Magdalena Lamparska

Magdalena Lamparska to aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie "Jutro idziemy do kina". Zagrała w takich produkcjach jak "Kochaj", "Bogowie", "1800 gramów". Szersza publiczność zna ją z ról telewizyjnych w takich serialach jak: "39 i pół", "39 i pół tygodnia", "Hotel 52", "To nie koniec świata!". Prywatnie żona Bartka Osumka i mama Gustawa.

Imię: Magdalena Anna

Nazwisko: Lamparska

Nazwisko Panieńskie: Lamparska

Pseudonim : brak

Wzrost : 175 cm

Data urodzenia: 06.01.1988 r.

Znak zodiaku : Koziorożec

Zawód: aktorka telewizyjna, filmowa, teatralna, dubbingowa

Osoby - związki: Magdalena Lamparska jest żoną dziennikarza podróżniczego i blogera Bartka Osumka. Związek małżeński zawarli w Watykanie.

Rodzice: Ojciec zmarł, gdy miała 9 lat, matka mieszka w Los Angeles.

Dzieci: syn Tymoteusz (ur. 2017 r.)

Rodzeństwo: siostra, która razem z rodziną mieszka w Los Angeles

BIO: Magdalena Lamparska urodziła się w 1988 roku w Słupsku. Tam też ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza i uczęszczała do chóru Fantazja, z którym trzy razy zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Capella w Bydgoszczy. W 2010 roku uzyskała dyplom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracowała jako modelka, trenowała też salsę. Lubi sport - pływa, gra w siatkówkę, uprawia lekkoatletykę i narciarstwo. Magdalenę Lamparską można oglądać na ekranach kin, telewizorów oraz na deskach teatrów. Rozwija swoją karierę także za granicą. Aktorka współtworzy Fundację GERLSY, której celem jest tworzenie kobiecych historii i ich ekranizacja.

Znana z: Magdalena Lamparska współpracowała z kilkoma teatrami. Zobaczyć można ją było w takich sztukach jak m.in. "Betlejem polskie" w Teatrze Nowym w Słupsku (2008), "Balladyna" w Teatrze Narodowym w Warszawie (2009-2013), "Ślub doskonały" w Teatrze Kwadrat w Warszawie (2013). Można ją zobaczyć także w roli głównej w pastiszu "Klaps! 50 twarzy Greya" w Teatrze Polonia. Magdalena Lamparska próbowała też swoich sił w dubbingu. Podkładała głos w takich produkcjach jak m.in.: "Brygada", "Victoria znaczy zwycięstwo", "SpongeBob Kanciastoporty". Była uczestniczką czwartej edycji programu rozrywkowego Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (2015). Jej tanecznym partnerem był Kamil Kuroczko. Para szybko pożegnała się z programem - zajęła 10. miejsce. Lamparska otrzymała rolę w filmie N. Caro "Azyl", gdzie grała u boku Jessiki Chastain i Daniela Brühla. Oprócz tego u boku Stephena Baldwina zagrała ekscentryczną _femme fatale_ w czarnej komedii "Bez paniki, z odrobiną histerii".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Jutro idziemy do kina" jako Małgosia (2007); - aktorka w filmie "Tylko nie teraz" jako Elka (2008); - aktorka w serialu "39 i pół" jako Marta, dziewczyna Patryka (2008-2009); - aktorka w serialu "Hotel 52" jako kelnerka i recepcjonistka Marta Jordan (2010-2013); - aktorka w serialu "To nie koniec świata" jako Ulka, przyjaciółka Anki (2013-2014); - aktorka w filmie "Bogowie" jako barmanka (2014); - aktorka w filmie "Listy do M. 2" jako Magda (2015); - aktorka w filmie "Bez paniki, z odrobiną histerii" jako Kamila (2016); - aktorka w filmie "Porady na zdrady" jako Kalina (2017); - aktorka w filmie "Azyl" jako Wanda Englert (2017); - aktorka w filmie "1800 gramów" jako Bożena (2019); - aktorka w serialu "39 i pół tygodnia" jako Marta Jankowska, żona Patryka (2019); - aktorka w serialu "W rytmie serca" jako Alicja Szumil (2020); - aktorka w filmie "365 dni" jako Olga (2020); - aktorka w filmie "Banksterzy" jako Magda (2020).

Płyta: brak

Książki: "Wszystko albo nic. #jakPolaNegri"__(2017)

Nagrody:
 • Główna Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów Ewenement w Stargardzie Szczecińskim za monodram "Niemowa" (2005);
 • Nagroda dla najlepszej aktorki na Miejskim Corocznym Kwazarze Młodych Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku (2006);
 • Wyróżnienie za główną rolę żeńską w filmie "Tylko nie teraz" na festiwalu Kinoforum w Petersburgu (2010);
 • Główna Nagroda za najlepszą rolę kobiecą w filmie "Tylko nie teraz" na VIII Otwartym Festiwalu Teatru i Filmu Rosyjskiego Amurska Jesień 2010 w Moskwie (2010).


 • LINK Instagram: @magdalamparska

  Link FB: @MagdalenaLamparska
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index