Anna Starmach

Anna Starmach jest kucharką, autorką publikacji kulinarnych i własnej strony internetowej. Największą popularność zapewniła jej rola jurorki w popularnych programach kulinarnych - "MasterChef" i "MasterChef Junior". Pełniła w nich tę funkcję we wszystkich dotychczasowych edycjach. Napisała również kilka książek z przepisami na różne okazje, m.in. na obiad czy kolację. Poza tym chętnie publikuje przepisy na blogu, który promuje zdrowy styl życia. W 2017 roku Starmach wyszła za mąż, ma dwoje dzieci. Zobacz, z czego jest najbardziej znana!

Imię: Anna

Nazwisko: Starmach

Nazwisko panieńskie: Starmach

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 15.05.1987 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: kucharka, autorka książek kucharskich i portalu kulinarnego, jurorka

Osoby - związki:
 • mąż Piotr Kusek (od 2.09.2017 r.)


 • Rodzice: Teresa i Andrzej Starmachowie, krakowscy historycy, kolekcjonerzy sztuki i właściciele Galerii Starmach

  Dzieci: córka Jagna (ur. 2018 r.), syn Gustaw (ur. 2021 r.)

  Rodzeństwo: siostry Agata i Katarzyna

  BIO: Anna Starmach urodziła się 15 maja 1987 roku w Krakowie. Jest córką Teresy i Andrzeja Starmachów, właścicieli Galerii Starmach, pasjonatów i kolekcjonerów sztuki. W dzieciństwie tańczyła w balecie, grała na flecie, recytowała wiersze na rodzinnych imprezach, a w międzyczasie szlifowała język francuski. To właśnie w kierunku sztuki postanowiła rozpocząć edukację - studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Korzystając ze znajomości francuskiego, a także z coraz większej pasji gotowania, wyjechała do Paryża, gdzie ukończyła z wyróżnieniem roczny kurs w szkole kucharskiej Le Cordon Bleu. Następnie odbyła staże w renomowanych restauracjach. Ma za sobą między innymi pracę we francuskiej Lameloise z trzema gwiazdkami Michelin. Po powrocie do Polski gotowała w krakowskiej Ancorze, a także w restauracji w Hotelu Starym. W międzyczasie była ambasadorką firmy Kamis. W 2012 roku wygrała konkurs "Gotuj o wszystko", organizowany przez "Dzień dobry TVN". Prywatnie Starmach związana jest z Piotrem Kuskiem, z którym we wrześniu 2017 roku wzięła ślub. Para ma dwoje dzieci - córkę Jagnę i syna Gustawa.

  Znana z: funkcji jurorki w "MasterChefie", którą pełni od początku emisji programu (to już 10 sezonów). W 2020 roku Starmach była z tego tytułu nominowana do Telekamery. Dodatkowo jest jurorką w programie "MasterChef Junior" - jedyną obok Michela Morana, która oceniała uczestników we wszystkich dotychczasowych edycjach. W stacji TVN Style prowadzi własny program "Pyszne 25", w którym w ciągu 25 minut wykonuje potrawę, kosztującą nie więcej niż 25 złotych. Ponadto na antenie radia RMF Classic prezentuje program "Zdrowego dnia!". Wydała również osiem książek z przepisami - "Pyszne 25" (2013), "Pyszne 25. Nowa porcja przepisów" (2014), "Pyszne na każdą okazję" (2014), "Lekkość" (2015), "Pyszne na słodko" (2015), "Pyszności" (2016), "Pyszne obiady" (2017) i "Pyszne kolacje" (2018). Ogromną popularnością cieszy się jej strona internetowa, na której dzieli się z internautami przepisami i poradami kulinarnymi. W mediach społecznościowych Anna Starmach chętnie publikuje szczegóły związane zarówno z jej obowiązkami zawodowymi, jak i niekiedy z życiem prywatnym.

  Funkcja w filmie: brak

  Płyty: brak

  Książki:"Pyszne 25" (2013);"Pyszne 25. Nowa porcja przepisów" (2014);"Pyszne na każdą okazję" (2014);"Lekkość" (2015);"Pyszne na słodko" (2015);"Pyszności" (2016);"Pyszne obiady" (2017);"Pyszne kolacje" (2018).

  Nagrody: - statuetka Gwiazda Plejady w kategorii "Metamorfoza roku" podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady w 2016 roku.

  Link Instagram: @ania_starmach


  Link FB: @AnnaStarmachOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index