W wieku 79 lat zmarł Maciej Damięcki. Doniesienia o śmierci aktora za pośrednictwa mediów społecznościowych potwierdziły jego dzieci - Mateusz i Matylda Damięccy. Jak dotąd nie poinformowano o przyczynie śmierci gwiazdora. Wiemy jedynie, że artysta chorował na dwa nowotwory w przeszłości. Na pogrzebie zjawiło się wielu przedstawicieli środowiska aktorskiego.

Reklama

Gwiazdy żegnają Macieja Damięckiego

Ostatnie pożegnanie Macieja Damięckiego rozpoczęło się 29 listopada w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie. W informacji o pogrzebie aktora pojawiła się specjalna prośba od jego rodziny.

Zobacz także: Justyna Kowalczyk opublikowała wzruszające nagranie męża. Dziś skończyłby 39 lat

Mateusz Damięcki, Joanna Damięcka, Matylda Damięcka,
Mateusz Damięcki, Joanna Damięcka, Matylda Damięcka Niemiec/AKPA
Prosimy o życzliwy uśmiech i ciepłe wspomnienie o naszym Macku
— czytamy.

Na ceremonii pojawiła się rodzina Macieja Damięckiego oraz szereg gwiazd. Aktora pożegnała żona Joanna wraz z dziećmi — Mateuszem i Matyldą Damięckimi. Wśród żałobników pojawili się także przyjaciele — w tym osoby publiczne, znane w środowisku aktorskim. Na pogrzeb dotarli m.in. Artur Barciś, Karol Strasburger oraz Bogna Sworowska.

W ostatnim pożegnaniu udział wzięli też Jerzy Bończak, Michał Milowicz, Magda Lamparska, Anita Sokołowska oraz Jacek Kawalec. O tym, że Maciej Damięcki nie żyje, informowaliśmy 17 listopada. Aktor został pożegnany przez ekipę "M jak miłość" - serialu, w którym występował przez lata. Rodzinie składamy kondolencje.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Maciej Damięcki pracował do samego końca. Zaledwie tydzień temu pojawił się na wielkim ekranie

Reklama
Reklama
Reklama