Patryk Vega

Patryk Vega to polski reżyser i scenarzysta, znany z takich filmów jak "Botoks", "Ciacho" czy seria "PitBull". Tworzy filmy uznawane za kontrowersyjne, przesiąknięte przemocą i wulgaryzmami, ujawniające patologie występujące w środowisku lekarzy czy policjantów. Choć ekranizacje reżysera są negatywnie odbierane przez krytyków, ich oglądalność stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

Imię: Patryk Sebastian

Nazwisko: Krzemieniecki

Nazwisko Panieńskie: -

Pseudonim: Patryk Vega

Wzrost: brak danych

Data urodzenia: 02.01.1977 r.

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: reżyser, scenarzysta, producent filmowy

Osoby - związki: - żona Katarzyna Słomińska (od 2010 r.)

Rodzice: brak danych

Dzieci: córka i dwaj synowie bliźnięta

Rodzeństwo: brak danych

BIO: Patryk Vega urodził się 2 stycznia 1977 roku w Warszawie. Był wychowywany przez mamę. Od dziecka zainteresowany grami komputerowymi w wieku nastoletnim stworzył autorską grafikę komputerową, za co został wpisany do polskiej Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodszy twórca. Jest absolwentem socjologii na Collegium Civitas w Warszawie. Jego debiutem jako scenarzysty w 1999 roku był serial "Pierwszy milion". Patryk Vega był współtwórcą i pomysłodawcą seriali oraz programów kryminalnych, zanim jako reżyser i scenarzysta zajął się tworzeniem autorskich produkcji takich jak "PitBull", "Botoks", "Ciacho" czy "Kobiety mafii".

Znany z: przede wszystkim z bycia reżyserem i scenarzystą filmu "PitBull" oraz jego kontynuacji "PitBull. Nowe Porządki" i "PitBull. Niebezpieczne kobiety". Do jego słynnych dzieł, których jest zarówno reżyserem, jak i scenarzystą, zaliczyć można także "Ciacho", "Botoks" i "Kobiety mafii". Słynie z produkcji kipiących od przemocy, wulgaryzmów i kiepskiego humoru, jednak jest chętnie oglądany przez szeroką publiczność. Jego filmy są negatywnie odbierane przez krytyków filmowych. W 2021 roku reżyser zaskoczył widzów opublikowanym w serwisie YouTube dokumentem "Oczy diabła" podejmującym trudny temat handlu dziećmi.

Funkcja w filmie:scenarzysta serialu "Pierwszy milion" (1999);reżyser serialu "Kryminalni" (2005);reżyser i scenarzysta filmu "PitBull" (2005);reżyser i scenarzysta serialu "Twarzą w twarz" (2007);reżyser i scenarzysta filmu "Ciacho" (2010);reżyser serialu "Instynkt" (2011);reżyser filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" (2012);reżyser i scenarzysta filmu "Last Minute" (2013);reżyser i scenarzysta serialu i filmu "Służby specjalne" (2014);reżyser i scenarzysta filmu "PitBull. Nowe porządki" (2016);reżyser i scenarzysta filmu "PitBull. Niebezpieczne kobiety" (2016);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Botoks" (2017);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Kobiety mafii" (2018);reżyser i scenarzysta filmu "Plagi Breslau" (2018);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Kobiety mafii 2" (2019);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Polityka" (2019);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Bad boy" (2020);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Pętla" (2020);reżyser i scenarzysta filmu dokumentalnego "Oczy diabła" (2021);reżyser i scenarzysta filmu "PitBull" (2021);reżyser i scenarzysta filmu i serialu "Small World" (2021);reżyser i scenarzysta filmu "Miłość, seks, pandemia" (2022).

Płyta: brak

Książki:
 • "Złe psy. W imię zasad" (2005);
 • "Złe psy. Po ciemnej stronie mocy" (2005);
 • "Służby specjalne. Podwójna przykrywka" (2006);
 • "Niebezpieczne kobiety" (2006).


 • Nagrody:Nagroda w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych "Młodzi i Film" za reżyserię filmu "PitBull" (2005);Nagroda specjalna na XV Festiwalu Courmayeur Noir in we Włoszech za reżyserię filmu "PitBull" (2005);Bursztynowy Lew na 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film "Ciacho" (2010);Wielki Wąż w kategorii najgorszy film dla tytułu "Botoks" (2017);Wąż - nagroda w kategoriach najgorsza reżyseria, najgorszy scenariusz oraz żenujący film na ważny temat dla "Botoksu" (2017);Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet dla filmu "Botoks" (2017);Bursztynowy Lew na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film "PitBull. Niebezpieczne kobiety" (2017);Wąż - nagroda w kategorii najgorsza reżyseria dla filmu "Pętla" (2021).

  LINK Instagram: @patryk_vega_official


  LINK Facebook: @PatrykVegaOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index