bio

 • Wiek:
  54 lat
 • Data urodzenia:
  8 stycznia 1967
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:
Małgorzata Foremniak - urodzona w Radomiu aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, którą to uczelnię ukończyła w 1989 roku. Małgorzata Foremniak debiutowała w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, potem można ją było oglądać na deskach Teatru Kwadrat. Sławę przyniosła jej rola Zosi Burskiej w serialu "Na dobre i na złe". Otrzymała za nią trzy Telekamery dla najlepszej aktorki w latach 2001-2003 oraz Złotą Telekamerę w 2004 roku. W 2003 roku, w trakcie VIII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd. W 2005 roku wystąpiła w drugiej edycji programu "Taniec z gwiazdami". W parze z Rafałem Maserakiem dotarła do finału, gdzie zdobyła drugie miejsce przegrywając z Katarzyną Cichopek i Marcinem Hakielem. Od 2008 roku Małgorzata Foremniak była jurorką show TVN "Mam talent".
Małgorzata Foremniak ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych. M.in. "Avalon", "Boże skrawki", "Quo Vadis", "Zmruż oczy", "Och, Karol 2", "Czerwony Pająk", "Sługi boże".

Małgorzata Foremniak prywatnie

Małgorzata Foremniak była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszy mąż Tomasz Jędruszczak zginął w wypadku samochodowym. Z drugim, reżyserem Waldemarem Dzikim, rozwiodła się w 2011 roku. Z małżeństwa z Tomaszem Jędruszczakiem ma córkę Aleksandrę, a z Waldemarem Dzikim dwoje adoptowanych dzieci: Milenę i Patryka. Małgorzata Foremniak przez jakiś czas była partnerką Rafała Maseraka.