Ben Affleck - aktor, producent, reżyser i scenarzysta filmowy

Ben Affleck to amerykański aktor, producent filmowy, reżyser i scenarzysta. Jest dwukrotnym laureatem Oscara i zdobywcą trzech Złotych Globów.Imię: Benjamin

Nazwisko: Geza Affleck-Boldt

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Ben Affleck

Wzrost: 192 cm

Data urodzenia: 15.08.1972 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, producent filmowy

Osoby - związki:
 • narzeczona Jennifer Lopez (2002-2004);
 • żona Jennifer Garner (2005-2018);
 • partnerka Jennifer Lopez (od 2021).


 • Rodzice: matka Chris Anne (nauczycielka), ojciec Timothy Byers Affleck (imał się wielu zawodów, m.in. pracy socjalnej, handlu, barmaństwa, aktorstwa).

  Dzieci: córka Violet Anne (ur. 2005), córka Seraphina Rose Elizabeth (ur. 2009), syn Samuel Garner (ur. 2012)

  Rodzeństwo: brat Casey (aktor)

  BIO: Ben Affleck dorastał w domu, w którym obecna była sztuka. Jego matka przyjaźniła się z ludźmi ze świata filmu, co zaowocowało udziałem Bena i jego brata w licznych castingach. Na małym ekranie Ben zadebiutował w 1981 roku, mając zaledwie 9 lat. Wówczas zaprzyjaźnił się z Mattem Damonem, który również przejawiał talent aktorski. W 1989 roku Ben wystąpił obok Kevina Costnera w filmie "Pole marzeń". W wieku 13 lat wziął udział w dziecięcym programie telewizyjnym, emitowanym w Meksyku. Po ukończeniu szkoły średniej Ben rozpoczął studia języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Vermontu. W wieku 18 lat zaczął studia o Bliskim Wschodzie na Occidental College, na które uczestniczył jedynie przez półtora roku. Pierwszą główną rolą aktora była postać w dramacie "Glory Daze" w 1995 roku. Przełomem w karierze aktorskiej okazała się rola w komedii romantycznej "W pogoni za Amy". W 1997 roku Ben wystąpił w filmie "Buntownik z wyboru", do którego napisał również część scenariusza. Obraz okazał się sukcesem międzynarodowym i jednocześnie potwierdził kunszt aktorski Afflecka. W wieku 22 lat Ben należał już do elity aktorów rynku amerykańskiego. Kolejną doskonałą jego rolą okazał się występ w obsypanym Oscarami filmie "Zakochany Szekspir". Wraz z umiejętnościami aktorskimi artysta rozwijał również swoje zdolności reżyserskie i scenopisarskie. Wystąpił w kilkudziesięciu nagradzanych produkcjach. Jego rozpoznawalność międzynarodowa urosła w 2003 roku, kiedy na światło dzienne wyszedł związek z wokalistką Jennifer Lopez. Aktor zaczął mniej występować w filmach. Do pracy powrócił w 2006 roku. Sześć lat później wyreżyserował film "Operacja Argo", a także zagrał w nim jedną z głównych ról. Obraz okazał się międzynarodowym hitem, który przyniósł Benowi m.in. Oscara, Złoty Glob i Nagrodę BAFTA. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność aktora i jego kunszt gry, otrzymał on propozycję wcielenia się w postać batmana, która ostatecznie spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Ben Affleck jest obecnie aktywnym aktorem i reżyserem. Poza pracą filmową prowadzi działalność humanitarną. W 2010 roku został współzałożycielem organizacji Eastern Congo Intiative, która oferuje m.in. wsparcie kongijskim rolnikom. Affleck wielokrotnie przemawiał na wiecach politycznych w Waszyngtonie i angażował się w kampanie charytatywne. Pomaga również organizacjom działającym na rzecz bezdomnych.

  Funkcja w filmie: Ben Affleck zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Poniżej najpopularniejsze produkcje z udziałem aktora:aktor w filmie "Buffy - postrach wampirów", 1992;aktor w filmie "Uczniowska balanga", 1993;aktor w filmie "W pogoni za Amy", 1997;aktor w filmie "Buntownik z wyboru", 1997;aktor w filmie "Zakochany Szekspir", 1998;aktor w filmie "Uwikłany", 2000;aktor w filmie "Pearl Harbor", 2001;aktor w filmie "Suma wszystkich strachów", 2002;aktor w filmie "Derdevil", 2003;aktor w filmie "Hollywoodland", 2006;aktor w filmie "Miasto złodziei", 2010;aktor w filmie "Operacja Argo", 2012;aktor w filmie "Legion samobójców", 2016;aktor w filmie "Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości", 2016;aktor w filmie "Liga sprawiedliwości" 2017;aktor w filmie "Droga powrotna", 2020;aktor w filmie "Liga sprawiedliwości Zacka Snydera", 2021.Ben Affleck odpowiada również za reżyserię i scenariusz kilku nagradzanych produkcji filmowych. To m.in.:scenarzysta filmu "Buntownik z wyboru", 1997;reżyser i scenarzysta filmu "Gdzie jesteś, Amando", 2007;reżyser i scenarzysta filmu "Miasto złodziei", 2010;reżyser i producent filmu "Operacja Argo", 2012;reżyser i scenarzysta filmu "Nocne życie", 2016;scenarzysta filmu "Ostatni pojedynek", 2021.

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: Aktor jest laureatem prawie 30 nagród. Poniżej najbardziej prestiżowe: - 1998 - Oscar za najlepszy scenariusz oryginalny "Buntownik z wyboru"; - 1998 - Złoty Glob za najlepszy scenariusz filmu "Buntownik z wyboru"; - 1999 - Nagroda Gildii Aktorów Filmowych w kategorii aktor za film "Zakochany Szekspir"; - 2006 - MFF w Wenecji Puchar Volpi w kategorii najlepszy aktor w filmie "Hollywoodland"; - 2013 - Critics Choice w kategorii najlepszy reżyser za film "Operacja Argo"; - 2013 - Cezar w kategorii najlepszy film zagraniczny "Operacja Argo"; - 2013 - Nagroda Gildii Aktorów Filmowych w kategorii aktor za film "Operacja Argo"; - 2013 - Złoty Glob w kategorii najlepszy reżyser za film "Operacja Argo"; - 2013 - Oscar w kategorii najlepszy film za obraz "Operacja Argo".

  Link Instagram: https://www.instagram.com/benaffleckoficiall/

  Link FB: https://www.facebook.com/benaffleck
  Jennifer Lopez i Ben Affleck toną w pocałunkach na premierze filmu Air
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck toną w pocałunkach na premierze filmu "Air". Koniec plotek o kryzysie?

  Choć w kuluarach ostatnio huczało od domniemanym kryzysie w małżeństwie Jennifer Lopez i Bena Afflecka, ich najnowsze zdjęcia na dobre je rozwieją. Popatrzcie tylko na te kadry!
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Najpierw bliźniacze tatuaże, potem randka. Tak Jennifer Lopez i Ben Affleck świętowali Walentynki
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Najpierw bliźniacze tatuaże, potem randka. Tak Jennifer Lopez i Ben Affleck świętowali Walentynki

  Choć w kuluarach ostatnio huczało od plotek o kryzysie w małżeństwie Jennifer Lopez i Bena Afflecka, ich najnowsze zdjęcia na dobre je rozwieją. Tak celebrowali dzień zakochanych!
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Jennifer Lopez bez makijażu ogląda dom na sprzedaż z Benem Affleckiem. Koniec kryzysu?
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez bez makijażu ogląda dom na sprzedaż z Benem Affleckiem. Koniec kryzysu?

  W ostatnim czasie coraz głośniej jest o rozłamie w małżeństwie Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Zobaczcie na ich najnowsze zdjęcia. Na dobre uciszą plotki o rychłym rozwodzie?
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck na Grammy
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck pokłócili się na Grammy. "Daję im pół roku"

  Jennifer Lopez i Ben Affleck zostali nagrani na gali rozdania nagród Grammy. Wymiana zdań pary stała się tematem memów, a internauci wieszczą im rychły koniec związku.
  Aleksandra Bujas
  Jennifer Lopez sprawdza drinka Bena Afflecka
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez sprawdziła drinka Bena Afflecka na imprezie. "To małżeństwo nie przetrwa" [WIDEO]

  Zachowanie Jennifer Lopez i Bena Afflecka na bankiecie zaniepokoiło fanów. Gwiazda sprawdziła czy jej mąż nie pije alkoholu. Wszystko się nagrało.
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck na romantycznym spacerze
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck na randce w kawiarni. Nie szczędzą sobie czułości [NOWE ZDJĘCIA]

  Jennifer Lopez i Ben Affleck zostali przyłapani na spacerze w Santa Monica. Widać, że świetnie się ze sobą czują i są bardzo zakochani.
  Anna Skalik
  Jennifer Lopez i Ben Affleck na pogrzebie
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez na wydarzeniu po śmierci milionera w sukni z gigantycznym dekoltem i odkrytymi plecami 

  Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli udział w wydarzeniu upamiętniającym milionera. Stylizacja piosenkarki jest nie na miejscu?
  Natalia Brzostowska
  Jennifer Lopez gorzko o gościach na weselu
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez wściekła na gości weselnych. Złamali jedno z najważniejszych ustaleń

  Do mediów wyciekło nagranie z wesela Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Gwiazda zarzuciła gościom kradzież i sprzedaż jej prywatności. Gorzki komentarz.
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez pokazała trzy suknie ślubne
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez miała aż trzy suknie ślubne! Wszystkie są zachwycające [ZDJĘCIA]

  Na drugim ślubie z Benem Affleckiem Jennifer Lopez miała aż trzy suknie ślubne. Za projekty odpowiada dom mody Ralph Lauren. Jedna z nich mogła kosztować nawet dwa miliony dolarów!
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli drugi ślub! Warta fortunę uroczystość odbyła się w posiadłości aktora
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli drugi ślub! Ceremonia odbyła się w posiadłości aktora

  Po cichych zaślubinach w Las Vegas przyszedł czas na huczne świętowanie. Jennifer Lopez i Ben Affleck już są po drugim ślubie. Było naprawdę bajecznie!
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Przedślubny dramat Jennifer Lopez i Bena Afflecka! Matka aktora trafiła do szpitala. Co się stało?!
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Przedślubny dramat Jennifer Lopez i Bena Afflecka! Matka aktora trafiła do szpitala. Co się stało?!

  Już w ten weekend Jennifer Lopez i Ben Affleck po raz kolejny staną na ślubnym kobiercu. Niestety, tuż przed ceremonią, do posiadłości aktora wezwano karetkę. Jego mama jest już w szpitalu.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck biorą drugi ślub
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck szykują się do hucznego wesela! Będzie kosztowało fortunę

  Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejny ślub Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Tym razem para zdecydowała się 3-dniową uroczystość. Cena wesela zwala z nóg!
  Klaudyna Janas
  Ben Affleck skończył 50 lat
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Ben Affleck skończył 50 lat! Aktor zniszczył swoje małżeństwo i był bliski przekreślenia kariery

  Ben Affleck dopiero od niedawna mówi o swoich uzależnieniach. Aktor zdradzał narzeczoną z prostytutkami, a żonę z nianią swoich dzieci. Nałóg zaprowadził go na odwyk.
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck muszą zrobić przerwę
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck już potrzebują przerwy?! "Dla dobra związku"

  Zagraniczna prasa poinformowała, że zaledwie trzy tygodnie po ślubie Jennifer Lopez i Ben Affleck podjęli decyzję o rozłące. Gwiazdy chcą się skupić na własnych projektach.
  Mateusz Sidorek
  Pierwszy mąż Jennifer Lopez o jej małżeństwie z Benem Affleckiem
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Pierwszy mąż Jennifer Lopez już wróży jej rozwód z Benem Affleckiem: "Chciała do mnie wrócić"

  Ojani Noa nie pozostawił na Jennifer Lopez suchej nitki: "Jen jest kimś, kto wyjdzie za mąż siedem lub osiem razy".
  Natalia Brzostowska
  Naburmuszona Jennifer Lopez zwiedza Luwr z torebką za 300 tys. złotych. Nowe zdjęcia paparazzi
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Naburmuszona Jennifer Lopez zwiedza Luwr z torebką za 300 tys. złotych. Nowe zdjęcia paparazzi

  Jennifer Lopez i Ben Affleck kontynuują romantyczną podróż poślubną w Paryżu. Niedawno paparazzi przyłapali ich na zwiedzaniu Luwru. Piosenkarka nie była zbytnio zadowolona.
  Urszula Jagłowska-Jędrejek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck świętują 53. urodziny J.Lo w Paryżu. Zdjęcia paparazzi
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck świętują 53. urodziny J.Lo w Paryżu. Zdjęcia paparazzi

  Jennifer Lopez i Ben Affleck wybrali się w podróż poślubną do Paryża, gdzie piosenkarka świętowała swoje 53. urodziny. Para ściągnęła uwagę fotoreporterów. Zobaczcie zdjęcia!
  Klaudyna Janas
  Jennifer Lopez na ulicach Los Angeles po ślubie z Benem Affleckiem
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez pokazała obrączkę ślubną. Nowe zdjęcia paparazzi

  Jennifer Lopez została sfotografowana przez paparazzi dwa dni po ślubie z Benem Affleckiem. Fotoreporterzy pokazali obrączkę ślubną JLO. Ile kosztowała?
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez i Ben Affleck - pierwsze ślubne zdjęcia!
  Jennifer Lopez
  śluby gwiazd
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck pokazali ślubne zdjęcia! Oto suknia gwiazdy: "Ze starego filmu"

  Jennifer Lopez i Ben Affleck potwierdzili ślub i zdradzili szczegóły spontanicznej uroczystości. Pokazali również zdjęcia z wesela z Las Vegas!
  Angelika Bielska
  Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli ślub fb
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli ślub w Las Vegas! 

  Jennifer Lopez i Ben Affleck powiedzieli sobie "Tak"! Para zdecydowała się na sekretną uroczystość. Co na to fani?
  Milena Tuzimek
  Syn Bena Afflecka doprowadził do stłuczki
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  10-letni syn Bena Afflecka za kierownicą Lamborghini doprowadził do stłuczki

  Wizyta w wypożyczalni luksusowych samochodów kosztowała Bena Afflecka i jego dziecko mnóstwo stresu. 10-letni syn aktora uszkodził Lamborghini, siedząc za kierownicą.
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez ujawniła, gdzie oświadczył jej się Ben Affleck
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez zdradziła kulisy zaręczyn z Benem Affleckiem: "Łzy spływały mi po twarzy"

  Nie milknął głosy zachwytu po zaręczynach Jennifer Lopez. Wyraźnie poruszona aktorka wreszcie opowiedziała o tym, jak Ben Affleck jej się oświadczył.
  Mateusz Sidorek
  Jennifer Lopez potwierdza swoje zaręczyny z Benem Affleckiem
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez potwierdza swoje zaręczyny z Benem Affleckiem! Pokazała piękny pierścionek

  Jennifer Lopez, w pełnym wzruszeń wideo, pochwaliła się pięknym pierścionkiem zaręczynowym! Czy tym razem będzie ślub? 
  BZ
  Jennifer Lopez zdradziła, dlaczego wróciła do Bena Afflecka
  Jennifer Lopez
  Ben Affleck

  Jennifer Lopez zdradziła, co zniszczyło jej związek z Benem Affleckiem: "To było brutalne"

  Niedawne zejście się Jennifer Lopez i Bena Afflecka wywołał ogromną burzę medialną. Aktorka opowiedziała jeden z gazet, dlaczego kiedyś rozstała się z ukochanym.
  Mateusz Sidorek
  najciekawsze momenty 89. gali rozdania Oscarów 2017
  Meryl Streep
  Oscary
  Jimmy Kimmel

  Oscary 2017: dłonie Kidman, Tweet do Trumpa czy spadające cukierki z sufitu? Najważniejsze momenty!

  Oscary 2017: dłonie Kidman, Tweet do Trumpa czy spadające cukierki z sufitu? Najważniejsze momenty!
  Joanna Rutkowska
  Agnieszka Woźniak-Starak, Hanna Lis, Małgorzata Rozenek w DDTVN, Anna Lewandowska i Agnieszka Wesołowska na imprezie
  Małgorzata Rozenek-Majdan
  Monika Olejnik
  Joanna Przetakiewicz

  Dziś Dzień Przyjaciela! Czy w show-biznesie przyjaźń jest możliwa? Okazuje się, że tak!

  Dziś Dzień Przyjaciela! Czy w show-biznesie przyjaźń jest możliwa? Okazuje się, że tak!
  AR
  Tomasz Kammel, Katarzyna Niezgoda, Anja Rubik, Sasha Knezevic, Doda, Emil Haidar - na salonach
  Doda
  Anja Rubik
  Charlize Theron

  Oni rozstali się w 2015 roku! Niezgoda i Kammel, Anja Rubik i Sasha, Doda i Haidar - kto jeszcze?

  Oni rozstali się w 2015 roku! Niezgoda i Kammel, Anja Rubik i Sasha, Doda i Haidar - kto jeszcze?
  Ewelina Gołębiowska
  Ben Affleck w koszulce
  Ben Affleck
  Adrian Zandberg

  Adrian Zandberg jak... Ben Affleck? Nie zgadniecie, kto ich do siebie porównał!

  Adrian Zandberg jak... Ben Affleck? Nie zgadniecie, kto ich do siebie porównał!
  Patrycja Ceglińska
  Jennifer Garner
  Ben Affleck

  Ben Affleck miał romans z nianią?

  Historia jak z filmu
  km
  Jennifer Garner
  rozwody gwiazd
  Ben Affleck

  Ben Affleck i Jennifer Garner - najpierw rozwód, a teraz... zamieszkają razem w nowym domu!

  O co chodzi?
  km
  Nasze akcje
  Douglas
  Lifestyle
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa