Radosław Majdan

Radosław Majdan zrobił dużą jak na polskie warunki karierę piłkarską. Był znakomitym bramkarzem, występował w reprezentacji Polski. Jako jeden z nielicznych futbolistów po zakończeniu kariery nie dał o sobie zapomnieć i można śmiało określić go mianem celebryty. Niektórzy nadają mu nawet miano polskiego Davida Beckhama. Radosław Majdan jest aktywny w bardzo wielu obszarach. Był modelem, występował w teledyskach, na swoim koncie ma też karierę polityczną. Jego życie małżeńskie z Dorotą Rabczewską i Małgorzatą Rozenek śledziły i śledzą nadal miliony Polaków. Poznaj więcej informacji o Radosławie Majdanie.

Imię: Radosław

Nazwisko: Majdan

Pseudonim: -

Wzrost: 185 cm

Data urodzenia: 10.05.1972 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: piłkarz, celebryta

Osoby - związki: - 1998 - 2003 - małżeństwo z projektantką mody Sylwią Koperkiewicz zakończone rozwodem; - 2005 - 2008 - małżeństwo z piosenkarką Dorotą "Dodą" Rabczewską zakończone rozwodem; - od 2016 roku małżeństwo z prezenterką telewizyjną Małgorzatą Rozenek.

Rodzice: Eugeniusz (z zawodu marynarz) i Halina Majdanowie

Dzieci: syn Henryk (ur. 2020 r.)

Rodzeństwo: siostra Katarzyna i brata Cezary

BIO: Radosław Majdan urodził się w Szczecinie, a swoją karierę piłkarską rozpoczynał w grupach juniorskich najpopularniejszego klubu z tego miasta - Pogoni. Do pierwszej drużyny włączony został w wieku 17 lat, ale na swój debiut musiał poczekać kolejne trzy lata. Kiedy już wszedł między słupki bramki Pogoni 8 sierpnia 1992 roku, na 9 kolejnych sezonów został podstawowym bramkarzem szczecińskiej drużyny. W tym czasie zagrał w ekstraklasie 225 spotkań, przyczyniając się do wicemistrzostwa Polski zdobytego przez Pogoń w 2001 roku. Po tym sukcesie przeniósł się za granicę, gdzie występował przez trzy lata w Turcji, Grecji i Izraelu, ale podstawowym bramkarzem był jedynie w tureckim Göztepe SK, gdzie zagrał w 31 spotkaniach. Po niezbyt udanym epizodzie zagranicznym wrócił do Polski. Najpierw 2,5 sezonu grał w Wiśle Kraków, z którą odniósł swoje największe sukcesy, dwukrotnie zdobywając Mistrzostwo Polski i raz wicemistrzostwo. Sezon 2006/07 ponownie spędził w Pogoni, a karierę kończył w warszawskiej Polonii.W reprezentacji zagrał w sumie siedem spotkań, z czego sześć to były gry towarzyskie. Za to jedyny mecz o stawkę był wyjątkowy. 14 czerwca 2002 roku wystąpił w spotkaniu Mistrzostw Świata przeciwko USA, wygranym 3:1. Był to jedyny triumf reprezentacji Polski w czasie Mistrzostw Świata w Japonii i Korei Południowej.Jeszcze w trakcie kariery sportowej Radosław Majdan rozpoczął swoją aktywność jako celebryta. W 2002 roku wziął udział w swoim pierwszym reality show Bar 2. W programie poznał swoją przyszłą żonę Dorotę Rabczewską znaną jako Doda. W latach 2005-2008 byli małżeństwem i w tym okresie popularność Radosława Majdan w świecie celebrytów zanotowała największy rozkwit. Były piłkarz podpisał kontrakt z agencją modeli Mag Models, co dało mu szansę udziału w sesjach zdjęciowych w takich magazynach jak CKM, Gala czy Joy. Występował też w teledyskach swojej żony. Później wypuścił własną markę perfum, stał się też ambasadorem marki ubraniowej Pako Lorente. Występował u Szymona Majewskiego i Kuby Wojewódzkiego, pojawiał się w "Dzień dobry TVN" i "Tomasz Lis na żywo".Po rozwodzie z Dodą w 2013 roku związał się ze znaną prezenterką telewizyjną Małgorzatą Rozenek i znowu stał się osobą, która wzbudza duże zainteresowanie. Wystąpił w takich programach jak "Azja Express", a także autorskim "Iron Majdan". Razem z żoną wystąpił w specjalnym odcinku programu "Milionerzy", w którym wygrali 40 tysięcy i przekazali je na rzecz Fundacji TVN - "Nie jesteś sam"

Znany z: Radosław Majdan dużą popularność zyskał w dwóch aktywnościach. Kibicom znany jest przede wszystkim ze swoich sukcesów jako bramkarz polskich klubów i reprezentacji Polski. Osobom zainteresowanym show-biznesem na pewno bardziej znany jest z udziału w licznych programach, a także małżeństw w Dorotą Rabczewską i Małgorzatą Rozenek.

Funkcja w filmie: -

Płyty:
 • 2013 - "Na niby" (z zespołem The Trash)


 • Książki:2012 "Pierwsza połowa", książka będąca zapisem wywiadu-rzeki przeprowadzonego z Radosławem Majdanem przez Marka Łuszczyna

  Nagrody: 2003 Puchar Grecji z PAOK Saloniki;2004 Mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków;2005 Mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków.

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/r_majdan/?hl=pl 


  Link FB: https://www.facebook.com/radoslawmajdanofficial 
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index