Emilia Komarnicka

Emilia Komarnicka to aktorka filmowa i teatralna oraz wokalistka. Ukończyła dwie szkoły, mianowicie Szkołę Filmową w Łodzi oraz Państwowe Studium Choreograficzne. Karierę rozpoczęła w 2007 r. Znana jest z takich filmów, jak "Och Karol 2", "Okupacja", "Jutro Cię usłyszę", "Swing". Aktorka wcieliła się w rolę lekarki Agaty Woźnickiej w "Na dobre i na złe" czy Moniki Korczab, agentki Kusego, w "Ranczu".

Imię: Emilia

Nazwisko: Komarnicka-Klynstra

Nazwisko Panieńskie: Komarnicka

Pseudonim : brak

Wzrost : 168 cm

Data urodzenia: 24.06.1985 r.

Znak zodiaku : rak

Zawód: aktorka filmowa i teatralna, wokalistka

Osoby - związki: 12 sierpnia 2017 poślubiła aktora Redbada Klijnstrę, który przyjął nazwisko żony jako drugie własne

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Emilia Komarnicka ma dwóch synów - Kosmę (ur. w maju 2018 r.) i Tymoteusza (ur. w grudniu 2020 r.)

Rodzeństwo: siostra

BIO: Emilia Komarnicka urodziła się w 1985 r. w Brzegu. W 2008 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi oraz Państwowe Studium Choreograficzne. Zadebiutowała w 2007 r. w filmie "Teraz i zawsze" w reżyserii Artura Pilarczyka. Szerszej publiczności znana jest z seriali "Na dobre i na złe" czy "Ranczo". W 2010 r. wystąpiła w krótkim filmie "Odkryta", który promował miasto Łódź do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Śpiewała w zespole Lola Band, który wykonywał piosenki z repertuaru Maanam, Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty. Jej talent wokalny podziwiać można na koncertach organizowanych z różnych okazji i w programach muzycznych, np. w odcinku świątecznym "Szansy na sukces". Emilia Komarnicka występowała na deskach teatru, w tym m.in. wrocławskiego Capitolu, Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, Teatru Studyjnego PWSFTiT w Łodzi, Teatru Syrena w Warszawie. Prywatnie żona Redbada Klijnstry oraz mama Kosmy i Tymoteusza.

Znana z: Emilia Komarnicka brała udział w 12. edycji programu Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo" (2019 r.), w którym uplasowała się na drugim miejscu. Można ją było zobaczyć w Teatrze Telewizji w "Rio" czy "Duecie, czyli recepcie na miłość". Aktorka występowała też w takich sztukach teatralnych, jak "Z życia marionetek", "A Chorus Line", "Słodki ptak młodości", "Wiele hałasu o nic", "Pan Tadeusz", "Na początku był dom", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Rzeźnia", "Małe zbrodnie małżeńskie". Emilia Komarnicka to również aktorka dubbingowa. Podkładała głos w "Rechotku" i "Po drugiej stronie muru". Wcieliła się też w liczne postacie filmowe i serialowe.

Funkcja w filmie: Oto wybrane produkcje, w których zagrała Emilia Komarnicka: - aktorka w filmie "Teraz i zawsze" jako Marta (2008 r.); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" jako lekarz Agata Woźnicka (2008-2017, od 2019 r.); - aktorka w filmie "Och, Karol 2" jako Ania, asystentka Karola (2011 r.); - aktorka w filmie "Okupacja" jako Magda (2011 r.); - aktorka w filmie "80 milionów" jako Natalia, funkcjonariuszka SB udająca francuską dziennikarkę polskiego pochodzenia (2011 r.); - aktorka w filmie "Jutro Cię usłyszę" jako Natalia (2013 r.); - aktorka w filmie "Swing" jako Maryla (2013 r.); - aktorka w serialu "Ranczo" jako Monika Korczab (2013-2016); - aktorka w filmie "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku" jako Simone Brugge (2019 r.).Gościnnie aktorka wystąpiła w serialach "U Pana Boga w ogródku", "Kryminalni", "Komisarz Alex", "Prawo Agaty", "Nie rób scen", "Wojenne dziewczyny", "Ojciec Mateusz".

Płyta: brak

Książki : "Cieszę się, że jesteś" (2021 r.) - książka skierowana do dzieci, ich rodziców, opiekunów, by od najmłodszych lat wyrabiać w sobie nawyk uważności i umiejętności cieszenia się chwilą.

Nagrody : laureatka XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - II Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Katariny w przedstawieniu "Z życia marionetek" (2008 r.)

LINK Instagram: @emilia\_komarnicka\_klynstra

Link FB: @EmiliaKomarnicka-Klynstra
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index