problemy w związku

Problemy w związku najczęściej wynikają z braku zrozumienia.
seriale_o_gejach_singiel_w_nowym_jorku
homoseksualizm
miłość
problemy w związku

Seriale o gejach: 9 tytułów z wysoką notą na Filmwebie!

Seriale o gejach cieszą się rosnącą popularnością, o czym świadczy szereg zdobytych przez nie nagród, takich jak: Emmy, BAFTA TV, AACTA czy GLAAD Media. Jedną z kultowych produkcji tego formatu jest "Heartstopper", który na Filmwebie otrzymał 7,6 na 10 gwiazdek.
Klaudia Stawiarska
Kobieta siedzi samotnie na molo i tęskni za swoim chłopakiem.
miłość
problemy w związku
psychologia

Jak wzmocnić związek na odległość?

Często mówi się, że związek na odległość może przetrwać tylko prawdziwa miłość. Warto jednak mieć świadomość, że podczas, gdy nikt do końca nie wie, co kryje się za tym określeniem, istnieją praktyczne sposoby odnośnie tego jak utrzymać taki związek.
Dorota Blumczyńska
Para zakochanych po kłótni siedzi na kanapie i nie odzywa się do siebie.
małżeństwo
problemy w związku
psychologia

Jak słowa "zawsze" i "nigdy" niszczą związek

Kiedy w związku czy małżeństwie pojawia się kryzys, a emocje sięgają zenitu, ludzie często sięgają po słowa “zawsze” i “nigdy”. Po fakcie często zdają sobie sprawę, że rozmową poszła nie do końca w taki sposób, jakby chcieli i zaczynają zastanawiać, jak rozmawiać z dziewczyną czy chłopakiem.
Dorota Blumczyńska
Para młodych ludzi kłóci się ze sobą.
zdrowie
problemy w związku
hormony

Nie kłóć się po paracetamolu

Leki przeciwbólowe są jednymi z najczęściej zażywanych w Polsce. Oprócz skutków ubocznych, o których mówią ulotki, mogą one również czasowo wpływać na psychikę człowieka, zmieniając sposób, w jaki odczuwa on emocje.
Dorota Blumczyńska
Kobieta zagląda swojemu chłopakowi przez ramię, który pisze smsy.
problemy w związku
psychologia

Skąd mam wiedzieć, czy mój partner ma dobre intencje?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ich partner ma dobre intencje. Jest to pytanie, na które niełatwo odpowiedzieć, ponieważ motywacja ludzi jest często tak zagmatwana, że sami nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co nimi kieruje. Jednak to, co charakteryzuje udany związek to obecne w nim zaufanie, które sprawia, że nie trzeba zadawać takich pytań.
Dorota Blumczyńska
Kobieta i mężczyzna trzymają w dłoniach papierowe serce.
miłość
problemy w związku
psychologia

Pielęgnowanie wdzięczności polepsza związek

Tym, co często tworzy szczęśliwy związek jest wdzięczność – cecha, której mało kto posiada w nadmiarze. Dlatego warto wiedzieć, jak ją w sobie wyćwiczyć i starać się robić to każdego dnia. Nie tylko wzmacnia ona bliskie relacje, ale też sprawia że człowiek staje się o wiele szczęśliwszy.
Dorota Blumczyńska
Młody mężczyzna ma problemy a kobieta stara się mu pomóc.
problemy w związku
psychologia

Jak wspierać partnera w trudnych chwilach?

Każdy człowiek napotyka w swoim życiu cięższe chwile, w czasie którym trudniej mu w pełni angażować się w związek, ponieważ brak mu sił. Prawdziwa miłość prowadzi do wspierania partnera w takich chwilach, a nie robienia mu wyrzutów, co mogłoby wywołać kryzys w związku.
Dorota Blumczyńska
Para zakochanych po kłótni nie odzywa się do siebie.
problemy w związku
psychologia

Co robić kiedy partner ignoruje Twoje potrzeby?

Udany związek to taki, w którym potrzeby obu partnerów są zaspokajane. Często zdarza się jednak, że jeden z nich czuje, że tak nie jest i w związku dochodzi do kryzysu. Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, jak rozmawiać z chłopakiem czy dziewczyną.
Dorota Blumczyńska
Młoda para pozstanawia rozstać się.
miłość
problemy w związku
psychologia

Jak zerwanie wpływa na osobowość człowieka?

Zerwanie bywa bardzo trudnym doświadczeniem życiowym, po którym potrzeba czasu, żeby dojść do siebie. Z drugiej strony wielu osobom pozwala na zupełną odmianę życia, a nawet przekształcanie własnej osobowości, co w normalnych warunkach rzadko jest możliwe.
Dorota Blumczyńska
Jak się dowiedzieć, że partner mnie nie szanuje?
miłość
zdrada
problemy w związku

Skąd wiadomo, że partner mnie nie szanuje?

Wiele kobiet zastanawia się nad po czym poznać, że facetowi zależy oraz w jaki sposób zmierzyć jego miłość i szacunek. Pojawiają się też pytania o to co zrobić, jeżeli dojdzie się do wniosku, że facet cię już nie szanuje. Odpowiedzi mogą być jednak prostsze niż się wydaje.
Dorota Blumczyńska
uczestnicy terapii grupowej
problemy w związku
problemy psychiczne
Psychika

Na czym polega psychodrama? Przebieg, techniki i zalety

Psychodrama jest formą terapii, która łączy w sobie wiedzę psychologiczną z odgrywaniem ról. W tej formie pomocy wykorzystuje się techniki dramy, zamiany ról, lustra czy pustego krzesła. Dzięki psychodramie można poruszać poważne trudności psychiczne w bezpiecznych warunkach.
Tomasz Delmaczyński
kobieta i mężczyzna u terapeuty
problemy w związku
psychologia

Kiedy się udać do terapeuty par oraz jak wygląda sesja?

Psychoterapia par jest formą pomocy psychologicznej, w której biorą udział partnerzy i terapeuta. Spotkania trwają zwykle 1,5 godziny, a proces kończy się znacznie szybciej niż w przypadku terapii indywidualnej. Charakter pomocy zależy od nurtu, w którym szkolił się terapeuta (np. psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny). Na psychoterapię par warto się udać w przypadku każdej formy kryzysu w związku.
Tomasz Delmaczyński
zmartwiona kobieta
Rozwód
problemy w związku
psychologia

Co po rozwodzie? Zmiany małymi krokami, szukanie wsparcia, akceptacja emocji

W skali psychologicznej doświadczenie rozwodu jest równie trudnym przeżyciem jak śmierć bliskiej osoby. Niekiedy oprócz stresu obu stronom towarzyszy bezsenność, samotność, a nawet depresja. W tym czasie nie można ignorować tych emocji, lecz akceptować je. Należy też szukać wsparcia ze strony bliskich.
Tomasz Delmaczyński
Kobieta siedzi na łóżku i kłóci się z mężem.
uzależnienia
problemy w związku
problemy psychiczne

Zespół Otella – obsesyjna podejrzliwość. Objawy, przyczyny i leczenie urojeń

Zespół Otella to rodzaj urojenia objawiającego się obsesyjnym podejrzewaniem partnerki o zdradę. Choroba jest skutkiem niskiej samooceny osoby uzależnionej od alkoholu. Leczenie zespołu Otella polega na farmakoterapii i rozmowach z psychiatrą.
Tomasz Delmaczyński
mężczyzna i kobieta siedzą przygnębieni na łóżku
seks
antykoncepcja
problemy w związku

Niepłodność u mężczyzn – przyczyny i leczenie

Niepłodność od bezpłodności różni się tym, że można ją wyleczyć lub można zastosować zabieg in vitro. Do chorób, które powodują męską niepłodność zaliczamy choroby układu krążenia, cukrzycę, niedoczynność przysadki mózgowej czy zapalenie nerek. Leczenie niepłodności polega na stosowaniu farmakoterapii. Opiera się ona głównie na antybiotykach i specjalnych lekach. Często ważną rolę odgrywa również psychoterapia.
Tomasz Delmaczyński
nakładanie na nogę białej opaski
moda
problemy w związku
psychologia

Przesądy ślubne – tradycja z przymrużeniem oka

Przesądy ślubne warto traktować z przymrużeniem oka. Przygotowania do wesela wiążą się z mnóstwem obowiązków, dokładanie do nich konieczności przestrzegania niezliczonej liczby dziwnych zasad to dodatkowe obciążenie i tak mocno napiętego terminarza. Niektóre ze ślubnych zabobonów wynikają z doświadczeń lub wierzeń, inne wskazują, co wolno robić a czego nie, bez podania przyczyny czy skutku.
Joanna Jędrzejczyk
Młode małżeństwo planuje domowe wydatki.
małżeństwo
problemy w związku
związki

Planowanie budżetu – kalendarz wydatków, zakupy on-line, promocje

Planowanie domowego budżetu dobrze jest rozpocząć od zrobienia kalendarza, w którym można zapisywać wszystkie przychody i rozchody. Warto też oszczędzać na zakupach spożywczych poprzez zrobienie listy zakupów. Dobrze też robić rzadsze, lecz większe jednorazowe zakupy.
Tomasz Delmaczyński
Małżeństwo połóciło się i siedzi na przeciwległych brzegach kanapy.
miłość
małżeństwo
problemy w związku

Problemy w związku – terapia par, objawy kryzysu, dobre książki

Częste problemy w małżeństwie to trudności w komunikacji, nierozwiązane konflikty w przeszłości oraz niespełnione oczekiwania. Objawami kryzysu w związku jest unikanie intymności, rozdrażnienie czy brak zainteresowania partnerem.
Tomasz Delmaczyński
Zmęczony i zmartwiony mężczyzna podpiera ręką głowę
seks
miłość
problemy w związku

Przyczyny niechęci mężczyzn do seksu

Jeśli facet nie chce się kochać, być może ma zaburzenia erekcji, na które skarży się nawet do 20% mężczyzn. Dodatkowo może cierpieć na stany lękowe bądź depresję. Nie wolno lekceważyć trudności z osiągnięciem wzwodu, gdyż mogą one świadczyć o groźnych chorobach układu krążenia.
Agnieszka Krasa
Mężczyzna o niebieskich oczach, podpiera dłonie o stół.
problemy w związku
randki
psychologia

Co tak naprawdę ma na myśli facet, kiedy mówi, że nie szuka dziewczyny?

Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.
Magdalena Ładuniuk
Plemniki
problemy w związku
hormony
Choroby

Oligospermia czyli zbyt mała liczba plemników w nasieniu. Przyczyny i leczenie.

Oligospermia występuje wtedy gdy w nasieniu jest zbyt mało aktywnych plemników. W zależności od ich ilości wyróżnia się oligospermię łagodną, umiarkowaną, ciężką, kryptozoospermię i azoospermię. Problem może rozwiązać zabieg chirurgiczny, często zaś wystarczy leczenie farmakologiczne.
Anna Harasymiuk
Dwójka zakochanych ludzi z rozłożonymi rękami, zbliżają się do pocałunku.
miłość
zdrada
problemy w związku

Facet się nie odzywa czyli jedna z 5 oznak na to, że mu nie zależy

Brak kontaktu ze strony mężczyzny można tłumaczyć małą ilością czasu. Czasami jednak jest to objaw lekceważącego podejścia do kobiety. Mężczyźnie może nie zależeć na budowaniu stałego związku, dlatego ignoruje dziewczynę i wymyśla wymówki, żeby się z nią nie spotykać.
Magdalena Bytys
Dziewczyna czeka na telefon od chłopaka
problemy w związku
randki
psychologia

Dlaczego chłopak nie dzwoni po spotkaniu. Kiedy odezwać się po pierwszej randce?

Jeśli chłopak nie odzywa się po randce, może to oczywiście oznaczać, że nie jest zainteresowany dalszym utrzymywaniem znajomości. Zanim jednak dojdziesz do takiego wniosku, zastanów się, czy na pewno właściwie interpretujesz jego milczenie. Nie ma określonych zasad, mówiących o tym, kiedy należy odezwać się po randce.
Anna Cholewa
Kobieta obejmuje mężczyznę i uśmiecha się do niego
miłość
problemy w związku
związki

Poliamoryzm – miłość nie musi być zamknięta w związku

Poliamorysta to osoba, która nie pozostaje w związku z tylko jedną osobą, lecz jest otwarta także na inne relacje. Wielomiłość, czyli poliamoria, polega na przyzwoleniu obojga partnerów na wchodzenie w inne intymne relacje, które nie zawsze muszą wiązać się z seksem.
Justyna Dąbrowska
Mężczyzna i kobieta po kłótni, nie rozmawiają ze sobą
problemy w związku
psychologia

Jak rozmową rozwiązać konflikt w związku?

Po wszelkich kłótniach wskazana jest indywidualna refleksja. Konflikt można rozwiązać poprzez: znalezienie jego przyczyny, rozmowę o swoich emocjach oraz ustalenie zasad postępowania. Na koniec potrzebne są przeprosiny, wybaczenie sobie nawzajem błędów oraz praca nad ich unikaniem.
Agnieszka Bąder
Stojacy tyłem chłopak z plecakiem nad morzem
miłość
problemy w związku
psychologia

Odzyskaj byłego chłopaka! Oto najlepsze wskazówki, jak to zrobić

Jak odzyskać faceta, którego kochasz: najpierw uświadom sobie, czy to na pewno miłość, a nie przyzwyczajenie lub obawa przed byciem singlem. Daj mu od siebie odpocząć, nie pisz, nie dzwoń, nie pojawiaj się w jego ulubionych miejscach. Nie wzbudzaj w nim zazdrości, bo urażony odejdzie na zawsze.
Agnieszka Krasa
para w łóżku
seks
miłość
problemy w związku

Namiętny seks po ślubie – fantazja, uwodzenie i zaskoczenie

Seks po ślubie będzie ekscytujący i namiętny, jeżeli znajdzie się w nim element zaskoczenia. By zapobiec rutynie w łóżku, zaproponuj nowe pieszczoty i pozycje seksualne. Znajomość swoich ciał i potrzeb to przewaga seksu małżeńskiego nad współżyciem z nowy partnerem.
Anna Bartoś
smutna kobieta siedząca na schodach
rozwój osobisty
problemy w związku
psychologia

Bolesne rozstania – jak sobie poradzić po zerwaniu?

Rozstanie z chłopakiem zawsze wiąże się z silnymi negatywnymi emocjami. Jak każda strata, także i ta wymagać będzie przejścia przez kilka etapów: tęsknotę i żal, smutek i pustkę, po których dopiero można na nowo układać życie uczuciowe.
Justyna Dąbrowska
otyła kobieta leżąca w łóżku
seks
problemy w związku
orgazm

Feedersi – wielbiciele puszystych pań czy groźni fetyszyści?

Feedersi to określenie mężczyzn, których pociągają puszyste kobiety. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma w tym nic złego, jednak tzw. dokarmiacze nie ograniczają się do samego uwielbienia krągłych kształtów. Często po prostu tuczą swoje partnerki, by te były jak najcięższe.
Justyna Dąbrowska
Zdrada w związku
problemy w związku
psychologia

Gen zdrady istnieje, występuje jednak tylko u kobiet

Badania udowodniły, że mutacja genu receptora wazopresyny może wiązać się ze skłonnością do zdrady. Ta prawidłowość występuje jednak wyłącznie u kobiet. „Gen zdrady” nie może jednak stanowić wytłumaczenia dla każdego przypadku niewierności.
Anna Cholewa
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa