Emil Stępień

Emil Stępień to producent znany z filmów "Służby specjalne", "Last Minute" czy "Dziewczyny z Dubaju". W latach 2018-2021 mąż piosenkarki Doroty Rabczewskiej. Zdobył nagrody za filmy "Służby specjalne", "Pitbull. Nowe porządki" czy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Poznaj wszystkie produkcje Emila Stępnia.

Imię: Emil Michał

Nazwisko: Stępień

Nazwisko panieńskie:

Pseudonim: -

Wzrost: -

Data urodzenia: 23 stycznia 1977 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: polski producent filmowy, urzędnik, biznesmen

Osoby - związki: Dorota "Doda" Rabczewska (małżeństwo od 14 kwietnia 2018 r. do 15 listopada 2021 r.)

Rodzice: -

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Emil Stępień to polski biznesmen, urzędnik i producent filmowy, który urodził się 23 stycznia 1977 roku w Warszawie. Pracował w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jako urzędnik, gdzie sprawował nadzór nad rynkiem kapitałowym. W latach 2007-2013 pracował w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Był odpowiedzialny m.in. za rozwój rynków NewConnect i Catalyst, a także rozwijaniu GPW na rynku zagranicznym. Współpracę z GPW zakończył wielkim skandalem związanym z niedozwoloną formą zdobywania finansów na produkcje filmowe. Sprawą zajęło się Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA). Po kilku latach od afery został aresztowany za rzekome znęcanie się nad Emilem Haidarem, czyli byłym narzeczonym Doroty "Dody" Rabczewskiej. Co więcej, w jego mieszkaniu znaleziono trzy gramy kokainy, a areszt opuścił po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji. To nie koniec nieprzyjemnych sytuacji w życiu producenta Emila Stępnia. Rok później mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty, tym razem jednak dotyczące ściągania od inwestorów funduszy na produkcję filmu "303. Bitwa o Anglię". Emil Stępień nie przyznał się jednak, że nie brał udziału w produkcji filmu, ponieważ Michael Paszka... rozwiązał z nim umowę. Co więcej, według magazynu "Puls Biznesu" maltańska firma Emila Stępnia Ent One Investments EOI wzbogaciła się o kilka milionów złotych, które zebrano od inwestorów na film. Kolejne kontrowersje pojawiły się w 2021 roku w otoczeniu filmu "Dziewczyny z Dubaju". Głównym powodem konfliktu było zaskakujące odsunięcie od filmu producentki kreatywnej Doroty Rabczewskiej i reżyserki Marii Sadowskiej. Kobiety nie miały możliwości dokończenia produkcji, ponieważ zamknięto przed nimi... drzwi! W związku z tym kobiety przyznały, że nie biorą odpowiedzialności za film "Dziewczyny z Dubaju", który swoją premierę miał 26 listopada 2021 roku.

Znany z: produkcji filmów, licznych afer oraz ślubu z "Dodą", czyli Dorotą Rabczewską. Do najpopularniejszych produkcji Emila Stępnia należą: "Last minute", "Służby specjalne", "Pitbull. Nowe porządki", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Pitbull. Ostatni pies", "Dziewczyny z Dubaju" czy "GROM". Zdobył liczne nagrody za film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Funkcja w filmie: producent filmów "Last minute", "Służby specjalne", "Pitbull. Nowe porządki", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", "Pitbull. Ostatni pies", "Dziewczyny z Dubaju" czy "GROM"

Płyta: -

Książki: -

Nagrody: - Grand Prix Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru za film "Służby specjalne" - Platynowy Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" za film "Pitbull. Nowe porządki" - Bestseller Empiku w kategorii "Film polski" za film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" - Bursztynowe Lwy, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" - Brylantowy Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" za film "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

LINK Instagram: @emilstepien_official


Link FB: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index