bio

  • Wiek:
    44 lat
  • Data urodzenia:
    2 stycznia 1977
  • Zawód:
    reżyser
  • Znak zodiaku:
Patryk Vega (prawdziwe nazwisko: Patryk Krzemieniecki) - urodzony w Warszawie reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent socjologii w Collegium Civitas w Warszawie. Popularność przyniósł mu serial dokumentalny "Prawdziwe psy" opowiadający o pracy warszawskich policjantów. Kontynuował karierę świetnie przyjętym filmem i serialem "Pitbull". Do tematu policji powrócił po nieudanych filmach: "Ciacho", "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" i "Last Minute". Dwie kolejne części "Pitbulla" poprzedził wyreżyserowany przez niego film "Służby specjalne". Patryk Vega jest również autorem książek: "Złe psy. W imię zasad", "Złe psy. Po ciemniej stronie mocy", "Służby specjalne. Podwójna przykrywka" oraz "Niebezpieczne kobiety Cała prawda o kobietach w polskiej policji".
Niebezpieczny wypadek, w którym uczestniczył zmieniło nastawienie Patryka Vegi do kwestii wiary.
- Nawet jeśli sobie ustawię kwestie materialne, to i tak w ciągu ułamka sekundy mogę stracić wszystko. Najważniejsze w życiu jest zbawienie. Wszystkim powtarzam, że nawet będąc bardzo pogubionym, można wrócić na właściwą drogę - tłumaczył w jednym z wywiadów.

Patryk Vega prywatnie

Zoną Patryka Vegi jest Katarzyna Słomińska. Para wzięła cywilny ślub w 2010 roku w Pałacu w Radziejowicach pod Warszawą. Para wychowuje córkę oraz bliźniaków, którzy przyszli na świat w połowie 2016 roku.