fryzura ślubna z kwiatem
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com

Romantyczne upięcia z kwiatami na ślub

fryzura ślubna z kwiatem
© Kaspars Grinvalds/Fotolia.com

Kwiat we włosach pasuje każdemu. Z włosami blond najlepiej komponują się jasne kwiaty, z rudymi – odcienie beżu i żółci. Ciemne włosy pięknie podkreślą odcienie czerwieni czy granatu.

 

Od lat niezwykle popularne jest ozdabianie kościoła, sali weselnej czy samochodu kwiatowymi wiązankami. Dzieła florystek upiększają również ślubne kreacje i fryzury, ożywiając i uzupełniając klasyczne stylizacje.

Stylizacja na wyjątkową okazję: kwiat we włosach do ślubu i na wesele

Kwiaty wpinane we włosy na ślub i wesele powinny być kolorystycznie dopasowane do ślubnej kreacji oraz bukietu.

 

Kwiaty można wykorzystać do każdej fryzury:

  • wpleść we włosy rozpuszczone (zarówno proste, jak i ułożone w romantyczne fale),
  • wpleść w warkocz, który pasuje do każdego rodzaju twarzy,
  • włożyć w gładki kok czy niedbały kucyk.

 

Blondynkom poleca się jaśniejsze kolory kwiatów, paniom z kruczoczarnymi włosami najpiękniej będzie z kilkoma dużymi czerwonymi, bordowymi bądź granatowymi kwiatami. Rude i miedziane odcienie pasm dobrze podkreślą beżowe, złote czy żółte kwiaty.

 

Subtelniej wyglądają małe, drobniutkie kwiatki, zwłaszcza wkomponowane w burzę loków. Gładkie upięcia i nabłyszczone koki dobrze podkreśli jeden lub kilka większych kwiatów, bardziej rzucających się w oczy. Fryzury bazujące na natapirowanych kosmykach, podniesionych do góry i upiętych wysoko, zwieńczonych na szczycie dużym kwiatem, zarezerwowane są dla niskich, filigranowych kobiet. Można je także wziąć pod uwagę przy planowaniu ślubnego uczesania, gdy narzeczony jest sporo wyższy od partnerki.

Co zamiast welonu: kwiatowe wianki ślubne

Dziewczęcy i romantyczny wianek z kwiatów wkomponowany w ślubną stylizację podkreśli niewinność panny młodej. Będzie wyglądać wspaniale w połączeniu z welonem lub jako niezależna ozdoba włosów. Najbardziej efektownie prezentują się wianki u kobiet szczuplejszych, o dość wąskich ramionach. Można je wykonać w całości z żywych, ciętych kwiatów, traw i liści. Należy jednak liczyć się wówczas z ich nietrwałością – mogą się osypywać, kruszyć, więdnąć, a przed fotograficzną sesją ślubną z pewnością będzie trzeba wykonać następny.

 

Dodatek niewielkiej ilości sztucznych materiałów pomoże w dokładniejszym dopięciu ozdoby do fryzury i zapewni jej solidniejsze umocowanie. Wykonanie wianka z żywych kwiatów wiąże się również z ograniczoną dostępnością części kwiatów w danej porze roku.

 

Niewątpliwą zaletą wianków jest ich niepowtarzalność: nie ma dwóch jednakowych florystycznych dzieł sztuki. Nietrudno dopasować je do sukni ślubnej, wystarczy kierować się zasadą: im skromniejsza kreacja, tym bardziej kolorowy i bogaty może być wianek. Klasyczne ozdoby w odcieniach bieli są uniwersalne i będą pięknie komponować się z każdą sukienką. Wielobarwne, grubsze wianki z dużych kwiatów warto zarezerwować do prostych, jednobarwnych kreacji, bez nadmiaru ozdób. Dodatek polnych kwiatów i kłosów zbóż nada stylizacji hippisowski charakter i będzie fantastycznie prezentował się na weselu w stylu rustykalnym.


Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33