Adriana Kalska

Adriana Kalska jest aktorką teatralną i filmową, a także piosenkarką. Występuje przede wszystkim w serialach telewizyjnych, a główne role zagrała w serialach "Sama słodycz" oraz "Papiery na szczęście". Na swoim koncie ma również role teatralne, a występowała już na deskach teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu czy Teatru 6. Piętro w Warszawie. Poznaj więcej ciekawych informacji o Adrianie Kalskiej.

Imię: Adriana

Nazwisko: Kalska

Nazwisko Panieńskie: Kalska

Pseudonim: brak

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 26.02.1986 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: Aktorka to nie tylko zawód wykonywany przez Adrianę Kalską, ale również wyuczony. Dyplom zdobyła w 2012 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Adriana Kalska jest również piosenkarką.

Osoby - związki: Adriana Kalska związana jest z aktorem teatralnym i telewizyjnym Mikołajem Roznerskim, który wystąpił w takich filmach, jak "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Porady na zdrady" czy "Volta".

Rodzice: Adriana Kalska pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Jej rodzice są bursztynnikami, a ten zawód wykonywał również jej dziadek.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Adriana Kalska ma dwójkę rodzeństwa. Siostra Paulina wykonuje zawód architekta, a brat Paweł studiuje wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych.

BIO: Adriana Kalska urodziła się w Słupsku. Wykształcenie aktorskie zdobywała na dwóch krańcach Polski. Od 2005 roku kształciła się w Studium Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Po dwóch latach zrezygnowała z tej uczelni na rzecz krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego, którą ukończyła w 2012 roku. W telewizji debiutowała jeszcze w trakcie studiów w 2008 roku w serialu "Żołnierze wyklęci". I właśnie role w serialach tworzą jej dorobek filmowy, a wymienić tu trzeba takie produkcje, jak "M jak miłość", "Sama słodycz" czy "Papiery na szczęście". W roku 2010 wystąpiła w teledysku zespołu Indigo Tree "Hardlakes". Gra również w teatrze, a na swoim koncie ma role w teatrze krakowskiej PWST w spektaklach "Śluby" oraz "Damy i huzary", a po ukończeniu studiów wystąpiła w sztuce "Kłamstwo" w reżyserii Wojciecha Malajkata w Kompanii Teatralnej w Warszawie.

Znana z: Adriana Kalska najbardziej rozpoznawalna jest dzięki jednej z głównych ról, którą zagrała w serialu "Sama słodycz" jako fryzjerka Marianna. W tym 10-odcinkowym serialu wystąpiła u boku takich sław, jak Piotr Adamczyk, Krzysztof Stelmaszyk czy Roma Gąsiorowska. Od 2015 roku zaczęła zdecydowanie zyskiwać na popularności dzięki roli Izy Chodakowskiej, w którą wciela się w serialu "M jak miłość". Na wzrost jej popularności miał na pewno wpływ udział w 2018 roku w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo". Od 2021 roku znana jest również jako odtwórczyni głównej roli w serialu komediowym "Papiery na szczęście", gdzie wciela się w rolę Marty, żony piłkarza, która postanawia porzucić luksusowe życie i zacząć wszystko od nowa.

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Żołnierze wyklęci" (2008);aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2011, 2015);aktorka w serialu "Hotel 52" (2012, 2013);główna rola w serialu "Sama słodycz" (2014);aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2014);aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2014);aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2014);aktorka w serialu "Nie rób scen" (2015);aktorka w serialu "M jak miłość" (od 2015 roku)aktorka w filmie "Hystera" (2015);aktorka w serialu "Singielka" (2016);aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2016);aktorka w filmie "Baba Joga" (2018);aktorka w filmie "Marek Edelman...i była miłość w getcie" (2019);aktorka w filmie "Asymetria" (2020);główna rola w serialu "Papiery na szczęście" (od 2021).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: W 2010 roku wraz z zespołem studentów PWST w Krakowie zdobyła nagrodę na pierwszym Festiwalu Inspiracji Fredrowskich "Mocium Panie" w Krośnie.

LINK Instagram: https://www.instagram.com/adriana.kalska.official/?hl=pl


Link FB: https://www.facebook.com/adriana.kalska.9
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index