Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski występuje od 1989 roku, gdy debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Jego najsłynniejsza rola to postać Marka Mostowiaka w serialu telewizyjnym "M jak miłość", w którym występował w latach 2000-2018. Gdzie jeszcze można zobaczyć aktora?

Imię: Kacper

Nazwisko: Kuszewski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 21.06.1976 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, wokalista, performer

Osoby - związki: - brak informacji

Rodzice: Jarosław Kuszewski i Małgorzata Szudarska

Dzieci: bezdzietny

Rodzeństwo : siostra Justyna

BIO: Kacper Kuszewski przyszedł na świat 21 czerwca 1976 roku w Słupsku, jednak dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Koszalinie i Gdyni. Jako syn aktorskiej pary, już będąc dzieckiem, przejawiał zainteresowania artystyczne. W wieku sześciu lat przystąpił do chłopięcego chóru, a następnie został uczniem szkoły muzycznej, do której uczęszczał przez 12 lat. Na scenie zadebiutował w 1989 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał Gavroche'a w musicalu "Nędznicy". Pierwszą rolę na małym ekranie otrzymał dopiero po 9 latach. Był to epizodyczny występ w serialu "Litwo, ojczyzno moja".Kuszewski ukończył studia na Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie pracował również jako asystent. Tuż przed zakończeniem nauki zagrał w filmie Barbary Sass "Jak narkotyk". Później aktor kilkukrotnie wystąpił w epizodycznych rolach, a rozgłos przyniosła mu postać Marka Mostowiaka w serialu "M jak miłość", w którym grał od początku, przez następne 18 lat. Choć ta rola przyniosła mu popularność, nigdy nie spoczął na laurach i dalej chciał doskonalić umiejętności aktorskie. W 2004 roku rozpoczął podyplomowe studia w Manchester Metropolitan University. Jeszcze w tym samym roku wraz z kolegami z Akademii Teatralnej w Warszawie utworzył grupę Przestrzeń Wymiany Działań "Arteria", która zajmowała się wystawianiem sztuk teatralnych. I to właśnie teatr okazał się jego wielką pasją. Kuszewski pracował przy kilkunastu spektaklach, nie tylko jako aktor, lecz także jako kierownik muzyczny.Choć Kacpra najczęściej można oglądać na małym ekranie, jego drugą pasją jest aktorstwo dubbingowe. Podkładał głos m.in. w takich filmach, jak: "Scooby Doo 2" (jako Fred Jones), "Klub przyjaciół Myszki Miki" (jako Myszka Miki), "Wesoła farma" (jako Piejek), "Legendy Sowiego Królestwa: Strażnicy Ga'Hoole" (jako Digger), seria "Gwiezdne wojny" (jako Luke Skywalker), seria "Harry Potter" (jako Percy Weasley). Poza działalnością aktorską Kuszewski wystąpił w kilku programach telewizyjnych. W 2011 roku wziął udział w "Tańcu z gwiazdami", gdzie z Anną Głogowską zajął pierwsze miejsce i zdobył nagrodę Kryształowej Kuli. Był również zwycięzcą programu "Twoja twarz brzmi znajomo" (2017), w którym później zasiadał na fotelu jurorskim przez następne sześć sezonów. Talent wokalny Kuszewskiego można było podziwiać także w zespole Leszcze, w którym śpiewał w latach 2016-2018.

Znany: z roli Marka Mostowiaka w serialu "M jak miłość", w którym grał w latach 2000-2018. Był również jednym z jurorów telewizyjnego show "Twoja twarz brzmi znajomo". W 2011 roku, wraz z partnerką taneczną Anną Głogowską zwyciężył 13. edycję programu "Taniec z gwiazdami".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
 • aktor w serialu "Litwo, ojczyzno moja" (1998);
 • aktor w filmie "Jak narkotyk" (1999);
 • aktor w serialu "Wszystkie pieniądze świata" (1999);
 • aktor w serialu "M jak miłość" (2000);
 • aktor w serialu "Twarze i maski" (2000);
 • aktor w filmie "Strefa ciszy" (2000);
 • aktor w filmie "Karol - człowiek, który został papieżem" (2005);
 • aktor w serialu "Przyjaciółki" (2012);
 • aktor w filmie "Wkręceni" (2013);
 • aktor w filmie "Wkręceni 2" (2015);
 • aktor w serialu "Tatuśkowie" (2022).


 • Płyty: "Album rodzinny" (2015)

  Książki: brak

  Nagrody: Kryształowa Kula (2011), przyznawana zwycięzcom "Tańca z gwiazdami"

  Link Instagram: @kacper_kuszewski


  Link FB: @kuszewski.kacper
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index