bio

 • Wiek:
  33 lat
 • Data urodzenia:
  17 września 1987
 • Pochodzi z:
  Warszawa
 • Znany/a z...:
  rola Majamiego w filmach Patryka Vegi "Pitbul"
 • Zawód:
  aktor
 • Wzrost:
  184cm
 • Znak zodiaku:
Piotr Stramowski - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończył w 2012 roku.
O aktorstwie zaczął myśleć w szkole podstawowej oglądając Cezarego Pazurę w "13. posterunku" i "Kilerze". W liceum świetnie parodiował swoich nauczycieli aż w końcu zdecydował się zdawać do szkoły aktorskiej. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem i dostał się na PWST dopiero za drugim razem. Studiował razem z Dawidem Ogrodnikiem, Jakubem Gierszałem, Mateuszem Kościukiewiczem czy Marcinem Kowalczykiem. Zaczynał karierę od ról epizodycznych. Pierwszą większą rolę zagrał w serialu "Na dobre i na złe", w którym wcielił się w postać psychiatry Szymona Dryla. Potem była jedna z głównych ról w drugim sezonie serialu "To nie koniec świata!", a popularność przyniosła Piotrowi Stramowskiemu debiutancka na dużym ekranie rola w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki", w którym zagrał twardego glinę Majamiego. Powtórzył ją w kasowym hicie "Pitbull. Niebiezpieczne kobiety". W 2016 roku Piotr Stramowski zagrał również główną rolę w serialu "Na noże", a rok 2017 zaczął się od premiery kolejnego filmu z jego udziałem: "Po prostu przyjaźń", w którym wcielił się w rolę dealera samochodów, którego była żona spotyka się z jego najlepszym przyjacielem.
 

Piotr Stramowski prywatnie

Piotr Stramowski jest mężem aktorki Katarzyny Warnke, którą poznał na castingu do filmu "W spirali", w którym oboje zagrali główne role.
- Przy niej odżyłem, poczułem w sobie męską siłę. Miłość chyba tak działa. Doskonale się rozumiemy i bardzo kochamy. Oboje jesteśmy silnymi osobowościami, nasza relacja jest zbudowana na różnicach. Każde z nas coś wnosi. Ona buduje moją pewność siebie, ja staram się dać jej to, czego ona potrzebuje. Świetnie się uzupełniamy - mówił o swojej żonie w wywiadzie dla Gali Piotr Stramowski.
Ceremonia ślubna pary aktorów w otoczeniu najbliższych odbyła się w 2016 roku z dala od zgiełku, błysku fleszy, mediów i gapiów.
Piotr Stramowski ma starszą o 9 lat siostrę. Ojciec Piotra Stramowskiego jest informatykiem, a matka konserwatorką zabytków, która pracowała m.in. jako konserwator Pałacu w Wilanowie. Piotr Stramowski jest posiadaczem tatuażu przedstawiającego kotwicę. Zrobił go rozpoczynając zdjęcia do "Pitbulla", a miał symbolizować przypieczętowanie pewnego etapu w życiu.