Marcin Łopucki

Kulturysta Marcin Łopucki stał się rozpoznawalny po tym, jak jego drugą żoną została Katarzyna Skrzynecka. Co nie oznacza, że jego kariera sportowa nie przyniosła mu rozgłosu. Ma na swoim koncie wiele medali, choć przez wiele lat samotnie wychowywał dzieci z pierwszego związku.

Imię: Marcin

Nazwisko: Łopucki

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 180,5 cm

Data urodzenia: 5 listopada 1974 rok

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: kulturysta

Osoby - związki:
 • druga żona: Katarzyna Skrzynecka (od 19 czerwca 2009 roku)


 • Rodzice: brak danych

  Dzieci: Paula, Dawid, Alikia, Ilia.

  Rodzeństwo: brak danych

  BIO: Marcin Łopucki urodził się w 1974 roku w Bydgoszczy. Bardzo wcześnie związał się ze światem sportu. Trenował karate, judo, taekwondo i pływanie. Ukończył studia wyższe na Akademii Wychowania Fizycznego w Bydgoszczy. Jego domeną jest kulturystyka i świat męskiego fitnessu. Dziś, w wieku 47 lat, może pochwalić się licznymi osiągnięciami w swojej dyscyplinie. Jest Mistrzem Polski w fitness gimnastycznym, sięgnął również po tytuł Mistrza Europy i Wicemistrza Świata w tej dyscyplinie. Czterokrotnie zdobył tytuł World Champion w kategorii Classic Bodybuilding IFBB. Zdobył również tytuł Wicemistrza w kategorii fitness IFBB. Jego największym osiągnięciem, które zdobył już jako dojrzały sportowiec, jest tytuł Mistrza Świata w kulturystyce klasycznej weteranów.Obecnie Marcin Łopucki zajmuje się trenowaniem młodych sportowców i przygotowywaniem ich do zmagań na zawodach w dziedzinie kulturystyka i fitness. Warto wspomnieć, że jego występy zawsze spotykają się z sympatią publiczności. Jest również bardzo ceniony w środowisku sportowym.Szerokim echem w mediach odbiło się jego bohaterskie zachowanie w 2013 roku w Mielnie. Nie zastanawiając się ani chwili, ruszył na pomoc 13-latce, która zaczęła tonąć podczas kąpieli w Bałtyku. Nogi dziewczynki zablokowały się na palach falochronu, przez co Łopucki musiał nurkować, by wyciągnąć dziecko z wody. Warto wspomnieć, że Marcin Łopucki miał wówczas doświadczenie nie tylko w sporcie, lecz także w pracy ratownika.W 2020 roku Marcin Łopucki musiał poddać się poważnej operacji brzucha, przez co jego zawodowa kariera sportowa zakończyła się. Co nie oznacza, że przestał działać w środowisku sportowym. Obecnie jest trenerem personalnym i znów jest bardzo aktywny w świecie kulturystyki i fitnessu.W 2009 roku Marcin Łopucki wziął ślub z Katarzyną Skrzynecką. Od tego czasu bardzo mocno zainteresowały się nim media. Para ma dwie córeczki o oryginalnych imionach Alikia i Ilia. Warto wspomnieć, że Marcin Łopucki jest ojcem dorosłych już bliźniąt Dawida i Pauli. Pierwszy raz został ojcem bardzo wcześnie, bo w wieku 21 lat. Warto tu przypomnieć, jaką dojrzałością wykazał się Marcin Łopucki - pierwsza żona bardzo szybko go opuściła. Od tego czasu to on zajmował się wychowaniem bliźniąt i jednocześnie rozwijał swoją karierę sportową. Kiedy poznał swoją drugą żonę, Katarzynę Skrzynecką, od 9 lat samotnie wychowywał dwójkę dzieci z pierwszego małżeństwa.

  Znany z: osiągnięć sportowych na arenie międzynarodowej, jednak większą popularność przyniosło mu małżeństwo ze starszą od siebie, znaną aktorką Katarzyną Skrzynecką. Od 2009 roku para regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet.

  Filmy: brak

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Tytuły: - 4-krotny Mistrz Świata w kulturystyce klasycznej; - 1. Wicemistrz Europy w kulturystyce klasycznej; - Mistrz Polski w kulturystyce klasycznej; - Wicemistrz Świata w Fitness, Mistrz Europy, Polski, - Wicemistrz Europy w BodyFitness.

  Medale: - 6 złotych medali (zdobytych m.in. na Mistrzostwach Europy 2008 - Macedonia, Pucharze Pragi w 2009, Mistrzostwach Polski w 2009, Grand Prix Albion Celakovice 2010); - 13 srebrnych medali (m.in. Mistrzostwa Polski 2005 i 2008, Mistrzostwa Europy 2005 i 2009, Puchar Polski 2005/2010); - 5 brązowych medali (Puchar Polski 2005, Mistrzostwa Świata 2009 i 2010, Grand Prix Pepa 2009 i 2010).

  Link Instagram: https://www.instagram.com/marcinlopucki/


  Link FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100029263826917
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index