Tomson

Tomasz Lach, który zdecydowanie bardziej rozpoznawalny jest pod pseudonimem Tomson, to polski wokalista i autor tekstów. W wieku 20 lat zdecydował się na edukację w kierunku znacznie odbiegającym od muzyki na studiach prawniczych. Jednak już rok później został współzałożycielem i wokalistą zespołu Afromental, który tworzy muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i rapcore'u.

Imię: Tomasz

Nazwisko: Lach

Pseudonim: Tomson

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 13.07.1983 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: Tomson ma wykształcenie średnie, które zdobył w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Po maturze podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, ale przerwał je na czwartym roku. Jest jurorem w programach rozrywkowych i muzykiem (wokalistą, autorem tekstów, beatboxerem).

Osoby - związki: Tomasz Tomson Lach bardzo dokładnie strzeże prywatności i nie podaje do publicznej wiadomości informacji dotyczących swoich związków.

Rodzice: Rodzice Tomasza Lacha nie mają wykształcenia muzycznego, ale to oni wywarli ogromny wpływ na rozwój pasji muzycznych swoich dzieci, podsuwając im różne instrumenty muzyczne. Najważniejszym z nich było pianino, które w domu rodzinnym Tomsona pojawiło się, kiedy miał zaledwie 2 lata.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Tomasz Tomson Lach ma o cztery lata starszą siostrę Agnieszkę. Z wykształcenia jest ona muzykiem, absolwentką Wydziału Instrumentalnego (kierunek skrzypce) Akademii Muzycznej w Gdańsku. Posiada własne studio nagraniowe, w którym jedną ze swoich płyt nagrał zespół Afromental.

BIO: Tomasz Tomson Lach urodził się w Elblągu, gdzie też uczył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Kiedy skończył 20 lat, zdecydował się na wyjazd do Olsztyna, w którym podjął edukację na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Z muzyki jednak nie zrezygnował i już w 2004 roku został współzałożycielem zespołu Afromental. Zespół zadebiutował na I Przeglądzie Młodych Kapel "Gazety Olsztyńskiej". Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu, gdzie za interpretację utworu "Bananowy song" zespołu VOX dotarł do Złotej Dziesiątki tego festiwalu. Za ten sam utwór muzycy otrzymali wyróżnienia na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.Tomson udziela się w programach telewizyjnych. W 2012 roku wraz z gitarzystą zespołu Afromental Aleksandrem Milwiwem-Baronem wzięli udział w programie TVP 2 "Bitwa na głosy".

Znany z: Tomson obecnie najbardziej znany jest jako juror w programie "The Voice of Poland" (w latach 2013-2017 oraz od 2019), a także "The Voice Kids" (od roku 2018).

Funkcja w filmie: Tomson wraz z zespołem Afromental wystąpił w 2009 roku w drugim sezonie serialu "39 i pół", gdzie zagrał samego siebie, przy okazji promując premierowe utwory zespołu. Afromental nagrał też piosenki do filmu "Kochaj i tańcz". Sam Tomson wykonywał piosenki w takich filmach, jak "Los Numeros", "Listy do M.", "Listy do M. 2", "Planeta Singli" czy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Poza tym napisał słowa do piosenki "Rock&Rollin' Love", którą wykorzystano w filmie "Och, Karol 2". W telewizyjnym serialu "Drunk history - pół litra historii" był narratorem.

Płyta: Jako samodzielny wokalista Tomson pojawiał się gościnnie na płytach innych wykonawców, takich jak Mrozu czy Enej. Zespół Afromental wydał pięć albumów:
 • "The Breakthru",
 • "Playing with Pop" (album uzyskał status złotej płyty),
 • "The B.O.M.B." (złota płyta),
 • "Mental House",
 • "5".


 • Książki: brak

  Nagrody: W 2020 roku wraz z Aleksandrem Milwiwem-Baronem otrzymał nagrodę "Tele Tygodnia", czyli Telekamerę w kategorii Juror. W tej kategorii był również pięciokrotnie nominowany.Zespół Afromental, którego jest wokalistą, był nagradzany wielokrotnie: - 2009 rok Zespół Roku w plebiscycie Superjedynki, - 2010 rok Zespół Roku w plebiscytach VIVA Comet Awards, a także Eska Music Awards oraz Najlepszy Polski Wykonawca w plebiscycie MTV EMA, - 2011 rok Zespół Roku w VIVA Comet Awards, Wideoklip roku w Eska Music Awards oraz "Artysta bez granic" w plebiscycie TVP Polonia.

  LINK Instagram: www.instagram.com/tomsoniziofficial


  Link FB: www.facebook.com/tomsoniziofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index