Agnieszka Maciąg

Agnieszka Maciąg jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich modelek. Dawniej można ją było zobaczyć w teledyskach grupy De Mono i Formacji Nieżywych Schabuff. Przez pewien czas prowadziła także program rozrywkowy "Siedem pokus", w którym gościła m.in. Katarzynę Figurę czy Jana Peszka. Obecnie prowadzi blog o zdrowym trybie życia. Regularnie na rynku ukazują się także książki jej autorstwa związane z tematyką zdrowego żywienia oraz zdrowego trybu życia czy samoakceptacji.

Imię: Agnieszka

Nazwisko: Maciąg-Wolańska

Nazwisko panieńskie: Kozak

Pseudonim: Agnieszka Maciąg

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 9 maja 1969 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: modelka

Osoby - związki:
 • pierwszy mąż

  Paweł Maciąg
 • obecny mąż Robert Wolański


 • Rodzice: -

  Dzieci: Michał Maciąg, Helena Wolańska

  Rodzeństwo: -

  BIO: Agnieszka Maciąg początkowo wiązała swoją drogę zawodową ze sztuką - ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Następnie zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz SWPS w Warszawie. Ukończyła dziennikarstwo, psychologię oraz kulturoznawstwo. Wysoki wzrost oraz zachwycająca uroda otworzyły jej drogę do kariery modelki. Szczyt jej popularności przypadał na wczesne lata 90. ubiegłego wieku. Brała udział w pokazach takich marek jak: Karl Lagerfeld, Pierre Cardin czy Escada. Po urodzeniu dziecka w 1992 r. częściej stawiała na sesje zdjęciowe niż pokazy mody. Następnie po zakończeniu kariery międzynarodowej okazjonalnie pokazywała się, prezentując kolekcje przygotowane przez polskich projektantów.Obecnie prowadzi swoją stronę internetową oraz wydaje książki o tematyce zdrowego odżywiania, samoakceptacji i życia zgodnego z naturą.

  Znana z: Modelkę można było niejednokrotnie zobaczyć na największych modowych wydarzeniach na świecie. Uczestniczyła w pokazach organizowanych w Mediolanie, Paryżu czy Nowym Jorku. Jej zdjęcia ukazywały się w takich czasopismach jak "Elle", "Twój Styl" czy "Pani". Przez wiele osób kojarzona jest z teledyskami grupy De Mono, w tym do piosenek "Kamień i aksamit" czy "Znów jesteś ze mną". Prowadziła także programy rozrywkowe "Siedem pokus" oraz "Mała Czarna".

  Funkcja w filmie: -

  aktorka: "Czas surferów" (2005 r.), "Niania" (2008 r.)

  Płyty: "Marakesz 5:30" (1996 r.)

  Książki: "Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku" (2018 r.), "Dobrostan. O szczęśliwym, bogatym i spełnionym życiu" (2021 r.), "Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach" (2020 r.), "Menopauza. Podróż do esencji kobiecości" (2020 r.), "Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku" (2020 r.), "Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia" (2019 r.), "Miłość. Ścieżki do wolności" (2019 r.), "Twój dobry rok" (2018 r.), "Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie" (2018 r.), "Smak życia" (2017 r.), "Smak zdrowia" (2017 r.), "Pełnia życia. Jak odkryłam i pokochałam moją duszę" (2016 r.), "Smak świąt" (2015 r.), "Smak szczęścia, czyli o dietach, pielęgnacji urody w zgodzie z naturą i szukaniu piękna" (2015 r.), "Smak miłości" (2014 r.), "Smak szczęścia, czyli o dietach, modzie, medytacji i kąpieli w płatkach róż" (2011 r.), "Smak życia, czyli uroda zaczyna się w kuchni" (2007 r.), "Zielone pantofle" (2006 r.)

  Nagrody:

  Magazyn "Sukces": najseksowniejsza Polka;

  Magazyn "Wprost": dwukrotna nagroda w kategorii Najlepsza polska modelka;

  Magazyn "Elle": nowy symbol seksu, najlepiej ubrana Polka;

  Magazyn "Fashion": najlepiej ubrana Polka;

  Magazyn "Max": jedna z najpiękniejszych kobiet wszechświata;

  Magazyn "Twój Styl": najlepsza modelka 15-lecia magazynu "Twój Styl";

  Nagroda "Osobowość Mody i Sztuki" ;

  Wiktory: nominacja w kategorii Największe Odkrycie Telewizyjne Roku

  Link Instagram: @agnieszkamaciag


  Link FB: http://www.facebook.com/agnieszkamaciag.blog
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index