Projekt Lady

"Projekt Lady" to polski reality show stworzony na wzór brytyjskiego "Ladette to Lady". Za jego reżyserię odpowiada Bartosz Łabęcki wraz z Małgorzatą Majdą i Dominiką Kurdziel. Prowadzącą programu "Projekt Lady" jest Małgorzata Rozenek-Majdan, a mentorkami i trenerkami Tatiana Mindewicz-Puacz oraz dr Irena Kamińska-Radomska. Sprawdź, o co chodzi w programie oraz kto wygrał w poszczególnych edycjach.Kraj produkcji: Polska

Język: polski

Liczba sezonów/odcinków: 6 sezony (69 odcinków)

Reżyseria: Bartosz Łabęcki, Dominika Kurdziel, Małgorzata Majda

Produkcja: Golden Media Polska

Prowadzący/mentorzy: Prowadzącą programu "Projekt Lady" jest Małgorzata Rozenek-Majdan, a mentorkami i jednocześnie trenerkami uczestniczek są dr Irena Kamińska-Radomska oraz Tatiana Mindewicz-Puacz.

Gdzie jest emitowany: TVN (sezony 1-5), TVN7 (sezon 6)

Premiera: 27 czerwca 2016 roku

Gatunek: reality show

Ogólny zarys fabuły: "Projekt Lady" to jeden z najpopularniejszych polskich reality show. Został stworzony na podstawie brytyjskiego "Ladette to Lady", emitowanego w latach 2005-2010. Premiera polskiej wersji tego reality show miała miejsce 27 czerwca 2016 roku. Prowadzącą programu została Małgorzata Rozenek-Majdan, a trenerkami uczestniczek dr Irena Kamińska-Radomska i Tatiana Mindewicz-Puacz. Na czym polega ten program? W "Projekcie Lady" bierze udział dwanaście lub trzynaście dziewczyn w wieku od 18 do 29 lat. Prowadzą one dość szalony i imprezowy styl życia, mają też wiele problemów osobistych. Mentorki i inni eksperci mają sprawić, że uczestniczki nauczą się m.in. dobrych manier oraz schludnego sposobu ubierania się.W pierwszej edycji programu wzięło udział dwanaście dziewczyn, które zamieszkały w pałacu w Radziejowicach. Uczestniczkami zajęły się nie tylko główne mentorki, lecz także styliści, choreografowie i wielu innych specjalistów. Iwona Firmanty podpowiedziała dziewczętom, jak powinny się zachować na rozmowie kwalifikacyjnej. Mikołaj Rey razem z żoną, Patrycją Sobańską-Rey, nauczyli je gotowania oraz organizacji przyjęć. W pierwszej edycji "Projektu Lady" pojawiła się też Katarzyna Porczok, która przekazała uczestniczkom wiele cennych rad dotyczących rysowania. Gościnią pierwszej edycji była także Iwona Radwan-Sado. Pokazała ona, jak prawidłowo chodzić w szpilkach. Większość z powyższych ekspertów pracowała z uczestniczkami również w późniejszych edycjach "Projektu Lady". Niespodzianką był m.in. Agustin Egurrola, który przekazał dziewczynom cenne rady dotyczące tanga argentyńskiego oraz walca wiedeńskiego. Pojawiła się także makijażystka Dominika Zasadzińska, seksuolog Monika Staruch, wokalistka Aleksandra Agaciak, producent muzyczny Marcin Romanowski, specjalistki ds. rekrutacji Małgorzata Romanowska i Aleksandra Agaciak, aktorzy Jerzy Łazewski, Adam Fidusiewicz i Robert Kudelski, stylista Adam Chowański, modelki Karolina Pisarek i Klaudia El Dursi, a także trener Daniel Kuczaj.

Uczestnicy: Program "Projekt Lady" to szansa dla wielu dziewczyn na zmianę życia na lepsze. W pierwszej edycji reality show mieliśmy okazję poznać dwanaście świetnych uczestniczek, jednak tylko jedna z nich mogła otrzymać trzymiesięczne stypendium w "Eurocentres", szkole językowej w Cambridge. Szczęśliwą zwyciężczynią programu okazała się Patrycja Wieja. W drugiej edycji reality show zwyciężyła Roksana Gac, która pokonała m.in. Kaję Kajuth i Julię Jaroszewską. Kolejna edycja zakończyła się zwycięstwem Magdaleny Lubacz, której marzeniem było stanie się bardziej odpowiedzialną i dojrzalszą. Rok później zaprezentowano czwartą edycję "Projektu Lady", którą wygrała Liubov Miruk. Uczestniczka nie tylko zwyciężyła w finale programu, lecz także spełniła swoje największe marzenie, jakim było założenie rodziny. Piątą edycję reality show wygrała Dagmara Czerwińska, która według mentorek dokonała niezwykłej przemiany osobistej, i to nie tylko, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. "Projekt Lady 6" zakończył się zwycięstwem Agaty Łabudy. Zwyciężczyni, podobnie zresztą jak wszystkie uczestniczki minionych edycji, była niezwykle wdzięczna za wskazówki oraz rady, jakie otrzymała w programie.
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index