Dakota Johnson


Imię: Dakota

Drugie imię: -

Nazwisko: Johnson

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Waga

Data urodzenia: 1989-10-04

Miejsce urodzenia: Austin

Wzrost: 171

BIO: Dakota Johnson – amerykańska modelka i aktorka. Jest córką aktorów Melanie Griffith i Dona Johnsona. Debiutowała w 1999 roku w filmie „Wariatka z Alabamy”, następnie zagrała w „The Social Network”, „Bestii”, serialu „Ben i Kate”, który przyniósł jej dużą popularność (zagrała tytułową Kate), w filmach „Jeszcze dłuższe zaręczyny”, „Goats”, „21 Jump Street”, „Chłopaki do wzięcia”, „Need for Speed”, „Anarchia”, „Pakt z diabłem”. Najważniejszą do tej pory rolą Dakoty Johnson jest pierwszoplanowa rola Anastasii Steele w kontrowersyjnym filmie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.
Sukces "Pięćdziesięciu twarzy Greya" przyniósł Dakocie Johnson kolejne propozycje. Aktorkę można było zobaczyć w filmach „Jak to robią single” i "Nienasyceni". Pojawi się także w kontynuacjach historii Greya: „Ciemniejsza strona Greya” (film wszedł na ekrany kin w lutym 2017 roku) i „Nowe oblicze Greya”.
 
Dakota Johnson prywatnie
Po premierze "Pięćdziesięciu twarzy Greya" Dakota Johnson rozstała się z amerykańskim aktorem Jordanem Mastersonem, który był ponoć o nią zazdrosny. Następnie Johnson związała się z młodym muzykiem z Walii - Matthew Hittem. Związek trwał zaledwie sześć miesięcy.

Znany/a z: Zagrała Anastasię Steele w filmie "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Związki:
 • Jordan Masterson
 • Matthew Hitt


 • Osoby powiązane:
 • Melanie Grifftith (matka)
 • Don Johnson (ojciec)
 • Jamie Dornan


 • Link WWW: -

  Link FB: https://www.facebook.com/DakotaJohnsonOfficialPage/

  Link Pinterest: -

  Link Instagram: https://www.instagram.com/dakotajohnsons/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index