Kamil Durczok na Instagramie
ADAM GUZ/REPORTER
Newsy

Przyjaciel Kamila Durczoka o ostatnich chwilach dziennikarza: "Widać było, że choruje"

Kamil Durczok zmarł nagle w wieku 53 lat. Fani nie mieli pojęcia, że od pewnego czasu zdrowie dziennikarza uległo znacznemu pogorszeniu.

Odejście Kamila Durczoka poruszyło opinię publiczną. Dziennikarz zmarł zaledwie w wieku 53 lat. Mimo że wygrał walkę z nowotworem i zdawał się wychodzić na prostą, jego wymęczone chorobą alkoholową zdrowie wciąż podupadało. W swoim ostatnim wywiadzie mówił wprost, że jego organizm odwdzięcza mu się za lata intensywnej eksploatacji. Jak się okazuje, jego przyjaciele dobrze wiedzieli, że dziennikarz choruje i nie czuje się najlepiej. Przyjaciel Kamila Durczoka, Witold Pustułka wyjawił, jak wyglądał stan zdrowia dziennikarza w ostatnich chwilach życia. 

Zobacz także: Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie mówił o chorobach, upadku i hejcie. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

Kamil Durczok chorował od dawna? Witold Pustułka ujawnia szczegóły

Kamil Durczok, niewątpliwa gwiazda "Faktów" TVN-u, przez wiele lat był na świeczniku polskiego dziennikarstwa. W swoim zawodzie wykazywał się ogromnym talentem i przenikliwością, jednak poświęcał się pracy tak bardzo, że ponosił inne, bardzo bolesne koszty. W swojej książce napisał, że przez oddanie się pracy zaniedbał rodzinę i wpadł w depresję. Gdy do opinii publicznej trafiła informacja o jego rzekomym mobbingu i molestowaniu seksualnym, jego życie obróciło się o 180 stopni. Dziennikarz musiał mierzyć się z upadkiem z naprawdę wysokiego szczytu, ale także z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Miał raka, którego pokonał, ale po tej wygranej przyszły do niego kolejne choroby. Jak wyglądało jego sytuacja zdrowotna pod koniec życie?

Kamil Durczok prowadził Fakty w TVN
PIOTR FOTEK/REPORTER

Zobacz także: Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza

Po stłuczce, którą spowodował, prowadząc samochód w stanie nietrzeźwości, przyznał wprost, że cierpi na chorobę alkoholową. W swoim ostatnim wywiadzie wyjawił, że zmaga się z dużymi kłopotami zdrowotnymi: 

-To nie jest nawrót. Po prostu mój organizm wystawia rachunek za czterdzieści kilka lat naprawdę mocnej eksploatacji. Cały czas jestem pod kontrolą lekarzy. Czasami mam wrażenie, że częściej widuję ich niż mojego brata - przyznał Kamil Durczok w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla "Plejady".

Słowa dziennikarza potwierdza Witold Pustułka, dziennikarz, bliski przyjaciel Kamila Durczoka, którego znał przez 30 lat, od początku kariery dziennikarza w Radio Katowice. 

-W ostatnich miesiącach źle wyglądał, widać było, że choruje - powiedział o Kamilu Durczoku Witold Pastułka w rozmowie z "Super Expressem".

Jak Witold Pustułka dowiedział się o śmierci przyjaciela? Okazuje się, że martwił się o niego od momentu, gdy dziennikarz trafił do szpitala. Już wtedy było wiadomo, że stan Durczoka jest ciężki:

-Wiedziałem, że jego stan jest bardzo ciężki, a noc będzie krytyczna. Tak się wydarzyło. We wtorek rano Dominik, brat Kamila, przysłał mi SMS. Tak dowiedziałem się o jego śmierci - przyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Pogrzeb Kamila Durczoka
Piotr BLAWICKI/East News

Witold Pustułka jest bardzo dobrze znanym i cenionym dziennikarzem na Śląsku. Swojego przyjaciela wspomina przede wszystkim jako profesjonalistę:

-To był niesłychanie mądry chłopak, miał analityczny umysł. Był wyjątkowo zdolny, szybko się uczył. To wielki Polak i wielki Ślązak, bardzo dobry człowiek - przyznaje dziennikarz.

Kamil Durczok był bardzo ceniony za swoją pracę, mimo tego, atmosfera skandali, jakie miały miejsce wokół jego osoby wciąż jest przypominana. Dziennikarza pożegnało mnóstwo znanych osobistości, a także "Fakty" TVN. W wielu z tych pożegnań, Kamila Durczoka wspomina się właśnie z tych dwóch perspektyw: wybitnego dziennikarza i kontrowersyjnego człowieka. 

Ostatni wywiad z Kamilem Durczokiem
Jan GRACZYNSKI/East News

East News/PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Newsy
Wstrząsające informacje dotyczące choroby Kamila Durczoka: "Poddał się. Nie kontynuował leczenia"
Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat. Teraz media przekazują ustalenia dotyczące ostatnich chwil Kamila Durczoka. Głos zabrał również bliski przyjaciel gwiazdora.

W miniony wtorek, 16 listopada, media obiegła tragiczna informacja o śmierci Kamila Durczoka. Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy zmarł w szpitalu w Katowicach, do którego trafił dzień wcześniej, a jego stan był określany jako bardzo ciężki. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że Kamil Durczok zmarł w "wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". Teraz media poinformowały, co działo się  z dziennikarzem przed śmiercią. Media o chorobie i ostatnich chwilach Kamila Durczoka Kamil Durczok od wielu lat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Blisko 20 lat temu u dziennikarza stwierdzono białaczkę. Kamil Durczok wygrał wówczas walkę z ciężką chorobą. Po latach Kamil Durczok przyznał, że zmaga się również z chorobą alkoholową. W maju br. za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że trafił do szpitala i miał przetaczaną krew. W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie... Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia" nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie - pisał na Twitterze. Zobacz także:   Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia" W ostatnim wywiadzie przed śmiercią Kamil Durczok w poruszających słowach mówił o swoich doświadczeniach i chorobie. (...) Z tych najbardziej traumatycznych starałem się wyciągać wnioski. Żeby była jasność, one nie zawsze były słuszne. Pokonałem nowotwór, mimo że lekarze dawali mi na to 15% szans, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia. Wręcz...

Pierwsza rocznica śmierci Kamila Durczoka
East News/PIOTR GRZYBOWSKI
Newsy
Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia"
Minął rok od śmierci Kamila Durczoka. W swoim ostatnim wywiadzie był ostry. Choć mówił o planach na przyszłość, tak naprawdę rozliczał się z przeszłością.

Kamil Durczok zmarł nagle w wieku 53 lat. Dziennikarz dzień wcześniej trafił do szpitala w Katowicach i jak potwierdziła rzeczniczka szpitala, zmarł w wyniku "zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia". Śmierć jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy wstrząsnęła opinią publiczną. Kamil Durczok mówił otwarcie, że ma problemy ze zdrowiem - choć wygrał z nowotworem jego organizm nie najlepiej sobie radził i dość często trafiał pod opiekę lekarzy. Mimo że nie czuł się dobrze, snuł plany na przyszłość. W swoim ostatnim wywiadzie dla portalu Plejada.pl, opowiedział o najnowszym projekcie, ale także wrócił wspomnieniami do dawnych "bolesnych lekcji od życia". Dziś w pierwszą rocznicę śmierci Kamila Durczoka wspominamy jego ostatni wywiad.  Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia" Jeśli można powiedzieć, że Kamil Durczok był bardzo profesjonalnym, wymagającym dziennikarzem wobec innych, to należy zaznaczyć, że taki też był wobec siebie. Przez długi czas był jednym z topowych polskich dziennikarzy i doskonale o tym wiedział. W ostatnim wywiadzie z Plejada.pl mówił wprost, że należał do czołówki:  Kiedyś był Kraśko w "Wiadomościach", Gugała w "Wydarzeniach", Lis w internecie i "Newsweeku" oraz Durczok w "Faktach". To był dziennikarski top. Te czasy już nie wrócą. W swoim prawdopodobnie ostatnim wywiadzie przed śmiercią Kamil Durczok rozmawia z dziennikarzem "Plejady" Michałem Misiorkiem, wspominając czasy swojej świetności w "Faktach" TVN, a także nawiązując do słynnego nagrania ze "stołem Durczoka". Kamil Durczok wyszedł wówczas na despotycznego szefa nieznoszącego niekompetencji i sprzeciwu. Czy żałował takich swoich zachowań w TVN?...

East News/PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Newsy
Na co zmarł Kamil Durczok? Przyczyny śmierci znanego dziennikarza
Kamil Durczok nie żyje. Znane są już przyczyny śmierci dziennikarza. Co się stało?

Bardzo smutna wiadomość obiegła media we wtorek 16 listopada. Kamil Durczok zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 53 lata. Dziennikarz w maju tego roku informował o swoim złym stanie zdrowia - wówczas trafił do szpitala i miał przetaczaną krew. Kilkanaście lat temu zmagał się zaś z poważnym nowotworem. Co w takim razie doprowadziło do śmierci Kamila Durczoka? Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Kamil Durczok opowiedział o swoim stanie zdrowia! "Trudno mi nawet myśli pozbierać"   Kamil Durczok nie żyje. Przyczyny śmierci dziennikarza Informację o śmierci Kamila Durczoka , byłego dziennikarza Telewizji Polskiej, TVN i Polsat News przekazał jako pierwszy serwis press.pl. Branżowy portal potwierdził te smutne informacje u rodziny prezentera. Kamil Durczok od lat borykał się z problemami zdrowotnymi. 19 lat temu usłyszał druzgocącą diagnozę - dziennikarz musiał podjąć walkę z nowotworem. Gdy zachorował na białaczkę był u szczytu swojej kariery. Walkę z tą chorobą udało mu się wygrać, ale niestety, kolejne problemy zdrowotne go nie opuszczały. Zobacz także:  Kamil Durczok w ostatnim wywiadzie: "Pokonałem nowotwór, ale nie nauczyło mnie to szacunku do życia" W 2020 roku Kamil Durczok wyznał, że z jego zdrowiem znów nie jest najlepiej. Na swoim Facebooku zamieścił wówczas wpis, w którym poinformował, że musi zrobić sobie przerwę od mediów społecznościowych i zawalczyć o siebie. Moi Kochani! Tak to czasem bywa, że kalendarz układają nam lekarze, a nie my sami. Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa. Muszę się teraz skupić na tym, żeby walczyć o swoje zdrowie, i to z całych sił. Znacie mnie trochę, więc wiecie, że nie odpuszczę, do końca. Także po to, żeby...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik