Adam Zdrójkowski

Adam Zdrójkowski to urodzony w 2000 roku aktor i prezenter telewizyjny. Szerszej publiczności dał się poznać w serialu „Rodzinka.pl”, w filmach „Ciacho” czy „Boisko bezdomnych”. Wziął udział w programach „Taniec z gwiazdami”, „Dance Dance Dance”, „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jest współprowadzącym programy muzyczne „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”. Często wciela się w rolę konferansjera koncertów charytatywnych, sylwestrowych czy wakacyjnych.

Imię: Adam

Nazwisko: Zdrójkowski

Pseudonim: brak

Wzrost: około 190 cm

Data urodzenia: 29 maja 2000 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: aktor i prezenter telewizyjny

Osoby - związki: W latach 2017–2021 jego partnerką była aktorka Wiktoria Gąsiewska, z którą występował w „Rodzince.pl” czy w duecie prezenterskim. Obecnie Adam nie ma partnerki.

Rodzice: Dariusz i Edyta Zdrójkowscy

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat bliźniak Jakub Zdrójkowski – aktor filmowy i telewizyjny, znany m.in. z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”

BIO: Adam Zdrójkowski urodził się w 2000 roku w Warszawie. W 2003 roku razem z bratem bliźniakiem i rodzicami wziął udział w programie „Chwila prawdy”. Kilka lat później pojawiły się pierwsze role filmowe i serialowe.
Przygodę z aktorstwem rozpoczął w 2008 roku w filmie „Boisko bezdomnych”. Rok później występował w reklamie sieci supermarketów Real. Jego kariera rozpoczęła się na dobre, gdy dołączył do obsady serialu „Rodzinka.pl”. Razem z całą serialową rodziną Boskich wziął udział w kampaniach reklamowych Orange. Ostatnio jest o nim głośno z uwagi na rozstanie z wieloletnią partnerką Wiktorią Gąsiewską.

Znany z: Adam Zdrójkowski mimo młodego wieku grał w licznych serialach i filmach. Największą popularność przyniosła mu jednak postać Kuby Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”, w którym występował obok Małgorzaty Kożuchowskiej, Tomasza Karolaka czy Macieja Musiała. Adam Zdrójkowski był uczestnikiem kilku znanych programów rozrywkowych. W 2016 roku można było oglądać jego zmagania w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego taneczną partnerką była Wiktoria Omyła. Para zajęła czwarte miejsce. W 2018 roku razem z Wiktorią Gąsiewską wzięli udział w „The Story of My Life. Historia naszego życia”. W 2019 roku również z Gąsiewską zwyciężyli „Dance Dance Dance”. W 2021 roku wystąpił w „Twoja twarz brzmi znajomo”, gdzie zajął trzecie miejsce. Aktor próbował swoich sił w dubbingu. Podkładał głos w takich produkcjach, jak m.in. „Sing” jako Johnny, „Emotki” jako Rechot, „Manu. Bądź sobą!” jako Manu. W 2018 roku został jednym z prowadzących „The Voice Kids”, a rok później „The Voice of Poland”. Adam Zdrójkowski od kilku lat wciela się w rolę prowadzącego różnego rodzaju koncerty, w tym sylwestrowe, charytatywne, wakacyjne.

Funkcja w filmie:
- aktor w filmie „Boisko bezdomnych” (2008 r.);
- aktor w serialu „Londyńczycy 2” jako Jimmy, wnuk Niny (2009 r.);
- aktor w serialu „Rodzina zastępcza” jako Pawełek (2009 r.);
- aktor w filmie „Ciacho” jako Antoś, syn Krzysia i Magdy (2010 r.);
- aktor w serialu „Rodzinka.pl” jako Kuba Boski (2011–2020);
- aktor w filmie „Być jak Kazimierz Deyna” jako ministrant (2012 r.);
- aktor w serialu „Boscy w sieci” jako Kuba Boski (2013 r.);
- aktor w serialu „Pierwsza miłość” jako Filip (2016 r.);
- aktor w serialu „W rytmie serca” jako Michał Wawrykiewicz (2018 r.);
- aktor w filmie „Futro z misia” jako syn Janusza (2019 r.);
- aktor w serialu „Blondynka” jako Jacek (2020 r.);
- aktor w filmie „Ostatni komers” jako Kowal (2020 r.);
- aktor w filmie „Krime Story. Love story” jako „Kica” (2020 r.);
- aktor w filmie „Furioza” jako Diler (2021 r.);
- aktor w filmie "Święta inaczej" jako Szymon (2022).
Gościnnie występował również w serialach „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Mama” czy „Spokojnie, to tylko ekonomia!”.

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
- nominacja do Telekamery „Tele Tygodnia” w kategorii „Nadzieja telewizji” (2017 r.);
- nominacja do Kids Choice w kategorii „Ulubiona polska gwiazda” (2019 r.).

Instagram: @adam_zdrojkowski

Facebook: @zdrojkowski.adam
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index