Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmienił się Matt Le Blanc
East News
Widać upływ czasu?
1/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmienił się Matt Le Blanc
East News

Matt LeBlanc - Joey Tribbiani

Kariera filmowa nie była dana największemu czarusiowi i przystojniakowi z "Przyjaciół" - obchodzącemu dziś 48. urodziny Mattowi LeBlancowi. Z ciekawszych pozycji w jego filmografii możemy znaleźć "Aniołki Charliego" oraz "Zagubionych w kosmosie". O wiele lepiej Matt poradził sobie w telewizji. Jako jedyny z szóstki przyjaciół kontynuował przygodę ze swoją postacią. Przez dwa sezony wcielał się w rolę Joeya w serialu... "Joey". Na kolejny telewizyjny hit z jego udziałem trzeba było poczekać kilka lat, ale opłaciło się. W serialu "Odcinki" gra już od pięciu sezonów i świetnie sobie radzi. Za rolę w nim otrzymał w 2011 roku Złotego Globa. Prywatnie aktor jest rozwiedziony z Melissą McKnight i ma z nią córkę Marinę Pearl.

2/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmieniła się Jennifer Aniston
East News

Jennifer Aniston - Rachel Green

Najlepiej odnalazła się po zakończeniu serialu. Początkowo znana jedynie z roli serialowej Rachel i głośnego małżeństwa z Bradem Pittem. Związek zakończył się rozstaniem, które - jak ćwierkają wróble - Jennifer przeżywa do dzisiaj. W końcu jednak otrząsnęła się i wypłynęła na szeroką wodę. Ma na swoim koncie wiele udanych ról komediowych oraz związki np. z aktorem Vince'em Vaughnem, którego ostatnio można oglądać w serialu "True Detective" u boku... Weroniki Rosati oraz muzykiem Johnem Mayerem. Ostatnio można ją było oglądać w "Dziewczynie wartej grzechu", a w pamięci męskiej części publiczności zapadła jako seksowna dentystka z serii "Szefowie wrogowie". W przyszłym roku zobaczymy ją u boku Kate Hudson w filmie "Mother's Day".

3/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmienił się Matthew Perry
East News

Matthew Perry - Chandler Bing

Przez wielu uważany za najzabawniejszego z przyjaciół, zawodowo ciężko przeżył zakończenie serialu. O ile w trakcie jego trwania pojawiał się w wielu filmach, m.in. u boku Bruce'a Willisa w dwóch częściach "Jak ugryźć 10 milionów", to potem kariera aktora się załamała. Ciężkie chwile czekały go również w życiu prywatnym. Zmagając się z nadwagą i uzależnieniem od leków przeciwbólowych, narkotyków i alkoholu przeszedł leczenie w klinice odwykowej. Odnalazł się na małym ekranie, choć seriale z jego udziałem nie doczekały się popularności. Jego najnowsza produkcja serialowa to "The Odd Couple" i jak wszystkie poprzednie, także i ona nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem widzów.

4/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmieniła się Courteney Cox
East News

Courteney Cox - Monica Geller

Jeszcze w trakcie trwania serialu próbowała zdyskontować sławę zdobytą w "Przyjaciołach" i zaczęła częściej pojawiać się w filmach. Największą sławę przyniosła jej rola dziennikarki Gale Weathers w serii filmów "Krzyk". Potem zanotowała słabszy okres w swojej karierze, by znów święcić triumfy w telewizji. Wszystko za sprawą serialu "Cougar Town: Miasto kocic", za który została nominowana do Złotego Globu. Lepiej wiodło jej się w życiu prywatnym. Przez lata była szczęśliwą żoną aktora Davida Arquette, z którym doczekała się córki Coco Riley. Chrzestną małej Coco została Jennifer Aniston. Niestety związek z Davidem rozpadł się w 2012 roku. W 2016 roku zobaczymy ją u boku Christiny Ricci i Sharon Stone w filmie "Mother's Day" (to inna produkcja o tym tytule niż ta, w której zagra Jennifer Aniston).

5/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmienił się David Schwimmer
ONS/East News

David Schwimmer - Ross Geller

Jeszcze w trakcie trwania "Przyjaciół" zainteresował się reżyserią. Sam wyreżyserował dziesięć odcinków tego najpopularniejszego sitcomu wszech czasów. Równocześnie z karierą reżysera pojawiał się na dużym ekranie, ale były to głównie role epizodyczne. Popularność przyniosła mu rola... żyrafy Melmana z "Madagaskaru", którego dubbingował. Wyreżyserował kilka filmów i odcinków seriali, a niedługo zobaczymy go w "American Crime Story", serialu, który opowiada o kilku z najsłynniejszych kryminalistach Ameryki. Prywatnie David Schwimmer jest żonaty z Zoe Buckman, z którą mają córkę Cleo.

6/7
Jak przez lata od premiery Przyjaciół zmieniła się Lisa Kudrow
East News

Lisa Kudrow - Phoebe Buffay

Choć filmografia Lisy Kudrow jest bogata, to na jej koncie próżno szukać sukcesów na miarę choćby ułamka sławy, jaką przynieśli jej "Przyjaciele". Mimo to aktorka może pochwalić się nominacją do nagrody Emmy, którą przyniosła jej rola w "Wielkim powrocie". Z Courteney Cox spotkała się ponownie w jej telewizyjnym hicie "Cougar Town: Miasto kocic". Kudrow zajęła się też pisaniem scenariuszy do telewizyjnej produkcji "Web Therapy", która doczekała się już czwartego sezonu. Lisa występuje w nim i czasem do udziału zaprasza przyjaciół z... "Przyjaciół". W przyszłym roku pojawi się u boku Anny Kendrick w filmie "Table 19".

7/7
Przyjaciele w komplecie: Matt LeBlanc, Lisa Kudrow, Courteney Cox, David Schwimmer, Jennifer Aniston, Matthew Perry
East News
Serial "Przyjaciele" skończył się w 2004 roku po dziesięciu sezonach. Nadal pozostaje ulubionym serialem na całym świecie.

Macie swoje ulubione odcinki?