Mam Talent

"Mam talent!" zaliczany jest do najpopularniejszych programów typu talent-show w Polsce. Emitowany jest na kanale TVN od 2008 r. na bazie brytyjskiego formatu "Got Talent". Osoby, które biorą w nim udział, później często mają otwartą drogę do dalszej kariery. Przykładami mogą być Kamil Bednarek czy Zespół Sound'n'Grace.Kraj produkcji: Polska (na bazie brytyjskiej licencji formatu "Got Talent")

Język: polski

Liczba sezonów/odcinków: Format liczy aktualnie 13 sezonów i 167 odcinków.

Reżyser: Wojciech Iwański

Produkcja: Fremantle Media Polska w latach 2008-2018, Fremantle w latach 2018-2019 i w 2021 r.

Prowadzący: Przez pierwsze dwanaście sezonów prowadzącymi program byli Marcin Prokop oraz Szymon Hołownia. Po rezygnacji Hołowni zastąpił go w trzynastej edycji Michał Kempa.

Jury: Skład jury programu kilkukrotnie się zmieniał. Od początku zasiadają w nim Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak. W pierwszych trzech edycjach towarzyszył im Kuba Wojewódzki, którego na dwie edycje zastąpił Robert Kozyra. Od szóstej do dwunastej edycji trzecim członkiem jury był Agustin Egurrola. W ostatniej - trzynastej - edycji do Chylińskiej i Foremniak dołączył Jan Kliment.

Gdzie jest emitowany: Na TVN; program można obejrzeć także na TVN Player i na stronie internetowej.

Premiera: Premierowy odcinek programu został wyemitowany 13 września 2008 r.

Gatunek: program rozrywkowy, talent-show

Ogólny zarys fabuły: Program składa się z trzech etapów - eliminacji, występów półfinałowych na żywo oraz finału. W czasie eliminacji w kilku największych miastach polski uczestnicy prezentują przed jury swoje występy - najczęściej jest to śpiew, taniec czy akrobatyka, ale pojawiają się także inne dziedziny. Aby osoba przeszła dalej, przynajmniej dwóch z trzech jurorów musi "być na tak". Dodatkowo, w przypadku gdy któremuś z jurorów występ nie przypadł do gustu, naciska przycisk i pojawia się czerwony znak "X". Trzy podświetlone "X" przerywają natychmiast występ. Od 7 edycji wprowadzono "złoty przycisk". Jego naciśnięcie przez któregoś z jurorów lub prowadzących (każdy ma możliwość tylko jednokrotnego naciśnięcia w całym programie) przenosi uczestnika od razu do półfinału. Po eliminacjach zostaje 130 uczestników, z których następnie wybierane są osoby do półfinału. Dzieli się on na kilka odcinków, w których w zależności od edycji prezentuje się po ośmiu - dziesięciu uczestników. Telewidzowie w czasie programu na żywo głosują, wysyłając SMS-y. Osoba lub grupa z największą liczbą głosów przechodzi do finału. Uczestnicy, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, pozostają do oceny jury. Ten, który zdobędzie poparcie większej liczby członków jury, przechodzi jako drugi do odcinka finałowego. W trzynastej edycji wprowadzone zostały dwie nowości na tym etapie - "platynowy przycisk" oraz "dzika karta". Pierwsze rozwiązanie pozwala na wskazanie jednej grupy lub osoby, która z półfinałów dostanie się bezpośrednio do finału. "Dzika karta" natomiast to możliwość przejścia do finału dla uczestnika, który odpadł w czasie dogrywki z oceną jury, a jednocześnie otrzymał największą liczbę głosów telewidzów. W finale na żywo bierze udział dziesięciu uczestników. Po zakończeniu występów odczytywane są nazwiska osób lub nazwy grup, które zdobyły największą liczbę głosów. Jest to podawane w kolejności przypadkowej. Następnie, aby podnieść napięcie, odczytywane są już informacje o tym, kto zajął kolejno trzecie, drugie i pierwsze miejsce. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagrody zwycięzca występuje jeszcze raz.

Uczestnicy: Wśród uczestników programu, którzy rozwinęli karierę, warto wymienić przede wszystkim: Kamila Bednarka, Mateusza Ziółko czy zespół Sound'n'Grace. Oprócz tego wśród uczestników znalazły się takie osoby i grupy, jak: Melkart Ball, Klaudia Kulawik, AudioFeels, Magdalena Welc, Sabina Jeszka czy Me Myself And I.

Mam Talent

Lenka Kliment w białej koszulce
Taniec z Gwiazdami
Mam Talent

Lenka Klimentowa urządziła pokój dla dziecka i pokazała duży ciążowy brzuszek

"Zrobiliśmy po swojemu" napisała Lenka Klimentowa. Pierwsze dziecko tancerki lada dzień pojawi się na świecie.
Karolina Błaszkiewicz
Miłosz Bachonko wygrał 14. edycję Mam talent
Mam Talent

"Mam talent 14": Znamy zwycięzcę! Kto tym razem podbił serca widzów?

Właśnie zakończyła się 14. edycja "Mam talent". Ostatni odcinek dostarczył widzom wiele emocji, co nie ułatwiło wyboru. Kto zgarnął czek na 300 tysięcy złotych?
Mateusz Sidorek
Finaliści Mam talent 14
Agnieszka Chylińska
Mam Talent

"Mam talent 14": Dziś finał! Oni powalczą o zwycięstwo i czek na 300 tysięcy złotych

Oto finaliści 14. edycji "Mam talent" - poznajcie ich bliżej! Wśród nich Paula Biskup, Martyna Stawowy czy Paweł Haczkur. Kto ma największe szanse na wygraną?
Bartek Ufniarz
Lenka Klimentowa z mężem
TVN
Polsat
Taniec z Gwiazdami

Lenka Klimentowa nie ochrzci dziecka. Zdradziła dlaczego!

Lenka Klimentowa i Jan Kliment już niebawem przywitają na świecie swoje pierwsze dziecko. Teraz tancerka wyznała, że nie zamierza ochrzcić synka.
Izabela Argalska
Sara James nie jest zadowolona z występu w America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James nie jest zadowolona z występu w "America's Got Talent"?! "Dramat. Naprawdę"

Sara James podbiła serca amerykańskiej publiczności swoimi występami w "America's Got Talent". Sama artystka nie jest jednak do końca zadowolona ze swojego finałowego wykonu! Dlaczego?
Izabela Argalska
Uczestnik Mam Talent zmarł na scenie. Arsenio Puro nie żyje
Mam Talent
śmierć

Uczestnik "Mam Talent" zmarł na scenie! Widownia nie kryła śmiechu. "Myśleli, że to żart"

Czegoś takiego w "Mam Talent" jeszcze nie było. Podczas występu magika, Arsenio Puro, iluzjonista osunął się na ziemię. Jak się okazało, mężczyzna zmarł podczas show!
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Mam talent: Paula Biskup
Mam Talent

"Mam talent": 15- letnia Paula Biskup oczarowała swoim głosem i zdobyła złoty przycisk! WIDEO

Paula Biskup zaśpiewała na scenie w "Mam telant" i zachwyciła jurorów, publiczność i prowadzących. Musicie zobaczyć występ nastolatki!
Karolina Błaszkiewicz
Jan i Lenka Klimentowie w Dzień Dobry TVN
Taniec z Gwiazdami
Mam Talent

Jan Kliment o zachowaniu Lenki w ciąży. Jedno się zmieniło! 

Jan i Lenka Klimentowie już wkrótce po raz pierwszy zostaną rodzicami. Przyszły tata zdradził, czy jego żona ma zachcianki w ciąży i jak się zmieniła!
Karolina Błaszkiewicz
Mam Talent 13: 14-letnia Nikola Kawała zdobyła złoty bilet
Agnieszka Chylińska
Mam Talent

"Mam Talent": 14-letnia Nikola doprowadziła Agnieszkę Chylińską do łez. Zdobyła złoty przycisk

Występ 14-letniej Nikoli zapewnił jej nie tylko owacje na stojąco. Wrażliwość i talent dziewczyny doprowadził jury do łez i zagwarantował jej udział w wielkim finale show!
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Sara James śpiewa głosem wielkich gwiazd
Mam Talent
Sara James

TYLKO U NAS! Sara James śpiewa głosem Shakiry, Celine Dion i Britney Spears. Rzeczywiście brzmi jak one?

Sara James wróciła już do Polski i udzieliła wywiadu dla Party.pl. Młoda artystka specjalnie dla nas zaśpiewała głosem innych gwiazd! Co za emocje...
Milena Tuzimek
Agnieszka Chylińska w kolorowej stylizacji
Agnieszka Chylińska
TVN
Mam Talent

Agnieszka Chylińska otrzymała niesamowity prezent od męża!

Agnieszka Chylińska 12 lat temu powiedziała "tak" swojemu partnerowi. Z okazji rocznicy ślubu mąż przygotował dla niej wyjątkową niespodziankę!
Izabela Argalska
Agnieszka Chylińska w zaskakującym wyznaniu. Na fotografii Agnieszka Chylińska na główną 1200/900
Agnieszka Chylińska
Mam Talent

Agnieszka Chylińska w zaskakującym wyznaniu. Przed kamerami popłynęły łzy

Agnieszka Chylińska, ocierając łzy po występie jednej z uczestniczek najnowszej edycji "Mam Talent" wypowiedziała słowa, których nikt się nie spodziewał.
Izabela Argalska
Sara James i Black Eyed Peas w finale America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Tak Sara James imprezowała po finale "America's Got Talent". Prawdziwa gwiazda

Sara James opuszcza USA i wraca do Polski. Pokazała jak pożegnała się z finalistami "America's Got Talent". Dodała także wzruszający wpis.
Natalia Brzostowska
Sara James i Black Eyed Peas w America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Black Eyed Peas nie dali Sarze James zabłysnąć? Ostre komentarze po finale "America's Got Talent"

Widzowie nie kryją oburzenia po występie Sary James i Black Eyed Peas: "Czy ktoś powiedział tym trzem facetom, że dziewczyna też musi śpiewać? "
Natalia Brzostowska
Sara James podsumowuje udział w America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James zabrała głos po finale "America's Got Talent": "Cudownie spełniać marzenia"

Sara James nie wygrała "America's Got Talent", jednak niewątpliwie osiągnęła olbrzmi sukces. Tak podsumowała swoją przygodę w Ameryce.
Natalia Brzostowska
Występ Sary James i Black Eyed Peas w America's Got Talent
Black Eyed Peas
Mam Talent
Will.I.Am

Sara James wystąpiła z Black Eyed Peas w finale "America's Got Talent". WIDEO

Lider zespołu Black Eyed Peas chwalił Sarę James z "America's Got Talent": "Ona jest supergwiazdą, ma wszystko". Internauci podzieleni.
Natalia Brzostowska
Sara James w finale America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

"America's Got Talent": Oto wyniki finału! Wiemy, które miejsce zajęła Sara James!

Na ten dzień czekali wszyscy fani Sary James! Znamy wyniki finału amerykańskiego "Mam talent" z udziałem 14-letniej Polki. Jest też nowy występ wokalistki!
Bartek Ufniarz
Sara James i jej największy konkurent w amerykańskim Mam talent
Mam Talent
Sara James

Sara James wygra "America's Got Talent"? Amerykańskie media oceniają jej szanse 

Jakie szanse na wygraną w amerykańskim "Mam talent" ma Sara James? Zanim poznamy wyniki, zagraniczne media prześcigają się w typowaniach. Kto jest jej największym konkurentem?
Izabela Argalska
Sara James w finale America's Got Talent 2
Mam Talent
Sara James

Sara James wygra „America’s Got Talent”?! Zagraniczni fani są pewni! „Jest zwyciężczynią tego sezonu”

Sara James po finałowym występie w „America’s Got Talent” może liczyć na ogromne wsparcie fanów, również zagranicznych! Wielu z nich typuje ją na zwyciężczynię!
Milena Tuzimek
Agnieszka Chylińska
Agnieszka Chylińska
TVN
Mam Talent

Agnieszka Chylińska zaskoczyła metamorfozą! Nowa fryzura podzieliła fanów gwiazdy

Agnieszka Chylińska lubi zaskakiwać swoim wizerunkiem. Tym razem jednak postanowiła pokazać się w naturalnym wydaniu!
Izabela Argalska
Sara James w finale America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James zachwyciła w finale "America's Got Talent"! Mamy nagranie z jej występu!

Sara James za swój finałowy występ w "America's Got Talent" otrzymała owacje na stojąco! Polska wokalistka zdecydowała się zaskakujący i trudny utwór.
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Sara James w Dzień Dobry TVN
Mam Talent
Sara James

Nauczyciel Sary James zaskoczył wyznaniem: "Zaczęła śpiewać i się załamałem"

Sara James zachwyciła w amerykańskim "Mam talent" i szykuje się do wielkiego finału show. Teraz głos młodej wokalistki skomentował jej nauczyciel muzyki ze szkoły podstawowej.
Karolina Błaszkiewicz
Sara James w amerykańskim Mam talent
Mam Talent
Sara James

Sara James w finale "America's Got Talent". Gdzie i kiedy oglądać? Co zaśpiewa?

Finał amerykańskiego "Mam talent" z Sarą James już wkrótce. Zobaczcie wpis wokalistki przed występem! Co może wygrać?
Bartek Ufniarz
Sara James przed finałem America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James w finale "America's Got Talent". Pokazała kulisy przygotowań

Sara James pokazała, jak bawi się na próbach przed finałem "America's Got Talent". "Zgadnijcie, co zaśpiewam w finale".
Natalia Brzostowska
Piotr Balicki, Jan Kliment
TVN
Mam Talent

Jan Kliment nie ukrywał wzruszenia przed pogrzebem Piotra Balickiego: "Ciężko mi mówić..."

Jan Kliment i jego żona przyjaźnili się z Piotrem Balickim i rok temu razem wypoczywali na wakacjach. Juror "Mam talent" łamiącym głosem opowiedział o bliskiej relacji ze zmarłym konferansjerem.
Karolina Błaszkiewicz
Sara James i Arleta Dancewicz w America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Mama Sary James pokazała kulisy "America's Got Talent". "Mamy to, Sarka w finale"

Mama Sary James przeżywa udział córki w 'America's Got Talent". Pokazała mnóstwo zdjęć. Wzruszająca relacja nastolatki i jej mamy.
Izabela Argalska
Sara James w America's Got Talent 1
Mam Talent
Sara James

Wpadka Sary James w "America's Got Talent". Zabawne przejęzyczenie

Po tym, jak Sara James usłyszała, że dostała się do finału "America's Got Talent", zaliczyła drobną wpadkę. Emocje zdecydowanie wzięły górę!
Iwona Smutek
Sara James w finale America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James w finale "America's Got Talent"! USA oszalało na punktcie nastolatki z Polski 

Simon Cowell o awansie Sary James do finału "America's Got Talent": "Sprawisz, że ten finał będzie wyjątkowy". Kiedy i gdzie oglądać?
Natalia Brzostowska
Sara James zachwyciła w półfinale America's Got Talent
Mam Talent
Sara James

Sara James w półfinale "America's Got Talent". Otrzymała owacje na stojąco! Jest w finale? 

Sara James zrobiła furorę w półfinale "America's Got Talent"! Simon Cowell: "Ten wybór piosenki był genialny". Mamy wideo.
Natalia Brzostowska
Kim jest Sara James z America's Got Talent
Eurowizja
Mam Talent
The Voice Kids

Kim jest Sara James z "America's Got Talent"? Nastolatka z Polski wygra amerykańskie show? 

Sara James uznawana jest za muzyczne objawienie ostatnich lat. Co o niej wiadomo? Kim są rodzice Sary James? Jak zaczęła się jej kariera?
Natalia Brzostowska
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa