Robert Kochanek

Robert Kochanek to tancerz, któremu rozgłos przyniósł udział w programie „Taniec z gwiazdami”. Dzięki niemu pojawiał się później w innych produkcjach telewizyjnych, m.in. w programie „Tylko nas dwoje”. Na pewien czas zniknął z mediów, by później pokazać się ponownie w programie „40 kontra 20”. Zobacz, czym zajmuje się dzisiaj ten znany tancerz.

Imię: Robert

Nazwisko: Kochanek

Pseudonim: brak

Wzrost: 187 cm

Data urodzenia: 21 marca 1978 roku

Znak zodiaku: Baran

Zawód: tancerz

Osoby - związki: 
- partnerka Kinga Zapadka (od 2021 do 2022 roku)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak

BIO: Robert Kochanek to jeden z najbardziej rozpoznawanych tancerzy towarzyskich w Polsce. Przygodę z tańcem zaczął na początku lat 90. ubiegłego wieku. Wtedy to rozpoczął naukę tańców ludowych. Dość szybko swoje zainteresowanie przeniósł jednak na tańce towarzyskie. Występował w wielu turniejach, gdzie często zdobywał prestiżowe nagrody. Partnerowały mu między innymi: Barbara Zmarzły, Ewa Szara, Weronika Cziczkina, Gabriela Całun, Anna Sevastianova, Polina Riabticzkowa, Agnieszka Pomorska i Nune Akopyan.
Jest tancerzem klasy „S”, co oznacza najwyższą międzynarodową klasę taneczną w tańcach latynoamerykańskich. Reprezentował też Polskę na wielu znaczących turniejach tanecznych, takich jak „Austrian Open Vienna”, „Blackpool Dance Festival” czy „Polish Open Championships”. Obecnie zajmuje się także tworzeniem choreografii do teledysków i spotów reklamowych. Jego choreografie były wykorzystywane m.in. w reklamach takich marek, jak Rexona czy Orange.

Znany z: Szerszej publiczności znany jest jako partner gwiazd w telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. Brał w nim udział zarówno w edycjach TVN, jak i Polsatu, w sumie aż dziewięciokrotnie. Partnerował Annie Korcz, Joannie Koroniewskiej, Joannie Liszowskiej, Darii Widawskiej, Małgorzacie Sosze, Ilonie Felicjańskiej, Kamili Szczawińskiej, Małgorzacie Tomaszewskiej-Słominie i Dorocie Choteckiej. W 2010 roku wziął udział w programie telewizji Polsat „Tylko nas dwoje”, gdzie tworzył parę razem z Haliną Frąckowiak. Kolejny program, w którym można było go oglądać, to „40 kontra 20”, czyli nowy format zaproponowany przez TVN 7. Fani tancerza mogli go także zobaczyć w czasie różnego rodzaju prestiżowych konkursów tanecznych na żywo lub w czasie transmisji w telewizji. Można też śledzić jego poczynania w social mediach – zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Tancerz pokazuje tam kadry z życia prywatnego i zawodowego, zdjęcia zza kulis kolejnych prowadzonych przez niego projektów. Na Instagramie śledzi go blisko 45 tysięcy obserwujących, natomiast jego konto na Facebooku obserwuje blisko 2000 osób.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Zajmuje 55. miejsce (na 2000 miejsc) w światowym rankingu tancerzy w kategorii tańca towarzyskiego. Zdobył tytuł Mistrza Armenii w tańcach latynoamerykańskich. Zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Europy Centralnej. Zwyciężał na takich turniejach, jak: The Black Sea Championship w 2004 roku. Był także wielokrotnie finalistą prestiżowych konkursów, m.in. Mistrzostw Polski, Bologna Open, International Dance Festival Tropicana Cup, Polish Open Championship czy Blackpool Dance Festival.

Instagram: @robertkochanek.official

Facebook: @robertkochanekofficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index