Zakochani siedzą na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia

6 zalet bycia z młodszym mężczyzną

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

Związek z młodszym partnerem wzbudza mniej kontrowersji niż kiedyś, a ma wiele zalet. Randki są ciekawe, partner aż buzuje hormonami, a do tego… nie ma jeszcze złych nawyków.

 

Podziel swój wiek przez 2, a następne dodaj do wyniku 7. Ile wyszło? Właśnie taka według zachodnich standardów powinna być dolna granica wieku twojego partnera. Z pewnością nie dzieje się tak bez powodu – związek z młodszym mężczyzną ma wiele profitów.

Plusy związku z młodszym mężczyzną

  • Seks, seks, seks! – mężczyźni osiągają swoją szczytową seksualną formę w okolicach dwudziestki, kiedy to produkcja testosteronu jest największa. Z kolei kobiety mają swoje najlepsze momenty w okolicy trzydziestki-czterdziestki. Młodszy facet ma ogólnie więcej energii i większą ochotę na to, by eksperymentować i próbować nowych rzeczy (nie tylko w łóżku, ale tam także). Wypróbowywanie nowinek zwiększa produkcję dopaminy, a to zwiększa pragnienie do spędzania razem czasu.
  • Urozmaicone randki – młodsi mężczyźni, jak już wspomniano wyżej, lubią próbować nowych rzeczy. Dlatego też randki z nimi często nie są klasycznymi romantycznymi kolacjami, ale raczej smakowaniem życia na różne sposoby. Jednego dnia weźmie cię na spacer, innego wyciągnie na bungee. Kreatywne randki sprawią, że długo nie będziecie sobą znudzeni.
  • Inspiracja – młodszy facet jest wulkanem energii, która jednocześnie inspiruje. Kiedy twój partner jest aktywny, działa, stara się realizować swoje marzenia, ty… zaczynasz robić to samo.
  • Wygląd – młodsi mężczyźni krótko mówiąc dbają o siebie, swój wygląd i są atrakcyjniejsi. Ich wygląd jest ważny dla nich samych, ale także i dla partnerki, bo to podsyca namiętność w związku.
  • Chęć do nauki – mówi się, że nie nauczysz starego psa nowych sztuczek. Może to nieładne porównanie, ale bardzo trafne. Starszy partner ma już swoje przyzwyczajenie, przywary, nawyki, których trudno będzie się pozbyć, a i to z optymistycznym założeniem, że druga osoba wyrazi wolę współpracy. Młodszy mężczyzna sam zechce się uczyć i będzie uważny na twoje sugestie.
  • Mniej bagażu – nie jest niczym nowym, że im jesteśmy starsi, tym większy bagaż doświadczeń. Młodszy mężczyzna oznacza, że jest mniej doświadczony i prawdopodobnie spotkało go mniej rozczarowań w przeszłości, a dzięki temu będzie z tobą bardziej szczery i otwarty. Nie miał jeszcze czasu, żeby się sparzyć wiele razy. Poza tym mniejsze doświadczenie oznacza także, że mniej było przed tobą byłych, z którymi mogłabyś się porównywać, a także prawdopodobnie nie ma dzieci z poprzedniego związku.
 

Mężczyzna o niebieskich oczach, podpiera dłonie o stół.
©elainenadiv/Fotolia.com
Styl życia
Co tak naprawdę ma na myśli facet, kiedy mówi, że nie szuka dziewczyny?
Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.

Kiedy chłopak nie chce się wiązać i mówi, że nie szuka dziewczyny, to prawdopodobnie nie jest do końca szczery. Być może nie jesteś w tego typie albo liczy na to, że zgodzisz się na relację bez zobowiązań.   Mężczyźni twierdzą, że ich komunikaty są zawsze proste – jeśli facet mówi, że nie chce mieć dziewczyny, to na pewno tak właśnie jest. Doświadczenia wielu kobiet pokazują jednak, że nie zawsze jest to prawda. Chłopak mówi, że nie szuka dziewczyny – czy to może być kłamstwo? Kiedy facet, zwłaszcza bardzo atrakcyjny, mówi, że nie chce mieć dziewczyny, kobieta może nabrać wątpliwości, czy aby na pewno mówi prawdę. Jedno z podejrzeń dotyczy często jego orientacji – skoro nie jest zainteresowany kobietami, może okazać się homoseksualistą . Druga możliwość jest taka, że kłamie, żeby zniechęcić dziewczynę, która mu się nie podoba. Niektórzy mężczyźni są singlami z wyboru i kiedy mówią, że nie szukają dziewczyny, są całkowicie szczerzy. W danym momencie najważniejsza jest dla nich kariera, hobby i dobra zabawa. Nie są gotowi na stworzenie poważnego związku i podjęcie odpowiedzialności. Może się jednak okazać, że nie mają nic przeciwko niezobowiązującym spotkaniom i przelotnym romansom. Luźny związek bez zobowiązań – czy warto się na to zgadzać? Niektórzy faceci nie są do końca szczerzy, kiedy mówią dziewczynom, że nie są gotowi na związek. Argumentują to na przykład złymi doświadczeniami i traumą po poprzedniej relacji, problemami osobistymi czy brakiem czasu. Mimo to, proponują dziewczynom niezobowiązujące spotkania, które często kończą się w łóżku. Tacy mężczyźni są w stanie oddzielić seks od uczuć i głębszej więzi z kobietą . Nie obiecują swoim partnerkom nic poza wspólną zabawą i przygodą....

Zakochana para siedzi na kanapie
© Monkey Business/Fotolia.com
Styl życia
Wady związku z młodszym partnerem
Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami.

Związek z młodszym mężczyzną przestaje być czymś egzotycznym. Pary, w których to kobieta jest starsza są coraz popularniejsze – szczególnie u dwudziestolatków można zauważyć pewnego rodzaju fascynację starszymi od siebie kobietami. Wady związku z młodszym mężczyzną Różnice w stylu życia – nie zdziw się, jeśli co jakiś czas (oby jak najrzadziej) zechce wziąć wolne i posiedzieć z kumplami, których traktuje jak braci. Poza tym – pewnie nie przełkniesz tego łatwo – 1 0 lat różnicy jest już właściwie zmianą pokoleniową , wasze dzieciństwa były kompletnie inne i czasem może być wam trudno znaleźć wspólny język. Ty jeszcze chodziłaś po drzewach, a on urodził się z telefonem pod pachą i od razu wrzucił selfie na instagrama? Oczywiście to się może udać, ale od razu musisz wiedzieć, że będą kłopoty. Presja – młodszy mężczyzna może czuć się osaczony, ponieważ nie czuje, że już nadszedł jego czas na poważne deklaracje i decyzje. Nie jest jeszcze gotowy na to, żeby wziąć odpowiedzialność za partnerkę np. decydując się na ślub . Bardziej może mu odpowiadać po prostu bycie parą i pełnienie roli chłopaka, a nie mężczyzny, narzeczonego czy męża. Jeszcze większa presja, czyli tykający zegar biologiczny – być może twój już tyka, ale jego niekoniecznie. Kobiety odczuwają potrzebę założenia rodziny szczególnie między 20. a 30. rokiem życia. U mężczyzn pojawia się ona kilka lat później, więc jeśli w dodatku twój facet jest od ciebie młodszy, pozostaje mieć nadzieję, że jest wyjątkiem potwierdzającym regułę albo cierpliwie czekać na obudzenie instynktu ojcowskiego. Pieniądze – prozaiczna sprawa, ale z czasem staje się coraz istotniejsza . Młodszy mężczyzna prawdopodobnie będzie miał niższe stanowisko od twojego,...

Mowa ciała
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Rozszerzone źrenice i uniesione brwi – po tym poznasz, że wpadłaś mu w oko!
Nikt na pierwszym spotkaniu nie pyta – hej, podobam ci się czy nie? Szkoda, bo to ułatwiłoby wiele rzeczy i pozwalało mieć jasną sytuację. Na szczęście oprócz komunikacji werbalnej z pomocą przychodzi nam ta niewerbalna – z mowy ciała mężczyzny dowiemy się więcej niż chciałby nam powiedzieć.

Nikt na pierwszym spotkaniu nie pyta – hej, podobam ci się czy nie? Szkoda, bo to ułatwiłoby wiele rzeczy i pozwalało mieć jasną sytuację. Na szczęście oprócz komunikacji werbalnej z pomocą przychodzi nam ta niewerbalna – z mowy ciała mężczyzny dowiemy się więcej niż chciałby nam powiedzieć. Pierwsze wrażenie i już wiesz Kiedy cię zauważa, bierze głęboki wdech? Według psychologów ewolucyjnych idealna męska sylwetka powinna mieć kształt odwróconego trójkąta, a więc szersze barki i węższa dolna część ciała. Gdy mężczyzna chce wyglądać na atrakcyjniejszego i wzbudzić zainteresowanie kobiety, podświadomie bierze głęboki oddech, dzięki czemu choćby na moment optycznie zwiększa górną część ciała. Automatycznie też wypręża się jak struna, by wyglądać na wyższego. Mowa ciała i mowa twarzy Jeśli chcesz sprawdzić, czy wpadłaś mu w oko, przyjrzyj się... właśnie jego oczom. Rozszerzone źrenice to pierwszy i podstawowy sygnał, że mężczyzna (kobieta zresztą też) zobaczył coś, co mu się podoba. Oczywiście pod warunkiem, że nie jesteście w kompletnych ciemnościach. Drugi sygnał to uniesione brwi – ludzie podświadomie unoszą brwi, gdy coś ich zaintryguje. Dzięki temu można szerzej otworzyć oczy i lepiej przyjrzeć się czemuś (lub komuś), kto się spodobał. Ważne jest też to, gdzie dokładnie patrzy – nie wystarczy, że patrzy ci w oczy. Jeśli nie może oderwać oczu także od twojego nosa i ust, czyli jego spojrzenie wędruje w tę i z powrotem wzdłuż całej twarzy, to znak, że naprawdę się zachwycił.   Dużo powie ci też jego uśmiech – jeśli uśmiecha się pełnym uśmiechem , a nie jedynie kącikiem ust i w dodatku pokazuje przy tym zęby, oznacza to, że jego reakcja jest szczera, a ty naprawdę sprawiasz, że czuje się dobrze w twoim towarzystwie. Kolejnym sygnałem...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner