Dominika Kulczyk w Teatrze Imka
ONS
Newsy

Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka.

Nie chciała być tylko dziedziczką fortuny

Dominika Kulczyk to ukochana córka zmarłego Jana Kulczyka. Mówi się, że to ona z młodszym o trzy lata bratem Sebastianem przejmie teraz kierownictwo w rodzinnej firmie wartej miliony - Kulczyk Holding.
 

Dominika Kulczyk wspomina ojca Jana Kulczyka: "Dla niego najważniejszy był człowiek". WIDEO

Kim jest Dominika Kulczyk, córka Jana Kulczyka

Z początku Dominika chciała iść własną drogą i raczej jej plany życiowe nie były związane z biznesem. Ambicją Dominiki było najpierw samemu coś osiągnąć, dopiero potem korzystać z tego, co dał jej los. Jak powiedziała kiedyś w wywiadzie:


Można spróbować zadziałać tak, żeby być kimś więcej niż „dziedziczką fortuny”. Trzeba wykorzystać swój potencjał i możliwości, jakie daje los.
 

Dzieciństwo córki Jana Kulczyka

Dominika i jej brat nie byli wychowywani jak rozpuszczone, bogate dzieci. Chodzili do publicznych szkół. Dominika z koleżankami bawiła się na podwórku, gdy nie zgasiła światła w pokoju musiała oddawać pieniądze z kieszonkowego. Potem Dominika poszła na studia sinologiczne w Chinach, teraz płynnie mówi po mandaryńsku. Tam też nie opływała w luksusy i napatrzyła się, w jakiej biedzie żyją ludzie. Podróżowała z plecakiem, spała na gołej podłodze, jadła to co było pod ręką. Wtedy też podjęła decyzję, że będzie pomagać ludziom wyjść z biedy.
 

Czym zajmuje się córka Jana Kulczyka

Po powrocie do Polski zaczynała u mamy Grażyny Kulczyk rozwijać Stary Browar w Poznaniu. Zajmowała się PR-em. Potem założyła własną firmę Values, która robi szkolenia z psychologii biznesu. Wspólnikiem Dominiki jest znany psycholog Jacek Santorski. Zajęła się też rozwojem polskiego oddziału Green Cross, fundacji ekologicznej. Mogła realizować swoje cele filantropijne. Budowała studnie, szkoły czy szpitale w najbiedniejszych regionach świata.

Po jakimś czasie tata Jan Kulczyk zaproponował córce, by zaczęła pracę w rodzinnej firmie. Rozpoczęła w dziale komunikacji Kulczyk Holding oraz jako członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.
 

Dominika Kulczyk prywatnie

Jak mówią o Dominice znajomi i współpracownicy? Skromna, wesoła i bardzo towarzyska. Nie tworzy dystansu, tylko go skraca. Być może dlatego Jan Kulczyk wyznaczył syna Sebastian na następcę , który zajmie się budowaniem potęgi firmy, a Dominika miała serce do działalności społecznej. Jest też założycielką i prezesem Kulczyk Foundation, wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Dominika jest bardzo medialna. Od dwóch lat ma swój program w TVN „Efekt Domina”, w którym pokazuje biedne regiony świata i razem z fundacją realizuje najważniejsze cele pomocy temu regionowi. Buduje mosty, szkoły...
 

Historia miłości Dominiki Kulczyk i Jana Lubomirskiego

Kiedy wyszła za pochodzącego z arystokratycznej rodziny Jana Lubomirskiego, mówiono o niej: Dominika Kulczyk-Lubomirska, nowoczesna księżniczka. A ich historia miłosna była jak z bajki. Poznali się przez rodziców, a już dwa miesiące później byli zaręczeni. Jej podobało się, że on nie jest poważnym, sztywnym księciem tylko bardzo romantycznym chłopakiem, a on wiedział już po trzeciej randce, że Dominika zostanie jego żoną.
 

Każda dziewczyna marzy o księciu, a ja na dodatek nie musiałam całować żaby” - śmiała się w jednym z wywiadów Dominika.


Czym ją urzekł? Jan wyławiał dla Dominiki wianki w noc świętojańską, zabierał na śniadania do zamku. Wspinał się też do niej po ściankach swojego zamku w Wiśniczu. I jak tu się nie zakochać?


Ślub też miał być bajkowy w zamku w Wiśniczu, ale plany pokrzyżowała im powódź w 1997 roku. Dlatego powiedzieli sobie tak podczas cichej i skromnej ceremonii na pokładzie samolotu krążącego nad Wenecją. A prezenty, które dostali, przeznaczyli dla powodzian. Doczekali się dwójki dzieci: Jeremiego i Weroniki. Po dziesięciu latach zorganizowali odnowę przysięgi małżeńskiej i zrobili wtedy wielką fetę na zamku w Wiśniczu. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało i w 2013 roku rozwiedli się.

Od tamtej pory Dominika jest sama i poświęca się pracy oraz rodzinie. Kiedy bywa na salonach, media rozpisują o tym jak się ubiera. Zawsze ma bardzo drogie i modne kreacje. Nic dziwnego jej najlepszym przyjacielem jest projektant mody Tomasz Ossoliński.
 Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk


Dominika Kulczyk-Lubomirska, Jan Lubomirski.jpg


Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński przed premierą w teatrze Imka


 

Dominika Kulczyk w mini, czarnym płaszczu i czarnych botkach na szpilce
ONS
Fleszstyle
Dominika Kulczyk w eleganckiej stylizacji. Zobaczcie tę mini! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk w eleganckiej stylizacji. Zobaczcie tę mini! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk razem na salonach
Eastnews
Newsy
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?

Grażyna Kulczyk już nie jest najbogatszą Polką. Wyprzedziła ją córka. Pierwsze miejsce w rankingu “Wprost” 100 najbogatszych Polek zajęła Dominika Kulczyk. Gwiazda TVN zawsze znajdowała się w rankingu najbogatszych Polek, ale nigdy nie trafiła do czołówki listy. Pierwsze miejsce od ośmiu lat należało do Grażyny Kulczyk, której majątek szacowany jest na  2,7 mld zł. Śmierć Jana Kulczyka i podział jego majątku doprowadziły jednak do zmian. Dominika Kulczyk najbogatszą Polką według rankingu Wprost Dominika do tej pory nie była milionerką, ale po śmierci ojca Jana Kulczyka odziedziczyła razem z bratem Sebastianem wielomiliardową fortunę. Jej majątek szacowany jest obecnie na 8 miliardów złotych! Jan Kulczyk już pięć lat temu przygotował plan sukcesji i podzielił swój majątek po połowie. Każda nieruchomość, każda akcja ma dwóch właścicieli - Dominikę i Sebastiana. Wszystkie decyzje muszą podejmować razem. Zgodnie z planem Jana Kulczyka, Sebastian został szefem Kulczyk Investments, a Dominika trafiła do rady nadzorczej spółki. W przyszłości ma stanąć na czele tej rady. Sebastian jest analityczny, rozważny i opanowany. Siłą Dominiki jest z kolei kreatywność, dynamizm i umiejętność budowania relacji. Mają się wspierać i uzupełniać, tworząc zgrany tandem” - mówi “Wprost” osoba z otoczenia rodziny. Jan Kulczyk nie chciał oddawać władzy w firmie tylko jednemu z dzieci, dlatego postanowił, że Dominika i Sebastian połączą siły i razem pokierują jego licznymi firmami, spółkami i inwestycjami. Tym sposobem Dominika Kulczyk stała się najpotężniejszą bizneswomen w kraju i najbogatszą Polką. Gratulujemy :-)   Zobacz także: Dominika Kulczyk i Paweł Deląg zamieszkali razem!        

Jan Lubomirski spotyka się z Omeną Mensah
ONS
Newsy
Książę Lubomirski po rozwodzie z Kulczyk znalazł pocieszenie u boku pogodynki
Jan i Omena Mensah spotykają się

Pod koniec zeszłego roku w mediach pojawiły się plotki, że małżeństwo Dominiki Kulczyk i Jana Lubomirskiego przeżywa kryzys. Para nie komentowała tych doniesień, milczały też osoby z ich otoczenia. Na początku stycznia okazało się, że była to przemyślana decyzja, bowiem w czasie, gdy prasa spekulowała o związku milionerów, oni finalizowali rozwód. Przypomnijmy: To było rozstanie z klasą. Znamy szczegóły rozwodu milionerki z księciem Po rozpadzie związku byli już małżonkowie muszą ułożyć swoje życie na nowo. Dominika postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się w ekologiczną działalność na rzecz firmy Green Cross Poland, której jest wiceprezesem. Jakie plany ma książę Lubomirski? Jak donosi "Party", Jan jest ostatnio widywany z piękną pogodynką Omeną Mensah . Magazyn dodaje, że ich relacja ma na razie raczej charakter przyjacielski, ale kto wie w co może się przerodzić w przyszłości.   Poznali się kilka miesięcy temu na bankiecie i od tamtej pory cały czas utrzymują ze sobą kontakt - zdradza w rozmowie z "Party" znajomy Jana Lubomirskiego. Myślicie, że Omenę łączy coś więcej z przystojnym księciem-milionerem? Zobacz: Dominika Kulczyk w bluzie za 4 tysiące   Związek Dominiku Kulczyk i Jana Lubomirskiego:

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik