Kwiaty weselne
© glisic_albina/Fotolia.com
Styl życia

Kwiaty na ślub i wesele o każdej porze roku

Kwiaty na ślub i weselę będą kosztowały nawet cztery razy mniej, jeśli zdecydujemy się na rośliny sezonowe. Popularnymi kwiatami ślubnymi są oprócz róż i tulipanów, także kalie, narcyzy, frezje, hortensje, peonie i irysy.

Kwiaty na ślub i weselę będą kosztowały nawet cztery razy mniej, jeśli zdecydujemy się na rośliny sezonowe. Popularnymi kwiatami ślubnymi są oprócz róż i tulipanów, także kalie, narcyzy, frezje, hortensje, peonie i irysy.

 

Kwiaty na ślub przydadzą się do bukietów oraz wystroju kościoła. Na przyjęciu weselnym z kolei rośliny zdobią przede wszystkim bukiety na stołach.

4 zasady, jak wybierać kwiaty na ślub i wesele

Jeśli stoliki są okrągłe, na każdym powinien znaleźć się jeden bukiet. Jeżeli zaś podłużne, należy pamiętać o tym, że minimalna liczba kompozycji, to jeden bukiet na 10 osób.

 

1. Sezonowe kwiaty na wesele to strzał w dziesiątkę – są tańsze (np. cena za różę we wrześniu może być nawet cztery razy wyższa niż w sierpniu) i dają możliwość stworzenia nieszablonowego bukietu.

2. Dobrym pomysłem jest wybór jednego gatunku kwiatów.

3. Lepiej kierować się własnym gustem niż trendami.

4. Pięknie prezentują się nawet pojedyncze kwiatki, szczególnie słonecznik, peonia, amarylis lub róża.

Przykładowe gatunki tańszych i droższych kwiatów na ślub i wesele

Do droższych gatunków kwiatów zaliczają się niektóre róże, tulipany poza sezonem, hortensja, kalie, plumerie, storczyki, piwonie, jaskry. Tańszym wyborem będą gerbery, goździki, lewkonie, frezje. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na rozrzutność finansową, powinny przemyśleć wybór bukietów wypełnionych mniejszą liczbą kwiatów, uzupełnionych o zielone liście i gąbki.

 

Tańszym rozwiązaniem jest także wybór roślin sezonowych:

 • w styczniu warto wybrać między innymi hipeastrum, goździki i margerytki,
 • w lutym: akacje, gerbery, irysy, frezje,
 • w marcu: lwie paszcze, wilczomlecze, eustomy, irysy,
 • w kwietniu: orchidee, hortensje, lilie, tulipany, szafirki,
 • w maju: lewkonie, mieczyki, łubiny,
 • w czerwcu: słoneczniki, kalie, alstroemerie, limonium, białe lilie, peonie,
 • w lipcu: anturium, cynie, celozje, ostróżki, margerytki,
 • w sierpniu: róże, helikonie, floksy, maki,
 • we wrześniu: wrzos, kraspedie, sterlicje, hortensje bukietowe,
 • w październiku: aksamitki, amarantusy, jeżówki, sterlicje, astry,
 • w listopadzie: gipsówki, helikonie, astry gałązkowe, ornitogallum,
 • w grudniu: bouvardie, cymbidium, zantedeskie.

 

Bukiet ślubny z różowych róż
Pixabay/condesign/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Bukiet ślubny, czyli najważniejsza ozdoba wesela
Wybierając bukiet ślubny, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – krój sukienki, figurę panny młodej oraz osobiste upodobania i charakter nowożeńców.

Wybierając bukiet ślubny, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – krój sukienki, figurę panny młodej oraz osobiste upodobania i charakter nowożeńców.   Wiązanki ślubne przybierają coraz rozmaitsze kształty. Z każdym sezonem floryści zaskakują nowymi pomysłami. Znajdź bukiet pasujący do ciebie. Kwiaty do bukietu Ślubowi, jak każdemu przełomowemu dniowi w życiu, towarzyszą liczne przesądy, między innymi związane z bukietem ślubnym. Jeden z nich mówi, że w wiązance nie powinny znaleźć się : róże, ponieważ są cierniste i mogą sprowadzić cierpienie; wrzosy, zapowiadające łzy; lilie i kalie (inaczej cantedeskia), kojarzone z wiązankami nagrobnymi i śmiercią; Według tradycji warto wybrać: goździki, symbol czystej miłości; irysy, wróżące dobre zdrowie; fiołki, symbol wierności. Polecane są także konwalie, stokrotki, kamelie i niezapominajki. Warto jednak podchodzić do tego z dystansem, ponieważ nie sposób przestrzegać wszystkich ślubnych przesądów, a o wyborze kwiatów decyduje również pora roku, dostępność i trwałość kwiatów.   Wiązanka ślubna musi wytrzymać około 3-4 godzin bez wody (chyba, że w bukiecie florysta ukryje małe pojemniczki na wodę). Do najbardziej odpornych kwiatów należą storczyki, wspomniana kalie, frezje, goździki i gerbery.   Wybór uzależnia się również od miesiąca , ze względu na sezonowość występowania niektórych kwiatów, a co za tym idzie, ich cenę. Przez cały rok dostępne są róże, frezje, gerbery, kalie, storczyki i goździki. W czasie sezonu ślubnego popularne jest wplatanie do bukietu sezonowych kwiatów: marzec – irysy, tulipany; kwiecień – narcyzy, tulipany, hiacynty, wczesne odmiany...

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet
© Syda Productions/Fotolia.com
Styl życia
Goździki, róże czy tulipany – które kwiaty na Dzień Kobiet wybrać do bukietu?
Kwiaty na Dzień Kobiet dostaje się niemal na całym świecie, odkąd święto obchodzone 8 marca zyskało status międzynarodowy. Są wyrazem pamięci, oddania i adoracji. Mają znaczenie symboliczne, dzięki któremu można wyrazić uczucia bez używania słów.

Kwiaty na Dzień Kobiet dostaje się niemal na całym świecie, odkąd święto obchodzone 8 marca zyskało status międzynarodowy. Są wyrazem pamięci, oddania i adoracji. Mają znaczenie symboliczne, dzięki któremu można wyrazić uczucia bez używania słów.   Marcowe święto ma swój pierwowzór w starorzymskich Matronaliach, podczas których kobiety z naręczami kwiatów podążały do świątyń, by złożyć ofiarę Junonie – bogini macierzyństwa. Od swoich mężów zaś otrzymywały rozmaite podarki. Kwiaty na Dzień Kobiet: gatunki i symbolika Wybór kwiatów, które kupujemy na Dzień Kobiet , powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, komu chcemy je wręczyć. Czerwone róże oznaczają płomienne uczucie, można więc obdarować nimi żonę, narzeczoną czy dziewczynę, ale nie mamę, dla której lepiej wybrać białe gerbery (hołd) albo różowe tulipany (troska). Do uniwersalnych kwiatów na Dzień Kobiet należą storczyki (doskonałość), hiacynty (bezinteresowność, stałość i gorliwość), frezje (szacunek), a także goździki (oddanie). Te ostatnie w świadomości Polaków zapisały się jako nierozerwalnie związane z obchodami 8 marca, bo w PRL-u kwiaciarnie zdominowane były właśnie przez goździki. Na niektóre gatunki kwiatów trzeba szczególnie uważać. Hortensje kojarzone są z wyniosłością i obojętnością, a żonkile z zazdrością i nieodwzajemnioną miłością. Pewne ryzyko niesie za sobą kupowanie kwiatów w kolorze żółtym – wręczenie kobiecie takiego bukietu może skutkować posądzeniem o chęć zerwania znajomości. Kwiaty na Dzień Kobiet: kwiaciarnia czy poczta kwiatowa? Aby skomponować samodzielnie skomponować bukiet i udekorować je według własnego uznania, trzeba wybrać się na targ lub do kwiaciarni. Jednak...

kwiaty we włosach
© Drobot Dean/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak wybrać kwiaty do wpięcia we włosy: porady na lato
Kwiaty które najdłużej przetrwają wpięte we włosy, to orchidee, róże i goździki. Pięknie wyglądają także lilie lub gardenie. Jeśli masz cienkie włosy, możesz sobie pozwolić na większą liczbę kwiatów. Przy bujnej fryzurze głowa może wydawać się zbyt duża i psuć proporcje ciała.

Kwiaty które najdłużej przetrwają wpięte we włosy, to orchidee, róże i goździki. Pięknie wyglądają także lilie lub gardenie. Jeśli masz cienkie włosy, możesz sobie pozwolić na większą liczbę kwiatów. Przy bujnej fryzurze głowa może wydawać się zbyt duża i psuć proporcje ciała.   Duże kwiaty można wpiąć we włosy pojedynczo, po kilka, regularnie poupinać drobniejsze, mniej widoczne na rozpuszczonych lokach, albo postawić na romantyczny wianek lub półwianek. Delikatne, żywe kwiaty nie przestają zachwycać, zwłaszcza latem i stanowią silny trend, co widoczne jest w pracach projektantów mody, nie tylko ślubnej. Jakie kwiaty we włosach sprawdzą się najlepiej Wybierając kwiaty do wpięcia we włosy , kieruj się przede wszystkim zasadą ich trwałości. Za najtrwalsze i długo zachowujące świeżość uważa się: storczyki, róże, lilie, goździki, gardenie. Eterycznym blondynkom o delikatnym typie urody najbardziej pasują jasne elementy kolorystyczne we włosach: kremowe oraz różowe. Z rudymi włosami dobrze komponują się kwiaty żółte, złote, beżowe. Przy ciemnych włosach, zwłaszcza czarnych, dobrze wyglądają kwiaty czerwone, a nawet granatowe. Posiadaczki cienkich, delikatnych włosów mogą dobierać większe kwiaty niż osoby z obfitymi puklami. Bujna grzywa z wplecionymi kilkoma dużymi różami czy orchideami mogłaby zbytnio powiększać głowę i nie przysłużyć się urodzie właścicielki, zaburzając proporcje jej ciała. Czy kwiat w rozpuszczonych włosach to dobry pomysł Jeśli włosy są długie, ale ich kondycja pozostawia wiele do życzenia, nie należy nosić ich rozpuszczonych, zanim nie zostaną zregenerowane. Zdrowe, mocne, pełne blasku pukle z nawilżonymi, regularnie obcinanymi końcówkami wyglądają wspaniale lekko podkręcone. Loki dodadzą rozpuszczonym włosom...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner