bio

 • Wiek:
  32 lat
 • Data urodzenia:
  5 maja 1988
 • Zawód:
  piosenkarka, autorka tekstów
 • Wzrost:
  175cm
 • Znak zodiaku:

Adele – właściwie Adele Laurie Blue Adkins. Pochodząca z Londynu brytyjska piosenkarka oraz autorka tekstów. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką, zaczęła śpiewać w wieku czterech lat, zainspirowana dziewczynami z zespołu Spice Girls.

W wieku 16 lat nagrała swój pierwszy przebój „Hometown Glory” i zaczęła współpracę z wytwórnią „XL Recordings”. W 2008 roku wydała debiutancką płytę zatytułowaną „19”, która uzyskała tytuł siedmiokrotnej platyny w Wielkiej Brytanii. Pojawiła się gościnnie w show „Saturday Night Live”, otrzymała nagrodę Grammy dla Najlepszego nowego artysty i za Najlepsze żeńskie popowe wykonanie wokalne. Jej drugi album pt. „21” zapewnił piosenkarce sześć nagród Grammy oraz dwie nagrody Brit.

Adele kilkukrotnie została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa, dwukrotnie została uznana przez magazyn „Billboard” artystą roku.

W 2013 roku zdobyła Złoty Glob i Nagrodę Akademii Filmowej za utwór „Skyfall”, który zaśpiewała do filmu o Bondzie pod tym samym tytułem.

Adele nie goni za światkiem celebrytów i udowadnia, że kobieta w rozmiarze XL może dobrze wyglądać. Z chłopakiem Simonem Koneckim ma kilkuletniego synka, którego wychowują z dala od obiektywów paparazzi.