Jennifer Aniston

Jennifer Aniston pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Nic więc dziwnego, że zainteresowała się aktorstwem. Jednak jej droga na szczyt nie była usłana różami. Długo nie dostawała żadnych znaczących propozycji. Myślała nawet o zmianie zawodu, ale na szczęście zrezygnowała z tego pomysłu. Gdyby stało się inaczej, ucierpiałaby na tym kinematografia. Sprawdź, jaka rola przyniosła Aniston największą popularność.

Imię: Jennifer Joanna

Nazwisko: Aniston

Nazwisko panieńskie: Aniston

Pseudonim: Jen/Jenny

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 11.02.1969 r.

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: aktorka i producentka filmowa

Osoby - związki:Adam Frederic Duritz - amerykański producent i muzyk, wokalista zespołu rockowego Counting Crows (długość związku: kilka miesięcy);Tate Buckley Donovan - amerykański aktor i reżyser, znany z takich produkcji jak "Morderstwo w Białym Domu" czy "Good Night and Good Luck" (długość związku: 3 lata);Brad Pitt - aktor, model i producent filmowy, pierwszy mąż Jennifer Aniston. Para poznała się w 1998 roku i po dwóch latach znajomości stanęła na ślubnym kobiercu. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. W 2005 roku aktorka złożyła pozew rozwodowy;Vince Vaughn - amerykański aktor. Partnerował Aniston w filmie "Sztuka zrywania" (długość związku: ponad rok);Paul Sculfor - brytyjski model i aktor (długość związku: kilka miesięcy);John Mayer - piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny, laureat Grammy za utwór "Your Body Is a Wonderland" (długość związku: rok);Justin Paul Theroux - amerykański aktor, reżyser i scenarzysta, drugi mąż Jennifer Aniston (długość związku: 7 lat).

Rodzice: aktorzy John Aniston i Nancy Dow

Dzieci: brak

Rodzeństwo: John Melick (przyrodni brat ze strony matki) i Alex Aniston (przyrodni brat ze strony ojca)

BIO: Jennifer Aniston pochodzi z Sherman Oaks w Los Angeles. Przed kamerą zadebiutowała w 1989 roku, jednak pierwsze sukcesy przyszły dopiero kilka lat później. Jej kariera nabrała rozpędu po udziale w serialu telewizyjnym "Przyjaciele". Zagrała w wielu komediach romantycznych u boku takich gwiazd jak: Owen Wilson, Adam Sandler, Ben Affleck, Bradley Cooper, Jennifer Connelly, Kate Hudson czy Julia Roberts. Oprócz tego wystąpiła w kilkunastu kampaniach reklamowych. Promowała m.in. linie lotnicze Emirates, piwo Heineken i produkty L'oreal. Pojawiła się też w teledyskach do kilku piosenek: "I'll Be There For You" (The Rembrandts), "Walls" (Tom Petty & The Heartbreakers) czy "I Want to Be in Love" (Melissa Etheridge). Aktorka angażuje się w działalność charytatywną. Wspiera społeczność LGBT+, osoby chore i pokrzywdzone. Część swoich dochodów przekazuje na różnego rodzaju fundacje, np. Clothes Off Our Back, Feeding America, EB Medical Research Foundation, Project A.L.S., OmniPeaceoraz Rape, Abuse & Incest National Network. Pomaganie innym sprawia jej ogromną satysfakcję i daje poczucie spełnienia. W wolnym czasie medytuje i uprawia jogę. Kocha zwierzęta.

Znana z: roli Rachel Green w sitcomie "Przyjaciele". Artystka ma na swoim koncie głównie występy w komediach romantycznych. Zagrała m.in.: w "Sztuce zrywania", "Brusie Wszechmogącym", "Miłości w Seattle", "Dniu Matki", "Dorwać byłą", "Żonie na niby", "Millerach" czy "Tak to się teraz robi".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Mac i ja" (1988) - aktorka w serialu "Przyjaciele" (1994-2004) - aktorka w filmie "Sposób na bezsenność" (1996) - aktorka w filmie "Mąż idealny" (1997) - aktorka w filmie "Moja miłość" (1998) - aktorka dubbingowa w filmie "Stalowy gigant" (1999) - aktorka w filmie "Gwiazda rocka" (2001) - aktorka w filmie "Bruce Wszechmogący" (2003) - aktorka w filmie "Nadchodzi Polly" (2004) - aktorka w filmie "Z ust do ust" (2005) - aktorka w filmie "Sztuka zrywania" (2005) - aktorka w filmie "Marley i ja" (2008) - aktorka w filmie "Tak to się teraz robi" (2009) - aktorka w filmie "Żona na niby" (2011) - aktorka w filmie "Raj na ziemi" (2012) - aktorka w filmie "Cake" (2013) - aktorka dubbingowa w filmie "Bociany" (2016) - aktorka w filmie "Dzień matki" (2016) - aktorka w filmie "Zabójczy rejs" (2019)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Emmy (2002)
 • Złote Globy (2003)
 • MTV (2012, 2014)
 • People's Choice (2001, 2002, 2003, 2004)
 • Teen Choice (2002, 2003, 2004, 2006, 2011)
 • nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych (1996, 2020)


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/jenniferaniston


  Link FB: https://www.facebook.com/JenniferAniston
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index