Dominika Kulczyk w Teatrze Imka
ONS
Newsy

Wyszła za księcia, pracowała dla taty. Dominika Kulczyk - ukochana córka Jana Kulczyka.

Nie chciała być tylko dziedziczką fortuny

Dominika Kulczyk to ukochana córka zmarłego Jana Kulczyka. Mówi się, że to ona z młodszym o trzy lata bratem Sebastianem przejmie teraz kierownictwo w rodzinnej firmie wartej miliony - Kulczyk Holding.
 

Dominika Kulczyk wspomina ojca Jana Kulczyka: "Dla niego najważniejszy był człowiek". WIDEO

Kim jest Dominika Kulczyk, córka Jana Kulczyka

Z początku Dominika chciała iść własną drogą i raczej jej plany życiowe nie były związane z biznesem. Ambicją Dominiki było najpierw samemu coś osiągnąć, dopiero potem korzystać z tego, co dał jej los. Jak powiedziała kiedyś w wywiadzie:


Można spróbować zadziałać tak, żeby być kimś więcej niż „dziedziczką fortuny”. Trzeba wykorzystać swój potencjał i możliwości, jakie daje los.
 

Dzieciństwo córki Jana Kulczyka

Dominika i jej brat nie byli wychowywani jak rozpuszczone, bogate dzieci. Chodzili do publicznych szkół. Dominika z koleżankami bawiła się na podwórku, gdy nie zgasiła światła w pokoju musiała oddawać pieniądze z kieszonkowego. Potem Dominika poszła na studia sinologiczne w Chinach, teraz płynnie mówi po mandaryńsku. Tam też nie opływała w luksusy i napatrzyła się, w jakiej biedzie żyją ludzie. Podróżowała z plecakiem, spała na gołej podłodze, jadła to co było pod ręką. Wtedy też podjęła decyzję, że będzie pomagać ludziom wyjść z biedy.
 

Czym zajmuje się córka Jana Kulczyka

Po powrocie do Polski zaczynała u mamy Grażyny Kulczyk rozwijać Stary Browar w Poznaniu. Zajmowała się PR-em. Potem założyła własną firmę Values, która robi szkolenia z psychologii biznesu. Wspólnikiem Dominiki jest znany psycholog Jacek Santorski. Zajęła się też rozwojem polskiego oddziału Green Cross, fundacji ekologicznej. Mogła realizować swoje cele filantropijne. Budowała studnie, szkoły czy szpitale w najbiedniejszych regionach świata.

Po jakimś czasie tata Jan Kulczyk zaproponował córce, by zaczęła pracę w rodzinnej firmie. Rozpoczęła w dziale komunikacji Kulczyk Holding oraz jako członek Rady Nadzorczej Kulczyk Investments.
 

Dominika Kulczyk prywatnie

Jak mówią o Dominice znajomi i współpracownicy? Skromna, wesoła i bardzo towarzyska. Nie tworzy dystansu, tylko go skraca. Być może dlatego Jan Kulczyk wyznaczył syna Sebastian na następcę , który zajmie się budowaniem potęgi firmy, a Dominika miała serce do działalności społecznej. Jest też założycielką i prezesem Kulczyk Foundation, wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Dominika jest bardzo medialna. Od dwóch lat ma swój program w TVN „Efekt Domina”, w którym pokazuje biedne regiony świata i razem z fundacją realizuje najważniejsze cele pomocy temu regionowi. Buduje mosty, szkoły...
 

Historia miłości Dominiki Kulczyk i Jana Lubomirskiego

Kiedy wyszła za pochodzącego z arystokratycznej rodziny Jana Lubomirskiego, mówiono o niej: Dominika Kulczyk-Lubomirska, nowoczesna księżniczka. A ich historia miłosna była jak z bajki. Poznali się przez rodziców, a już dwa miesiące później byli zaręczeni. Jej podobało się, że on nie jest poważnym, sztywnym księciem tylko bardzo romantycznym chłopakiem, a on wiedział już po trzeciej randce, że Dominika zostanie jego żoną.
 

Każda dziewczyna marzy o księciu, a ja na dodatek nie musiałam całować żaby” - śmiała się w jednym z wywiadów Dominika.


Czym ją urzekł? Jan wyławiał dla Dominiki wianki w noc świętojańską, zabierał na śniadania do zamku. Wspinał się też do niej po ściankach swojego zamku w Wiśniczu. I jak tu się nie zakochać?


Ślub też miał być bajkowy w zamku w Wiśniczu, ale plany pokrzyżowała im powódź w 1997 roku. Dlatego powiedzieli sobie tak podczas cichej i skromnej ceremonii na pokładzie samolotu krążącego nad Wenecją. A prezenty, które dostali, przeznaczyli dla powodzian. Doczekali się dwójki dzieci: Jeremiego i Weroniki. Po dziesięciu latach zorganizowali odnowę przysięgi małżeńskiej i zrobili wtedy wielką fetę na zamku w Wiśniczu. Jednak ich małżeństwo nie przetrwało i w 2013 roku rozwiedli się.

Od tamtej pory Dominika jest sama i poświęca się pracy oraz rodzinie. Kiedy bywa na salonach, media rozpisują o tym jak się ubiera. Zawsze ma bardzo drogie i modne kreacje. Nic dziwnego jej najlepszym przyjacielem jest projektant mody Tomasz Ossoliński.
 Jan Kulczyk, Dominika Kulczyk


Dominika Kulczyk-Lubomirska, Jan Lubomirski.jpg


Dominika Kulczyk i Tomasz Ossoliński przed premierą w teatrze Imka


 

Dominika Kulczyk w mini, czarnym płaszczu i czarnych botkach na szpilce
ONS
Fleszstyle
Dominika Kulczyk w eleganckiej stylizacji. Zobaczcie tę mini! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk w eleganckiej stylizacji. Zobaczcie tę mini! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk razem na salonach
Eastnews
Newsy
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?
Dominika Kulczyk najbogatszą Polką! W rankingu wyprzedziła mamę… Jak duży jest jej majątek?

Grażyna Kulczyk już nie jest najbogatszą Polką. Wyprzedziła ją córka. Pierwsze miejsce w rankingu “Wprost” 100 najbogatszych Polek zajęła Dominika Kulczyk. Gwiazda TVN zawsze znajdowała się w rankingu najbogatszych Polek, ale nigdy nie trafiła do czołówki listy. Pierwsze miejsce od ośmiu lat należało do Grażyny Kulczyk, której majątek szacowany jest na  2,7 mld zł. Śmierć Jana Kulczyka i podział jego majątku doprowadziły jednak do zmian. Dominika Kulczyk najbogatszą Polką według rankingu Wprost Dominika do tej pory nie była milionerką, ale po śmierci ojca Jana Kulczyka odziedziczyła razem z bratem Sebastianem wielomiliardową fortunę. Jej majątek szacowany jest obecnie na 8 miliardów złotych! Jan Kulczyk już pięć lat temu przygotował plan sukcesji i podzielił swój majątek po połowie. Każda nieruchomość, każda akcja ma dwóch właścicieli - Dominikę i Sebastiana. Wszystkie decyzje muszą podejmować razem. Zgodnie z planem Jana Kulczyka, Sebastian został szefem Kulczyk Investments, a Dominika trafiła do rady nadzorczej spółki. W przyszłości ma stanąć na czele tej rady. Sebastian jest analityczny, rozważny i opanowany. Siłą Dominiki jest z kolei kreatywność, dynamizm i umiejętność budowania relacji. Mają się wspierać i uzupełniać, tworząc zgrany tandem” - mówi “Wprost” osoba z otoczenia rodziny. Jan Kulczyk nie chciał oddawać władzy w firmie tylko jednemu z dzieci, dlatego postanowił, że Dominika i Sebastian połączą siły i razem pokierują jego licznymi firmami, spółkami i inwestycjami. Tym sposobem Dominika Kulczyk stała się najpotężniejszą bizneswomen w kraju i najbogatszą Polką. Gratulujemy :-)   Zobacz także: Dominika Kulczyk i Paweł Deląg zamieszkali razem!        

Jan Lubomirski spotyka się z Omeną Mensah
ONS
Newsy
Książę Lubomirski po rozwodzie z Kulczyk znalazł pocieszenie u boku pogodynki
Jan i Omena Mensah spotykają się

Pod koniec zeszłego roku w mediach pojawiły się plotki, że małżeństwo Dominiki Kulczyk i Jana Lubomirskiego przeżywa kryzys. Para nie komentowała tych doniesień, milczały też osoby z ich otoczenia. Na początku stycznia okazało się, że była to przemyślana decyzja, bowiem w czasie, gdy prasa spekulowała o związku milionerów, oni finalizowali rozwód. Przypomnijmy: To było rozstanie z klasą. Znamy szczegóły rozwodu milionerki z księciem Po rozpadzie związku byli już małżonkowie muszą ułożyć swoje życie na nowo. Dominika postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się w ekologiczną działalność na rzecz firmy Green Cross Poland, której jest wiceprezesem. Jakie plany ma książę Lubomirski? Jak donosi "Party", Jan jest ostatnio widywany z piękną pogodynką Omeną Mensah . Magazyn dodaje, że ich relacja ma na razie raczej charakter przyjacielski, ale kto wie w co może się przerodzić w przyszłości.   Poznali się kilka miesięcy temu na bankiecie i od tamtej pory cały czas utrzymują ze sobą kontakt - zdradza w rozmowie z "Party" znajomy Jana Lubomirskiego. Myślicie, że Omenę łączy coś więcej z przystojnym księciem-milionerem? Zobacz: Dominika Kulczyk w bluzie za 4 tysiące   Związek Dominiku Kulczyk i Jana Lubomirskiego:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner