Party Stories
Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Co u niej słychać?
Instagram
Newsy

Pamiętacie Olę, która wytatuowała sobie gałki oczne i straciła wzrok? Teraz walczy o odszkodowanie! Jaki jest jej stan zdrowia?

"Fanka Popka" - taki pseudonim zyskała, kiedy wytatuowała sobie gałki oczne. Co słychać dziś u Oli Sadowskiej?

O Aleksandrze Sadowskiej, znanej w sieci jako Anoxi Cime, zrobiło się głośno w 2017 roku, niedługo po tym, jak postanowiła sobie wytatuować na czarno gałki oczne. Dziewczyna posiadała już sporo modyfikacji na ciele. Jej kolejnym marzeniem był zabieg, jakiemu poddał się również raper Popek. Niestety, tę decyzję przypłaciła uszczerbkiem na zdrowiu. Przez błąd tatuażysty zaczęła tracić wzrok. Na jedno oko nie widzi zupełnie, a na drugie niewiele. Od chwili tragicznego w skutkach tatuowania minęło już ponad 3 lata. Czy pojawiła się szansa na odzyskanie wzroku przez Aleksandrę? 

Zobacz także: Jest nadzieja! Lekarz chce uratować wzrok fanki Popka z wytatuowanymi oczami: "To tragiczna sprawa"

Doda o tatuażach. Czy planuje kolejny? Wiemy, w jaki sposób wybiera wzory!

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Czy udało się go uratować? 

Dramat w życiu 25-letniej Aleksandry Sadowskiej z Wrocławia wydarzył się w 2017 roku. Wówczas zdecydowała się na wytatuowanie na czarno białek ocznych w jednym z salonów tatuażu. To jej marzenie, którego spełnienie, przypłaciła uszczerbkiem na zdrowiu. W założeniu tusz miał się dostać tylko pod spojówkę ale dostał się w inne miejsca doprowadzając do dramatu: 

Wcześniej przez dwa lata nosiłam soczewki, które całkowicie zakrywały oczy. Stwierdziłam, że to jest coś w czym się dobrze czuję. Chciałam, żeby te czarne oczy były częścią mnie, dlatego zdecydowałam się na zabieg, który trwale zmienił ich kolor. Od pomysłu do wykonania zabiegu minęło jakieś 5 lat. Studia szukałam rok - opowiadała w "Dzień Dobry TVN"

Aleksandra Sadowska nie sprawdziła kwalifikacji tatuażysty, kierując się jedynie portfolio.

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Co u niej słychać?
Instagram

Była fanką Popka. W sieci dostępne było nawet ich wspólne zdjęcie podpisane: "Uczucie spełnionego marzenia jest bezcenne". Wówczas była już po zabiegu, więc raper z łatwością ją zapamiętał. Popek w rozmowie z Party.pl nie pochwalał takiego zachowania jego fanów. Dosadnie dał do zrozumienia, aby nie szli jego drogą: 

Nie powinni ta robić, nie powinni skakać za mną w ogień. Widziałem tę dziewczynę może raz, pomyślałam dobra jest szczęśliwa, jest spoko, może nie dostanie pracy ale jak zaczęła tracić wzrok... To mogę jej życzyć tylko powrotu do zdrowia albo, żeby chociaż ta ślepota stanęła w miejscu 

Aleksandra Sadowska zaprzeczała, że decyzja o wytatuowaniu oczu była spowodowana miłością do Popka: 

Popka poznałam mając już wytatuowane oczy, a pomysł się pojawił dużo wcześniej, więc nie wzorowałam się na nim - mówiła w wywiadzie na kanale "Afera na Dywaniku"

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Co u niej słychać?
Instagram

Po aferze, która wybuchła po dramatycznej wizycie u tatuażysty z Warszawy, na Aleksandrę znaną w sieci jako Alexi Cime wylał się ogromny hejt. Dziewczyna starała się bronić: 

Wszelkiego rodzaju modyfikacje można nazwać chorymi, chociaż moim zdaniem wcale takie nie są, ponieważ każdy ma prawo wyglądać jak chce i jak czuje się wyjątkowo i dobrze w swoim ciele 

Aleksandra Sadowska w wywiadach twierdziła, że była zapewniana, że zabieg nie jest ryzykowny. Na jedno oko przestała widzieć już w trakcie wykonywanego zabiegu: 

Marzyłam o pracy w show biznesie, o graniu w teledyskach. Zapewniano mnie, że niczym nie ryzykuję. Jeszcze w trakcie zabiegu przestałam widzieć na jedno oko. Mówiłam, że dzieje się coś złego. Tatuażysta stwierdził, że to normalne, że zaraz przejdzie.

Niestety, ucierpiało także drugie oko. Dziewczyna straciła na nim wzrok również niemalże całkowicie. W sprawę zaangażowani są prawnicy Oli, którzy oskarżyli tatuażystę Piotra A. o spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu:

Tatuażysta doprowadził do ciężkiego uszczerbku zdrowia, a dodatkowo nie udzielił naszej klientce pomocy, gdy ta o nią prosiła. Zwłaszcza, że zgłaszają się do nas kolejne pokrzywdzone przez tego człowieka osoby

Z badań przeprowadzonych przez prokuraturę wynikło, że tusz prowadzony do oka dziewczyny był przeznaczony do skóry a nie do tego typu zabiegów. Pytany o komentarz Piotr A., tatuażysta z Warszawy nie chciał udzielić wówczas żadnego komentarza na temat zaistniałej sytuacji. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: spowodowanie uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy podczas zabiegu.  Grozi mu 3 lata więzienia. Pełnomocnik Aleksandry Sadowskiej zapowiedział, że będą walczyć o 1,5 miliona złotych odszkodowania: 

Będziemy walczyć o odszkodowanie, a kwota – jaka by ona nie była – nie zwróci wzroku pokrzywdzonej. Na pewno będziemy żądać 1,5 mln złotych 

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Co u niej słychać?
Instagram

Aleksandra Sadowska nie ma szansy na odzyskanie wzroku. W 2020 roku wpłynął akt oskarżenia.  

Mój stan ciągle się pogarsza. Niestety, na razie lekarze nie dają mi wielkich szans na poprawę. Uszkodzenia są zbyt głębokie i rozległe. Boję się, że całkiem oślepnę - mówiła w rozmowie z "Super Expressem"

W pewnym momencie pojawiła się jednak nadzieja, że lekarz podejmie się próby uratowania jej wzroku, jednak Aleksandra w odpowiedzi na pytanie internautów przyznała, że ratowanie jej wzroku jest niestety niemożliwe: 

Niestety nie jest to możliwe. Żaden lekarz nie jest w stanie zapewnić mi, że będzie to oko widzieć ani na jak długo. 

Zobacz także: Popek skrytykował ją za wytatuowanie sobie gałek i narażenie się na ślepotę. Ola odpowiada! Czy żałuje?

Aleksandra Sadowska wytatuowała gałki oczne i straciła wzrok. Co u niej słychać?
Instagram

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
EOS
Newsy
Popek pokazał pierwsze zdjęcie synka! Zdradził też jego imię! Czy postawił na swoim i nazwał syna Romeo?
Mel B
EastNews
Newsy
Jedna z wokalistek Spice Girls straciła wzrok! Czy najbliższy koncert zostanie odwołany?

Czy najnowsza trasa Spice Girls, która miała się rozpocząć lada dzień, zostanie odwołana?! Wszystko na to wskazuje... Jedna z wokalistek, a dokładnie Mel B, trafiła bowiem do szpitala! Gwiazda przestała widzieć na prawe oko. Czy wiadomo już co się stało? Dowiedzcie się więcej!  Mel B ze Spice Girls straciła wzrok  Już za kilka dni, a dokładnie 24 maja, ma odbyć się wielki koncert Spice Girls. Zespół, po zawieszeniu kariery, miał wrócić w okrojonym składzie. Victoria Beckham nie chciała być bowiem częścią tego projektu. Pierwszy koncert tej kultowej w latach 90. grupy miał się odbyć w Dublinie. Niestety, nie wiadomo czy występ nie zostanie odwołany. Jak informuje zagraniczna prasa, Mel B trafiła do szpitala. Gwiazda, która po nieudanej operacji nie widzi na lewe oko, przestała widzieć również na prawe. Na razie nie wiadomo, jak do tego doszło...  Nic nie widzę. Jestem niewidoma! - miała mówić Mel B w szpitalu.  Zobacz także:   Wiemy na czym polega wada wzroku Joanny Mazur. Zdradziła nam, czy cokolwiek widzi Jak czytamy w "The Sun" w momencie, gdy gwiazda trafiła do placówki, bardzo cierpiała. Mel była zrozpaczona i krzyczała, że nic nie widzi. Przyjechała do szpitala z szoferem i asystentką, która trzymała ją za rękę. Nikt nie wiedział, co się stało, ale otrzymała bardzo szybkie i bardzo skuteczne leczenie - mówi informator. Gwiazda została przetransportowana na oddział okulistyczny szpitala Dunstable w Luton. Podobno Mel opuściła już placówkę i lekarzom udało się uratować prawe oko. Czy Mel B widzi? Nie wiadomo, jaki dokładnie jest stan jej zdrowia, ale trasa Spice Girls nie została odwołana. Pozostaje trzymać kciuki, żeby wszystko zakończyło się dobrze. Mel...

Badanie wzroku
© max dallocco/Fotolia.com
Styl życia
Badanie wzroku u dorosłych i dzieci – częstotliwość i ćwiczenia
Dzieci powinny robić badanie wzroku co rok, ponieważ w tym okresie łatwo o wady tego narządu. Dorosłym wskazane jest wykonywanie diagnostyki oka co 3 lata. Osoby z soczewkami kontaktowymi oraz szkłami korekcyjnymi powinni badać wzrok znacznie częściej. W przypadku chorowania na jaskrę wizyty należy powtarzać co 3 miesiące.

Dzieci powinny robić badanie wzroku co rok, ponieważ w tym okresie łatwo o wady tego narządu. Dorosłym wskazane jest wykonywanie diagnostyki oka co 3 lata. Osoby z soczewkami kontaktowymi oraz szkłami korekcyjnymi powinni badać wzrok znacznie częściej. W przypadku chorowania na jaskrę wizyty należy powtarzać co 3 miesiące.   Oczy są bardzo wrażliwym i delikatnym narządem, który jest podatny na liczne bodźce. Należy mieć kontrolę nad aktualnym stanem swojego wzroku, ponieważ dzięki temu można zapobiec lub spowolnić rozwój wielu chorób , takich jak zaćma czy jaskra. Częstość badania oczu zależy od wieku i rodzaju schorzenia. Badanie wzroku u dzieci Okuliści zalecają, aby dziecko pierwszy raz zostało zbadane w wieku 3 lat. Określa się wtedy, czy rozwój oczu przebiega prawidłowo oraz czy nie wystąpiły żadne niepokojące objawy. Od tego czasu należy raz na rok monitorować wzrok u okulisty , ponieważ w tym etapie życia zmiany w oczach zachodzą bardzo szybko. Według badań przeprowadzonych przez National Eye Institute, ponad połowa studentów twierdzi, że ich gorsze wyniki w nauce są spowodowane problemem z widzeniem , który nie został zdiagnozowany wystarczająco wcześnie.   W badaniu oczu sprawdza się takie elementy, jak: widzenie z bliska i daleka, właściwie rozwinięte widzenie obuoczne, prawidłowa akomodacja, koordynacja oko – ręka , widzenie peryferyjne, właściwe ruchy oczne. Badanie wzroku u młodzieży i dorosłych Osoby do 40. roku życia powinny przynajmniej raz na trzy lata wybrać się na kontrolną wizytę do okulisty. Jeśli w tym czasie odczuwają dolegliwości związane ze wzrokiem , powinny to zrobić wcześniej. Znacznie częściej do okulisty powinny chodzić osoby noszące soczewki kontaktowe oraz okulary korekcyjne. Młodzież w szkole ma łatwiej,...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner