Mężczyzna o niebieskich oczach, podpiera dłonie o stół.
©elainenadiv/Fotolia.com
Styl życia

Co tak naprawdę ma na myśli facet, kiedy mówi, że nie szuka dziewczyny?

Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.

Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.

 

Mężczyźni twierdzą, że ich komunikaty są zawsze proste – jeśli facet mówi, że nie chce mieć dziewczyny, to na pewno tak właśnie jest. Doświadczenia wielu kobiet pokazują jednak, że nie zawsze jest to prawda.

Chłopak mówi, że nie szuka dziewczyny – czy to może być kłamstwo?

Kiedy facet, zwłaszcza bardzo atrakcyjny, mówi, że nie chce mieć dziewczyny, kobieta może nabrać wątpliwości, czy aby na pewno mówi prawdę. Jedno z podejrzeń dotyczy często jego orientacji – skoro nie jest zainteresowany kobietami, może okazać się homoseksualistą. Druga możliwość jest taka, że kłamie, żeby zniechęcić dziewczynę, która mu się nie podoba. Niektórzy mężczyźni są singlami z wyboru i kiedy mówią, że nie szukają dziewczyny, są całkowicie szczerzy. W danym momencie najważniejsza jest dla nich kariera, hobby i dobra zabawa. Nie są gotowi na stworzenie poważnego związku i podjęcie odpowiedzialności. Może się jednak okazać, że nie mają nic przeciwko niezobowiązującym spotkaniom i przelotnym romansom.

Luźny związek bez zobowiązań – czy warto się na to zgadzać?

Niektórzy faceci nie są do końca szczerzy, kiedy mówią dziewczynom, że nie są gotowi na związek. Argumentują to na przykład złymi doświadczeniami i traumą po poprzedniej relacji, problemami osobistymi czy brakiem czasu. Mimo to, proponują dziewczynom niezobowiązujące spotkania, które często kończą się w łóżku. Tacy mężczyźni są w stanie oddzielić seks od uczuć i głębszej więzi z kobietą. Nie obiecują swoim partnerkom nic poza wspólną zabawą i przygodą. Od początku stawiają sprawę jasno, a mimo to część kobiet łudzi się, że facet zmieni kiedyś zdanie i jednak się zakocha. Tak się zazwyczaj nie dzieje. Dla kobiety, która od początku pragnie czegoś więcej nie jest to dobry układ, dlatego nie warto się w niego wdawać. Relacja bez zobowiązań sprawdza się tylko wtedy, kiedy obie strony nie mają oczekiwań i odpowiada im taki typ związku.

Jak rozpoznać, że facet nie jest mną zainteresowany?

Jeśli mężczyzna mówi, że nie chce związku, nie warto oczekiwać, że w przyszłości zmieni zdanie. Pewne sygnały mogą zdradzać, że po prostu nie jest tobą zainteresowany:

  • nigdy nie inicjuje kontaktu, to ty do niego dzwonisz i zabiegasz o spotkania,
  • ciągle jest zajęty i nie ma czasu,
  • niechętnie pokazuje się z tobą w miejscach publicznych,
  • nie chce poznawać twojej rodziny i znajomych,
  • nie okazuje zainteresowania poprzez język ciała – nie patrzy ci w oczy, nie przytula.

 

Brak zaangażowania z jego strony to jeden ze znaków, który potwierdza, że facet nie ma ochoty na trwały związek. Nie warto tracić na niego czasu.

 

Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
6 zalet bycia z młodszym mężczyzną
Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.   Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera . Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów. Plusy związku z młodszym mężczyzną Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu. Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni. Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii , która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo. Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku . Chęć do nauki...

Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Szczęśliwa para siedząca przy stoliku w kawiarni.
Flickr/Reiner Girsch/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Związek ze starszym mężczyzną
Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi.

Związek ze starszym mężczyzną nadal należy w Polsce do rzadkości. Co ciekawe, częściej to starsi mężczyźni porzucają swoje młodsze kochanki. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy kobiety poza urodą nie miały nic do zaoferowania partnerowi. Różnica wieku w związku Związek ze starszym mężczyzną na pewno ma szansę na przetrwanie, jeśli jedyną barierą jest kilka lat różnicy . Kobiety dojrzewają szybciej niż mężczyźni, więc zainteresowanie osobami o kilka lat starszymi jest w pełni zrozumiałe i uzasadnione. Zakłada się, że partner będzie w stanie przez długi czas opiekować się żoną i potomstwem. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy różnica wieku między partnerami wynosi 10 lat lub więcej. Uznaje się, że im bardziej mężczyzna jest starszy od kobiety, tym dysproporcje wiekowe są trudniejsze do pogodzenia. Dobrze, aby partnerzy mieli podobne priorytety i zainteresowania. Przyczyny wchodzenia w związek ze starszym mężczyzną Satysfakcja z bycia w związku ze starszym mężczyzną w dużej mierze zależy od podłoża takiej relacji. Przede wszystkim partnerzy powinni darzyć się miłością. Jeśli kobieta decyduje się na związek ze starszym mężczyzną, ponieważ chce się ustabilizować finansowo, to może on trwać na zasadzie układu „coś za coś” (młodość za pieniądze). Kolejną przyczyną bycia w związku ze starszym mężczyzną jest poszukiwanie bezpieczeństwa. Bardzo często dziewczyny, które nie miały ojca szukają go w swoim partnerze. Jedno jest pewne – w żadnym związku pozbawionym miłości, nawet jeśli przetrwa on próbę czasu, partnerzy nie będą w pełni szczęśliwi. Młode kobiety w związku ze starszym mężczyzną Polski aktor i reżyser filmowy – Andrzej Łapicki, wziął za żonę o 60 lat młodszą Kamilę Mścichowską (miała wówczas 25 lat, a on był po 80). Reżyser...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner