Mowa ciała
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Rozszerzone źrenice i uniesione brwi – po tym poznasz, że wpadłaś mu w oko!

Nikt na pierwszym spotkaniu nie pyta – hej, podobam ci się czy nie? Szkoda, bo to ułatwiłoby wiele rzeczy i pozwalało mieć jasną sytuację. Na szczęście oprócz komunikacji werbalnej z pomocą przychodzi nam ta niewerbalna – z mowy ciała mężczyzny dowiemy się więcej niż chciałby nam powiedzieć.

Nikt na pierwszym spotkaniu nie pyta – hej, podobam ci się czy nie? Szkoda, bo to ułatwiłoby wiele rzeczy i pozwalało mieć jasną sytuację. Na szczęście oprócz komunikacji werbalnej z pomocą przychodzi nam ta niewerbalna – z mowy ciała mężczyzny dowiemy się więcej niż chciałby nam powiedzieć.

Pierwsze wrażenie i już wiesz

Kiedy cię zauważa, bierze głęboki wdech? Według psychologów ewolucyjnych idealna męska sylwetka powinna mieć kształt odwróconego trójkąta, a więc szersze barki i węższa dolna część ciała. Gdy mężczyzna chce wyglądać na atrakcyjniejszego i wzbudzić zainteresowanie kobiety, podświadomie bierze głęboki oddech, dzięki czemu choćby na moment optycznie zwiększa górną część ciała. Automatycznie też wypręża się jak struna, by wyglądać na wyższego.

Mowa ciała i mowa twarzy

Jeśli chcesz sprawdzić, czy wpadłaś mu w oko, przyjrzyj się... właśnie jego oczom. Rozszerzone źrenice to pierwszy i podstawowy sygnał, że mężczyzna (kobieta zresztą też) zobaczył coś, co mu się podoba. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteście w kompletnych ciemnościach. Drugi sygnał to uniesione brwi – ludzie podświadomie unoszą brwi, gdy coś ich zaintryguje. Dzięki temu można szerzej otworzyć oczy i lepiej przyjrzeć się czemuś (lub komuś), kto się spodobał. Ważne jest też to, gdzie dokładnie patrzy – nie wystarczy, że patrzy ci w oczy. Jeśli nie może oderwać oczu także od twojego nosa i ust, czyli jego spojrzenie wędruje w tę i z powrotem wzdłuż całej twarzy, to znak, że naprawdę się zachwycił.

 

Dużo powie ci też jego uśmiech – jeśli uśmiecha się pełnym uśmiechem, a nie jedynie kącikiem ust i w dodatku pokazuje przy tym zęby, oznacza to, że jego reakcja jest szczera, a ty naprawdę sprawiasz, że czuje się dobrze w twoim towarzystwie. Kolejnym sygnałem jest szybkie oblizanie ust, ponieważ gdy widzimy coś, co nam się bardzo podoba, automatycznie wzmaga się produkcja śliny. Może to i niezbyt estetyczne, ale to dobry wskaźnik tego, czy mu się podobasz.

 

Pochylenie ciała do osoby mówiącej zawsze świadczy o zainteresowaniu nią. Nie inaczej jest w sytuacji mowy ciała mężczyzny – jeśli się pochyla, gdy mówisz, to dobry znak. Podobnie jak ogólnie zwrócenie ciała w twoim kierunku – wyobraź sobie, że jesteście na jakimś spotkaniu z większą liczbą ludzi, on siedzi obok ciebie z założonymi nogami, ale torsem jest zwrócony do ciebie. Albo siedzi naprzeciwko ciebie z szeroko rozstawionymi nogami – to także podświadome zagranie, polegające na eksponowaniu swojej męskości. Dobrym znakiem jest też ekspresyjna gestykulacja, ponieważ oznacza, że rozmowa sprawia mu przyjemność.

Nonszalancja czy mu się podobasz?

Jeśli mężczyźnie spodoba się kobieta, będzie dążył do tego, żeby nawiązać z nią kontakt fizyczny. Dlatego obserwuj uważnie w jakim tempie i czy w ogóle skraca dystans – przed chwilą staliście całą grupą, a teraz nagle on wyrósł gdzieś obok ciebie? Jesteście w windzie, gdzie powiedzmy sobie szczerze i tak jest ciasno, ale on jest bliżej niż pozwala na to wolna przestrzeń? Gdy siedzicie razem może szturchnąć przypadkiem swoim kolanem o twoje, niby spontanicznie dotknie twojego przedramienia, znajdzie paprocha w twoich włosach, którego dżentelmeńsko usunie, pomoże założyć płaszcz. Albo też sprowokuje sytuację, gdy będzie musiał podać ci pomocną dłoń, np. gdy schodzicie po schodach. Te przypadkowe kontakty wcale nie są bez znaczenia.

 

Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
6 zalet bycia z młodszym mężczyzną
Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.   Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera . Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów. Plusy związku z młodszym mężczyzną Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu. Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni. Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii , która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo. Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku . Chęć do nauki...

Mężczyzna o niebieskich oczach, podpiera dłonie o stół.
©elainenadiv/Fotolia.com
Styl życia
Co tak naprawdę ma na myśli facet, kiedy mówi, że nie szuka dziewczyny?
Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.

Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.   Mężczyźni twierdzą, że ich komunikaty są zawsze proste – jeśli facet mówi, że nie chce mieć dziewczyny, to na pewno tak właśnie jest. Doświadczenia wielu kobiet pokazują jednak, że nie zawsze jest to prawda. Chłopak mówi, że nie szuka dziewczyny – czy to może być kłamstwo? Kiedy facet, zwłaszcza bardzo atrakcyjny, mówi, że nie chce mieć dziewczyny, kobieta może nabrać wątpliwości, czy aby na pewno mówi prawdę. Jedno z podejrzeń dotyczy często jego orientacji – skoro nie jest zainteresowany kobietami, może okazać się homoseksualistą . Druga możliwość jest taka, że kłamie, żeby zniechęcić dziewczynę, która mu się nie podoba. Niektórzy mężczyźni są singlami z wyboru i kiedy mówią, że nie szukają dziewczyny, są całkowicie szczerzy. W danym momencie najważniejsza jest dla nich kariera, hobby i dobra zabawa. Nie są gotowi na stworzenie poważnego związku i podjęcie odpowiedzialności. Może się jednak okazać, że nie mają nic przeciwko niezobowiązującym spotkaniom i przelotnym romansom. Luźny związek bez zobowiązań – czy warto się na to zgadzać? Niektórzy faceci nie są do końca szczerzy, kiedy mówią dziewczynom, że nie są gotowi na związek. Argumentują to na przykład złymi doświadczeniami i traumą po poprzedniej relacji, problemami osobistymi czy brakiem czasu. Mimo to, proponują dziewczynom niezobowiązujące spotkania, które często kończą się w łóżku. Tacy mężczyźni są w stanie oddzielić seks od uczuć i głębszej więzi z kobietą . Nie obiecują swoim partnerkom nic poza wspólną zabawą i przygodą....

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner