Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak to dobrze znana wszystkim aktorka. W ciągu ponad trzydziestoletniej kariery aktorskiej wcieliła się m.in. w postać Zosi Burskiej ze szpitala w Leśnej Górze. Właśnie ta rola w serialu "Na dobre i na złe" przyniosła jej największą popularność. Sprawdź, co jeszcze osiągnęła i jakie nagrody zdobyła.

Imię: Małgorzata Irena

Nazwisko: Foremniak

Nazwisko panieńskie: Foremniak

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 8 stycznia 1967 roku

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: aktorka filmowa, serialowa i teatralna

Osoby - związki:
 • Tomasz Jędruszczak - pierwszy mąż Małgorzaty Foremniak i ojciec jej córki Aleksandry. Małżeństwo zakończyło się rozwodem (długość związku: kilka lat).
 • Waldemar Dziki - reżyser filmowy. Po raz pierwszy spotkali się podczas pracy na planie serialu "Bank nie z tej ziemi". Nic jednak nie wskazywało wtedy na to, że kiedyś będą razem. Ich drogi przecięły się ponownie na planie serialu "Na dobre i na złe". Spojrzeli wówczas na siebie inaczej niż dotychczas, a przyjaźń szybko przerodziła się w miłość. Dla Małgorzaty Waldemar rozwiódł się ze swoją żoną - Darią Trafankowską. Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w 1998 roku. Mają dwoje adoptowanych dzieci - Milenę i Patryka. Chociaż małżeństwo nie przetrwało próby czasu i rozstali się, pozostają w przyjacielskich relacjach. Rozwód orzeczono w 2011 roku.
 • Rafał Maserak - tancerz i choreograf, partner Małgorzaty na parkiecie telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami". Para nawiązała romans (długość związku: kilka lat).


 • Rodzice: Marianna i Kazimierz Foremniakowie

  Dzieci: dwie córki - Aleksandra (urodzona w 1987 r.) i Milena oraz syn Patryk

  Rodzeństwo: brak

  BIO: Małgorzata Foremniak przyszła na świat w Radomiu, ale wychowywała się w Jedlińsku. W 1984 roku rozpoczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na wydziale aktorskim. Po uzyskaniu dyplomu nawiązała współpracę z Teatrem imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Występowała na jego deskach przez trzy lata. Po tym okresie wyjechała do Warszawy. Można ją było oglądać w spektaklach Teatru Kwadrat. Na dużym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1990 roku. Zagrała w filmie Wojciecha Biedronia "In flagranti". Wkrótce przyszły kolejne propozycje - rola w serialu "Bank nie z tej ziemi", "Radio Romans", "Matki, żony i kochanki", "Tajemnica Sagali", "Ekstradycja 2" czy "Sława i chwała". Przełomowym momentem w jej karierze okazał się występ w "Na dobre i złe" u boku Artura Żmijewskiego, Krzysztofa Pieczyńskiego i innych gwiazd.

  Znana z: roli Zosi Burskiej w serialu "Na dobre i na złe". Wystąpiła też w "Tańcu z gwiazdami". Zagrała w teledyskach do piosenek Andrzeja Piasecznego ("Jednym tchem", "Prócz ciebie nic") oraz Natalii Kukulskiej ("Wierność jest nudna"). Zasiada w jury telewizyjnego show "Mam talent". Pojawiła się w kampanii reklamowej koncernu Volkswagen (2006) oraz firmy kosmetycznej Soraya (2008). Jest ambasadorką dobrej woli UNICEF.

  Funkcja w filmie: - aktorka w etiudzie filmowej "Igraszki po obiedzie" (1986) - aktorka w etiudzie filmowej "Romeo i Julia" (1987) - aktorka w filmie "In flagranti" (1991) - aktorka pierwszoplanowa w serialu "Bank nie z tej ziemi" (1993-1994) - aktorka pierwszoplanowa w serialu "Radio Romans" (1994-1995) - aktorka w filmie "Miasto prywatne" (1994) - aktorka w filmie "Daleko od siebie" (1995) - aktorka w serialu "Matki, żony i kochanki" (1995-1998) - aktorka w serialu "Tajemnica Sagali" (1996) - aktorka w serialu "Maszyna zmian. Nowe przygody" (1996) - aktorka w filmie "Musisz żyć" (1997) - aktorka w serialu "Ekstradycja 2" (1997) - aktorka w serialu "Sława i chwała" (1997) - aktorka pierwszoplanowa w serialu "Na dobre i na złe" (1999-2012) - aktorka w filmie i serialu "Quo vadis" (2001, 2002) - aktorka w filmie "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" (2003) - aktorka w filmie i serialu "Pitbull" (2005) - aktorka w serialu "Odwróceni" (2007) - aktorka w filmie "Świadek koronny" (2007) - aktorka w filmie "Och, Karol 2" (2011) - aktorka w filmie "Sługi boże" (2016) - aktorka w filmie "Sonata" (2021)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Telekamery (w latach 2001-2004)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/malgorzata_foremniak_official/


  Link FB: brak jednoznacznych informacji na temat oficjalnego profilu
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index