bio

 • Wiek:
  51 lat
 • Data urodzenia:
  9 maja 1969
 • Zawód:
  modelka, aktorka, dziennikarka
 • Wzrost:
  180cm
 • Znak zodiaku:

Agnieszka Maciąg – modelka, aktorka, dziennikarka, studiowała kulturoznawstwo, dziennikarstwo i psychologię. W 1989 roku rozpoczęła karierę w modelingu.

Współpracowała z największymi agencjami świata: Elite, Wilhelmina, Berlin Models, chodziła po wybiegach u Nino Cerruti czy Karla Lagerfelda, w Polsce u Teresy Rosati czy Macieja Zienia. W 1992 roku zaszła w ciążę i przyjechała do Polski. Po dwóch latach powróciła do modelingu i wzięła udział w pokazach w Paryżu, w Mediolanie i Berlinie. W 1996 roku zrezygnowała ze światowej kariery modelki, nagrała pierwszą solową płytę „Marakesz 5:30”, wystąpiła w teledyskach zespołu De Mono, przeprowadzała wywiady z polskimi i zagranicznymi gwiazdami, np. z Kayah, Katarzyną Figurą, Michałem Urbaniakiem, Erosem Ramazzotti czy Zucchero. Brała udział w kampaniach reklamowych francuskich perfum „First” i „Tsar”.

Obecnie prowadzi program w stacji Polsat Cafe i lajfstajlowego bloga. Jest autorką czterech książek: „Zielone pantofle”, „Smak życia”, „Smak szczęścia”, „Smak miłości”. Agnieszka Maciąg jest żoną fotografa Roberta Wolańskiego, z którym ma córkę Helenę. Owocem związku z poprzednim mężem, synem aktorki Barbary Wrzesińskiej, Pawłem Maciągiem, jest syn Michał.