Adriana Kalska

Adriana Kalska jest aktorką teatralną i filmową, a także piosenkarką. Występuje przede wszystkim w serialach telewizyjnych, a główne role zagrała w serialach "Sama słodycz" oraz "Papiery na szczęście". Na swoim koncie ma również role teatralne, a występowała już na deskach teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu czy Teatru 6. Piętro w Warszawie. Poznaj więcej ciekawych informacji o Adrianie Kalskiej.Imię: Adriana

Nazwisko: Kalska

Nazwisko Panieńskie: Kalska

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 26.02.1986 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: Aktorka to nie tylko zawód wykonywany przez Adrianę Kalską, ale również wyuczony. Dyplom zdobyła w 2012 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Adriana Kalska jest również piosenkarką.

Osoby - związki: Adriana Kalska związana jest z aktorem teatralnym i telewizyjnym Mikołajem Roznerskim, który wystąpił w takich filmach, jak "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Porady na zdrady" czy "Volta".

Rodzice: Adriana Kalska pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice są bursztynnikami, a ten zawód wykonywał również jej dziadek.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Adriana Kalska ma dwójkę rodzeństwa. Siostra Paulina wykonuje zawód architekta, a brat Paweł studiuje wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych.

BIO: Adriana Kalska urodziła się w Słupsku. Wykształcenie aktorskie zdobywała na dwóch krańcach Polski. Od 2005 roku kształciła się w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po dwóch latach zrezygnowała z tej uczelni na rzecz krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończyła w 2012 roku. W telewizji debiutowała jeszcze w trakcie studiów w 2008 roku w serialu "Żołnierze wyklęci". I właśnie role w serialach tworzą jej dorobek filmowy, a wymienić tu trzeba takie produkcje, jak "M jak miłość", "Sama słodycz" czy "Papiery na szczęście". W roku 2010 wystąpiła w teledysku zespołu Indigo Tree "Hardlakes". Gra również w teatrze, a na swoim koncie ma role w teatrze krakowskiej PWST w spektaklach "Śluby" oraz "Damy i huzary", a po ukończeniu studiów wystąpiła w sztuce "Kłamstwo" w reżyserii Wojciecha Malajkata w Kompanii Teatralnej w Warszawie.

Znana z: Adriana Kalska najbardziej rozpoznawalna jest dzięki jednej z głównych ról, którą zagrała w serialu "Sama słodycz" jako fryzjerka Marianna. W tym 10-odcinkowym serialu wystąpiła u boku takich sław, jak Piotr Adamczyk, Krzysztof Stelmaszyk czy Roma Gąsiorowska. Od 2015 roku zaczęła zdecydowanie zyskiwać na popularności dzięki roli Izy Chodakowskiej, w którą wciela się w serialu "M jak miłość". Na wzrost jej popularności miał na pewno wpływ udział w 2018 roku w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo". Od 2021 roku znana jest również jako odtwórczyni głównej roli w serialu komediowym "Papiery na szczęście", gdzie wciela się w rolę Marty, żony piłkarza, która postanawia porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa.

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Żołnierze wyklęci" (2008);aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2011, 2015);aktorka w serialu "Hotel 52" (2012, 2013);główna rola w serialu "Sama słodycz" (2014);aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2014);aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2014);aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2014);aktorka w serialu "Nie rób scen" (2015);aktorka w serialu "M jak miłość" (od 2015 roku)aktorka w filmie "Hystera" (2015);aktorka w serialu "Singielka" (2016);aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2016);aktorka w filmie "Baba Joga" (2018);aktorka w filmie "Marek Edelman...i była miłość w getcie" (2019);aktorka w filmie "Asymetria" (2020);główna rola w serialu "Papiery na szczęście" (od 2021).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: W 2010 roku wraz z zespołem studentów PWST w Krakowie zdobyła nagrodę na pierwszym Festiwalu Inspiracji Fredrowskich "Mocium Panie" w Krośnie.

LINK Instagram: https://www.instagram.com/adriana.kalska.official/?hl=pl


Link FB: https://www.facebook.com/adriana.kalska.9

Adriana Kalska

Adriana Kalska na jesiennej ramówce TVN
Adriana Kalska

Adriana Kalska w odważnej stylizacji na ramówce TVN. Tylko spójrzcie na dół kreacji!

Adriana Kalska pojawiła się na jesiennej ramówce TVN w białym kombinezonie, który przypominał ślubną stylizację. Uwagę przyciągały bardzo wysokie buty!
Mateusz Sidorek
Adriana Kalska na randce
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska ogłasza: "Miałam dziś randkę z moim ukochanym"! Znalazła nową miłość?

Adriana Kalska podzieliła się z fanami wyjątkowym wyznaniem. Gwiazda "M jak Miłość" wybrała się na "randkę" na wystawę sztuki. Jej "ukochany" może Was zaskoczyć!
Klaudyna Janas
Adriana kalska zaręczona
Adriana Kalska

Adriana Kalska się zaręczyła? Na jej dłoni pojawił się pierścionek. Aktorka zabrała głos

Adriana Kalska pochwaliła się nowym zdjęciem, które wywołało spore emocje. Chodzi o pierścionek na palcu aktorki. Gwiazda "M jak miłość" odpowiedziała.
Milena Tuzimek
Adriana Kalska pochwaliła się ciążowym brzuszkiem
Adriana Kalska

Adriana Kalska pokazała zdjęcie z ciążowym brzuszkiem! "Taka sytuacja"

Adriana Kalska zaskoczyła nowym zdjęciem! Aktorka spodziewa się dziecka? W relacji na Instastory rozwiewa wątpliwości na ten temat...
Milena Tuzimek
Czy Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski wrócą do siebie?
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski wrócą do siebie? Głos zabrał przyjaciel aktora!

Od rozstania Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego minęło już pół roku. Czy jest szansa na powrót? Bliski przyjaciel z planu "M jak Miłość" skomentował relację aktorów.
Klaudyna Janas
Adriana Kalska opublikowała smutny wpis
Adriana Kalska

Adriana Kalska zaniepokoiła fanów nowym zdjęciem! Fani: "Jakaś niepodobna pani do siebie"

Adriana Kalska zaskoczyła zdjęciem i zwróciła uwagę na swój wygląd. Szybko się okazało, co jest powodem zaskakującej metamorfozy!
Milena Tuzimek
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski w spektaklu Boeing Boeing
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski razem na tej samej imprezie! Pół roku temu ogłosili rozstanie 

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski doskonale odnajdują się we wspólnej pracy po rozstaniu. Ich nowe zdjęcia mogą dziwić.
Natalia Brzostowska
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski na nowym zdjęciu
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski znów razem? Spójrzcie tylko na to zdjęcie! 

Para rozstała się kilka miesięcy temu, a teraz w sieci pojawiło się zdjęcie na którym Mikołaj Roznerski wpatruje się w Adrianę Kalską!
Karolina Błaszkiewicz
Te gwiazdy M jak miłość nie mają szczęścia w miłości
Katarzyna Cichopek
Mikołaj Roznerski
Rafał Mroczek

Te gwiazdy "M jak miłość" nie mają szczęścia w miłości! Cichopek, Kalska i Roznerski, Bosak...

Choć grają w najbardziej miłosnym serialu w historii telewizji, ich związki właśnie się rozpadły. Gwiazdy "M jak miłość" mają za sobą trudne miesiące!
Bartek Ufniarz
Adriana Kalska eksponuje biust na nowym zdjęciu
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska kusi na nowym zdjęciu. W sieci komentarze o Mikołaju Roznerskim 

Adriana Kalska tuż przed sztuką, w której gra, wrzuciła do sieci gorące zdjęcie. Fani gwiazdy "M jak miłość" zachwycają się jej urodą, inni piszą o Mikołaju Roznerskim!
Bartek Ufniarz
Adriana Kalska wbiła szpilę Mikołajowi Roznerskiemu?
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska wbiła szpilę Mikołajowi Roznerskiemu? Opublikowała wymowny wpis

Aktorka opublikowała zaskakujący apel w Dniu Mężczyn. Musicie zobaczyć, co napisała Adriana Kalska!
Karolina Błaszkiewicz
Adriana Kalska o rozstaniu z Mikołajem Roznerskim
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska o rozstaniu z Mikołajem Roznerskim. Aktorka ma ważny apel!

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski podjęli decyzję o rozstaniu, ale w "M jak miłość" wciąż grają parę. Jak komentuje to aktorka? Posłuchajcie, co nam powiedziała! TYLKO U NAS
Karolina Błaszkiewicz
Gwiazdy na ramówce TVN 7
Tomasz Zarzycki
Tom Grabowski
40 kontra 20

Socha, Kamińska, Kalska i gwiazdy "Hotelu Paradise" na wiosennej ramówce TVN 7! Dużo zdjęć

Gwiazdy stacji TVN 7 pojawiły się na wiosennej konferencji. Wśród nich Małgorzata Socha i Julia Kamińska z "BrzydUli" czy Adriana Kalska! Poznaliśmy również bohaterów "40 kontra 20"! Kto wypadł najlepiej?
Bartek Ufniarz
Adriana Kalska opublikowała smutny wpis
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Poruszający wpis Adriany Kalskiej: "Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami"

Adriana Kalska za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowała bardzo przygnębiający wpis. Aktorka, która niedawno rozstała się z Mikołajem Roznerskim, pisze o depresji.
Mateusz Sidorek
Adriana Kalska pochwaliła się zmysłowym zdjęciem. Mikołaj Roznerski zareagował
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska pochwaliła się zmysłowym zdjęciem. Mikołaj Roznerski zareagował!

Adriana Kalska zamieściła piękne zdjęcie i opatrzyła je bardzo intrygującym opisem. Fotka zachwyciła fanów i wszystko wskazuje na to, że również byłego partnera aktorki, Mikołaja Roznerskiego!
Iwona Smutek
Anna Głogowska dementuje związek z Mikołajem Roznerskim
Anna Głogowska
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Anna Głogowska odniosła się do plotek o romansie z Mikołajem Roznerskim. Dodała wymowne nagranie! 

W mediach coraz częściej pojawiają się informacje, że Anna Głogowska spotyka się z Mikołajem Roznerskim. Tancerka postanowiła skomentować sprawę!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Fani oburzeni zdjęciem Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego na profilu M jak Miłość
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Fani oburzeni gorącym zdjęciem Mikołaja Roznerskiego i Adriany Kalskiej

Produkcja "M jak miłość" świętowała Walentynki zdjęciem Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego. Fani piszą wprost: "Zero empatii".
Milena Tuzimek
Adriana Kalska pocieszana przez fanów po rozstaniu z Mikołajem Roznerskim
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska spędziła smutne Walentynki? Opublikowała wymowne słowa

Adriana Kalska cierpi po rozstaniu z Mikołajem Roznerskim? Gwiazda "M jak miłość" opublikowała w sieci mocne słowa.
Karolina Błaszkiewicz
Mikołaj Roznerski ma nową partnerkę?
Anna Głogowska
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska publikuje zdjęcie z Mikołajem Roznerskim, a w sieci burza. Aktor ma nową partnerkę?!

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski opublikowali identyczne, piękne, wspólne zdjęcia. Pikanterii całej sytuacji dodają jednak pogłoski o rzekomej bliższej relacji aktora z tancerką "Tańca z gwiazdami"! O co chodzi?
Iwona Smutek
Adriana Kalska pocieszana przez fanów po rozstaniu z Mikołajem Roznerskim
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Adriana Kalska cierpi po rozstaniu z Mikołajem Roznerskim? Fani: "Tyle bólu w oczach"

Adriana Kalska dodała pierwsze zdjęcie po rozstaniu z Mikołajem Roznerskim. Fani się zaniepokoili. Aktorka zabrała głos. O co chodzi?
Natalia Brzostowska
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozstali się
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Dlaczego Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska rozstali się? "Miłość w końcu wygasła"

Miał być ślub, a tu niespodziewanie dowiedzieliśmy się o rozstaniu Adriany Kalskiej i Mikołaja Roznerskiego. Co mogło wpłynąć na rozpad związku tej dwójki?
Iwona Smutek
Ada Kalska i Mikołaj Roznerski rozstali się przez pracę?
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozstali się przez... pracę? Zaskakujące doniesienia!

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski nie są już razem. Choć milczą o przyczynach rozstania, jeden z dzienników podaje, że powodem mogła być zazdrość o pracę!
Milena Tuzimek
Mikołaj Roznerski o rozstaniu z Adrianą Kalską
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

Zapytaliśmy Mikołaja Roznerskiego o rozstanie z Adrianą Kalską. Wymowna odpowiedź aktora!

Z Mikołajem Roznerskim mieliśmy okazję porozmawiać podczas premiery filmu "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Co aktor powiedział nam na temat zakończenia związku z Adrianą Kalską?
Iwona Smutek
Adriana Kalska komentuje rozstanie
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Praca na planie zbliży do siebie Adrianę Kalską i Mikołaja Roznerskiego?

Po rozstaniu Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski będą widywali się na planie serialu "M jak miłość". Psycholog zdradziła, czy dzięki temu ich relacja może ulec poprawie.
Mateusz Sidorek
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski co dalej
M jak miłość
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Co dalej z wątkiem Izy i Marcina?

Po tym, jak Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski oficjalnie się rozstali, fani "M jak miłość" zastanawiają się, co twórcy popularnego serialu zrobią z wątkiem Izy i Marcina.
Mateusz Sidorek
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski historia
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozstali się. Oto historia ich miłości

Adriana Kalska potwierdziła już, że w ubiegłym roku rozstała się z Mikołajem Roznerskim. Aktorzy stanowili jedną z ulubionych par show-biznesu. Tak rozwijała się ich miłość.
Mateusz Sidorek
Adrianna Kalska potwierdza rozstanie z Mikołajem Roznerskim
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Adriana Kalska potwierdza rozstanie z Mikołajem Roznerskim. Wydała oświadczenie

Adriana Kalska potwierdziła, że nie jest już z Mikołajem Roznerskim. Aktorka wydała oświadczenie, w którym podała szczegóły. "Rozstaliśmy się w połowie grudnia".
Mateusz Sidorek
Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski nie są razem
Mikołaj Roznerski
Adriana Kalska

"M jak miłość": Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski się rozstali? Fani znaleźli dowody

Do mediów docierają doniesienia, według których Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski nie są już parą. Podobno aktorzy nie chcieli o tym mówić, ale fani znaleźli dowody.
Mateusz Sidorek
Maurycy Popiel
M jak miłość
Barbara Kurdej-Szatan
Adriana Kalska

Gwiazdy "M jak miłość" już po ślubie! Maurycy Popiel i Izabela Warykiewicz pokazali zdjęcia

Maurycy Popiel i Izabela Warykiewicz wzięli ślub. Para gra wspólnie w serialu "M jak miłość", a teraz pochwalili sie wyjątkową fotografią z wesela. Barbara Kurdej-Sztan już pospieszyła z gratulacjami!
Milena Tuzimek
Adriana Kalska na ramówce TVN
Adriana Kalska

Biały total look Adriany Kalskiej na ramówce TVN. Zadała szyku na czerwonym dywanie?

Aktorka dołączyła do grona gwiazd TVN i już wkrótce pojawi się w nowym serialu "Papiery na szczęście". Zobaczcie zdjęcia Adriany Kalskiej z ramówki stacji!
Karolina Błaszkiewicz
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa